1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce autodílů Schlote-Automotive Czech v roce 2022 zvýšil tržby, zisk klesl

growth chart 3
Uherské Hradiště - Výrobci automobilových dílů Schlote-Automotive Czech z Uherského Hradiště v roce 2022 meziročně vzrostly tržby o 31,6 milionu korun na 478,8 milionu. Zisk však společnosti klesl z 57,9 milionu korun v roce 2021 na předloňských zhruba 34,4 milionu.

Firma ze skupiny Volkswagen pracuje na průlomové baterii pro elektromobily

electromobil battery recharging
Berlín - Společnost PowerCo, která je bateriovou divizí automobilky Volkswagen, zaznamenala slibné výsledky v testech prototypu tzv. solid-state baterie pro elektromobily amerického partnera QuantumScape.

Německo kvůli úsporám zrušilo státní podporu nákupu elektrických aut

german flag1
Berlín - V Německu skončila státní podpora na nákup elektrických vozů. Takzvaný ekologický bonus, se kterým se původně počítalo ještě po celý nadcházející rok, se vláda rozhodla zrušit kvůli úsporám pod tlakem rozpočtové krize.

Hyundai dá až miliardy Kč na přestavbu závodu v Nošovicích na elektroauta

hyundai i30n
Nošovice - Vedení jihokorejské automobilky Hyundai plánuje za stovky milionů až miliardy korun upravit svůj závod v Česku tak, aby mohl vyrábět větší podíl elektromobilů, případně jen vozy na elektřinu. Nyní může továrna v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vyrábět maximálně 30 procent aut na elektrický pohon.

Nissan investuje do výroby elektromobilů v Británii 1,12 miliardy liber

Nissan Logo1
Londýn - Japonská automobilka Nissan investuje 1,12 miliardy liber (31,4 miliardy Kč) do výroby elektromobilů ve svém závodě v Británii. Oznámila to v tiskové zprávě. Závod Nissanu v Sunderlandu je největším závodem na výrobu aut v Británii a Nissan tam hodlá do konce desetiletí vyrábět pouze elektromobily.

Propad ceny lithia se prohlubuje, letos už dosahuje 75 procent

down chart1
New York - Cena lithia navázala na téměř měsíc trvající pokles a od začátku letošního roku je nižší už asi o 75 procent. Analytici navíc očekávají, že cenový propad ještě zdaleka neskončil, uvedla dnes agentura Bloomberg. Lithium má zásadní význam při výrobě baterií do elektromobilů.

Škoda Auto zvýšila za tři čtvrtletí výrobu meziročně o 14,6 pct na 777.500 vozů

skoda rapid
Praha - Automobilka Škoda Auto zvýšila za tři čtvrtletí celosvětově výrobu meziročně o 14,6 procenta na 777.500 vozů. Investice bez nákladů na vývoj klesly o 16,9 procenta na 503 milionů eur, tedy téměř 12,4 miliardy korun. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy společnosti.

Automobilka Ford se za třetí čtvrtletí díky absenci odpisů vrátila k zisku

ford logo 2
Dearborn - Americká automobilka Ford Motor se ve třetím čtvrtletí vrátila k zisku, a to díky absenci mimořádných odpisů, které zaúčtovala loni. Čistý zisk za červenec až září činil 1,2 miliardy USD (28 miliard Kč) ve srovnání se ztrátou 827 milionů USD ve stejném období loni. Automobilka to uvedla ve čtvrteční tiskové zprávě.

Zisk výrobce motocyklů Harley-Davidson klesl, akcie výrazně oslabily

Harley Davidson Logo
Milwaukee - Čistý zisk amerického výrobce motocyklů Harley-Davidson se ve třetím čtvrtletí propadl téměř o čtvrtinu na 199 milionů dolarů (necelých pět miliard Kč) z 261 milionů dolarů před rokem. Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...