1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 984 milionů korun, v plusu byla i osobní doprava

ceske drahy logo
Bezmála miliardový zisk vykázala v loňském roce Skupina České dráhy. V černých číslech skončila podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) nákladní i osobní doprava.

ŠKODA ELECTRIC opět uspěla s trolejbusy v Rumunsku

Skoda Plzen
Škoda Electric získala novou exportní zakázku – dodá trolejbusy pro rumunské město Galati. Jde už v pořadí o druhý kontrakt pro tamní dopravní podnik.

DB Schenker do své flotily zařadil kamiony na CNG

DB schenker logo
Praha - Investice do plnicí stanice CNG se DB Schenker již pomalu začíná vracet.

Letiště Václava Havla Praha je pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících

prague airport
Letiště Václava Havla Praha se v roce 2017 umístilo na pátém místě mezi nejrychleji rostoucími letišti v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících.

Českým drahám loni přibyly více než 3 miliony cestujících

čd vlak
Zájem o vlaky národního dopravce dál roste. České dráhy loni přepravily 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu. Nejlépe se tradičně dařilo příměstské a vnitrostátní dálkové dopravě.

České dráhy otevřely v Rakovníku novou halu pro opravu a údržbu kolejových vozidel

ceske drahy logo
Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv, a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu dnes v Rakovníku otevřely České dráhy.

Elektrifikovaná dálnice v Německu

elektro dialnica
Po Švédsku, které vybudovalo elektrifikovanou dálnici, tzv. eHighway, jako první na světě, přichází s podobným projektem i Německo.

AWT získala dotaci z Evropské unie na modernizaci terminálu Paskov

awt locomotive
Podpisem grantové dohody s Výkonnou agenturou pro inovace a sítě (INEA) Evropské komise bylo završeno úsilí společnosti AWT, člena skupiny PKP CARGO, k získání dosud nejvyšší dotace v historii společnosti.

DB Schenker otevírá nový moderní terminál v Blučině u Brna

DB schenker logo
Praha - Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker otevřel v obci Blučina na Brněnsku další ze svých moderních skladových terminálů. Nová pobočka je svým strategickým umístěním ideální pro zásobování po České republice, případně ostatních zemí střední Evropy.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...