1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Inekon otestoval tramvaj na baterie a chystá výrobu pro Seattle

tram
Praha - Česká firma Inekon Group otestovala v běžném provozu tramvaj na baterie a chystá sériovou výrobu. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Škoda Electric dodala do Zlína všech 25 trolejbusů za 330 mil Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská Škoda Electric dodala Zlínu všech 25 objednaných trolejbusů. Jde o kontrakt v celkové hodnotě přes 328 milionů korun, který zahrnuje čtyři typy vozidel.

Škoda Electric dodá se Solarisem 24 trolejbusů do Budapešti

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská Škoda Electric dodá spolu s polským Solarisem 24 nových trolejbusů do Budapešti. Součástí kontraktu je i opce na dalších 84 trolejbusů. Celková hodnota zakázky tak může činit až 1,7 miliardy korun.

Firma Gebrüder Weiss začala stavět na Brněnsku sklad za 193 mil.

gebruder weiss logo
Syrovice - Nový sklad v Syrovicích na Brněnsku chce příští rok v létě zprovoznit logistická společnost Gebrüder Weiss, stavět ho začala v říjnu. Investuje do něj kolem sedmi milionů eur (193 mil. Kč).

Iveco Bus pokračuje v rekordní dodávce meziměstských autobusů pro De Lijn

IvecoBus Urbanway
Grand-Bigard - Iveco Bus, jeden z největších výrobců autobusů v Evropě, pokračuje průběžně v dodávce meziměstských autobusů Euro VI Crossway LE (s nízkým nástupem) pro vlámského dopravce v Belgii.

Pražský DPP nakoupí v příštích čtyřech letech 400 nových autobusů

bus public
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) nakoupí stovky nových kloubových autobusů, výběrové řízení na jejich dodávku chce vypsat do konce letošního roku. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí do Chvaletic

Train
Praha - Státní železniční dopravce ČD Cargo bude od ledna znovu vozit uhlí ze severočeských dolů do elektrárny Chvaletice.

Německá Lufthansa si objedná 25 nových letadel Airbus

lufthansa plane
Frankfurt - Německá letecká společnost Lufthansa si od evropského výrobce Airbus objedná 25 nových letadel, aby nahradila starší stroje a snížila náklady na pohonné hmoty.

Škoda Electric dodala do Sofie všech 50 trolejbusů za 700 mil. Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská Škoda Electric dokončila dodávku 50 nových trolejbusů pro bulharské hlavní město. Do Sofie dodala osmnáctimetrová plně nízkopodlažní vozidla Škoda 27 Tr v modrožlutých barvách.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...