1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Gotion a ONE otevřou v USA dva závody na baterie do elektroaut za čtyři mld. USD

cars parking2
Detroit - Čínská společnost Gotion High Tech a michiganský start-up Our Next Energy (ONE) otevřou v americkém státě Michigan nové závody na výrobu baterií pro elektromobily, úhrnem za čtyři miliardy dolarů (99,2 miliardy Kč). S odvoláním na oznámení guvernérky Gretchen Whitmerové o tom informovala agentura Reuters.

Mercedes si kvůli možnému přidělování plynu vyrábí součástky do zásoby

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz si díly, při jejichž produkci je nezbytný zemní plyn, vyrábí do zásoby. Chce se tak pojistit proti případnému dodávání plynu na příděl. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Japonská automobilka Toyota se rozhodla uzavřít svou továrnu v Rusku

toyota logo2
Moskva - Největší japonská automobilka Toyota Motor se rozhodla definitivně uzavřít svou továrnu v Rusku. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo průmyslu a obchodu. Toyota výrobu ve své petrohradské továrně už v březnu přerušila kvůli výpadkům v dodavatelském řetězci. Zastavila rovněž dovoz automobilů do Ruska, informovala agentura Reuters.

Škoda Auto si nechala registrovat dvě nová jména pro své modely

skoda octavia
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat dvě nová jména pro své modely. Jde o jména Sharyaq a Prediaq. Vyplývá to z vyhledávacího formuláře ochranných známek úřadu, nové názvy lze nalézt pod čísly přihlášek 581093 a 581094.

Toyota chystá miliardové investice do výroby baterií v Japonsku a v USA

toyota logo on car
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor investuje až 730 miliard jenů (zhruba 129 miliard Kč) do výroby baterií v Japonsku a ve Spojených státech. Firma dnes uvedla, že tím reaguje na růst poptávky po bateriových elektrických vozidlech.

Výrobci světlometů Varroc Lighting Systems klesly tržby o osm procent

Car light
Šenov u Nového Jičína - Výrobci světlometů Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína klesly ve fiskálním roce končícím 31. březnem 2022 tržby z prodeje výrobků a služeb o 1,13 miliardy na 12,99 miliardy korun.

Nošovickému Mobisu vzrostly tržby na 36 miliard korun, dodává pro Hyundai

mobis logo
Nošovice - Společnosti Mobis Automotive Czech, která v Nošovicích na Frýdecko-Místecku dodává moduly automobilce Hyundai, stouply v roce 2021 tržby z prodeje výrobků a služeb o 2,6 miliardy na 36 miliard korun. Nárůst představoval 7,7 procenta.

Firma Megatech chce v Hlinsku ukončit výrobu a přesunout ji do Brna

Automotive kmh
Hlinsko - Společnost Megatech v Hlinsku na Chrudimsku chce do konce příštího roku ukončit ve městě výrobu a přesunout ji do Brna. V Hlinsku je zaměstnaných 180 lidí, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.

Toyotě kvůli nedostatku čipů a růstu nákladů klesl zisk o 42 pct.

toyota logo2
Tokio - Japonské automobilce Toyota Motor Corp. klesl ve finančním prvním čtvrtletí provozní zisk o 42 procent na 578,66 miliardy JPY (104,7 miliard Kč). Mohly za to problémy v dodavatelském řetězci a růst nákladů. Vyplývá to z dnešního prohlášení společnosti.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...