1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tuzemská výroba aut v prvním čtvrtletí stoupla o 31,5 pct na 353.770 vozů

cars parking2
Praha - Výroba osobních aut v Česku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 31,5 procenta na 353.770 vozů. Z toho 11,7 procenta produkce tvořily elektrické vozy. Výrobní výsledky se tak přiblížily předkrizovým hodnotám roku 2019. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu (SAP).

Volkswagen vybuduje ekosystém baterií pro elektrická vozidla v Indonésii

volkswagen logo1
Jakarta - Největší evropská automobilka Volkswagen vybuduje ekosystém baterií pro elektromobily v Indonésii. Naváže partnerství s indonéským těžařem niklu Vale, americkým výrobcem aut Ford Motor a s čínským producentem bateriových minerálů Zhejiang Huayou Cobalt. Uvedl to indonéský ministr pro investice Bahlil Lahadalia.

Značka VW Scout získá v USA pro stavbu továrny státní podporu 1,29 miliardy USD

volkswagen factory
Columbia - Německá automobilka Volkswagen ve Spojených státech získá státní podporu 1,29 miliardy dolarů (28,9 miliardy Kč) pro stavbu továrny, do které investuje dvě miliardy dolarů. Bude v ní vyrábět nákladní auta a sportovně-užitkové vozy (SUV) značky Scout.

Volkswagen chce investovat do těžby, aby se stal globálním dodavatelem baterií

volkswagen logo3
Berlín - Německa automobilka Volkswagen chce investovat do těžby nerostných surovin. Tento krok jí má pomoci snížit náklady na výrobu bateriových článků, pokrýt polovinu vlastní poptávky po bateriích a prodávat baterie dalším zákazníkům. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl člen představenstva odpovědný za technologie Thomas Schmall.

Volvo plánuje restrukturalizaci výroby autobusů v Evropě, zruší 1600 míst

volvo logo1
Stockholm - Švédská společnost Volvo Group chystá restrukturalizaci výroby autobusů v Evropě s cílem obnovit její ziskovost. Součástí plánu je prodej závodu na karoserie v Polsku a zrušení 1600 pracovních míst. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Škoda Auto bude ve skupině VW odpovědná za region jihovýchodní Asie

Skoda logo
Praha - Škoda Auto převezme strategické řízení a budoucí expanzi velkoobjemových značek mateřského koncernu Volkswagen - Škoda, Volkswagen a Seat v regionu jihovýchodní Asie ASEAN. Ten vedle Vietnamu zahrnuje například Kambodžu, Laos, Singapur, Malajsii nebo Filipíny.

BMW chce investovat 500 mil. liber do závodu v Oxfordu, kde se vyrábí vozy Mini

Mini logo
Londýn - Německá automobilka BMW chce investovat kolem 500 milionů liber (13,2 miliardy Kč) do svého závodu v britském městě Oxford, kde se vyrábí vozy Mini. S odvoláním na obeznámený zdroj o tom informovala televize Sky News.

Volkswagen dál počítá s budováním továren na baterie v Evropě

vw
Praha - Skupina Volkswagen (VW) je i nadále odhodlaná vybudovat v Evropě do roku 2030 továrny na výrobu bateriových článků o kapacitě přibližně 240 gigawatthodin (GWh). Potřebuje však správné rámcové podmínky a chce zohlednit konečný rámec legislativy EU ohledně takzvané nová Zelené dohody.

Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů v USA

Audi q5 offers1
Berlín - Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby tak využila subvence, které nabízí americký zákon o snižování inflace (IRA). Informovala o tom agentura Reuters. Audi je stejně jako Škoda Auto a další značky součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...