1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Němečtí dodavatelé autodílů čelí největší výzvě ve své historii

german flag1
Berlín - Mnozí němečtí dodavatelé automobilových součástek čelí v souvislosti s přechodem automobilového průmyslu od vozů se spalovacím motorem k elektromobilům největší výzvě ve své historii. Agentuře DPA to řekla šéfka německého svazu automobilového průmyslu VDA Hildegard Müllerová.

Nedostatek čipů v Německu podle manažerky Audi potrvá ještě roky

audi logo1
Berlín - Nedostatek čipů v německém automobilovém průmyslu bude trvat ještě roky, a to navzdory plánům výrobců polovodičů na výstavbu továren v Německu. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to uvedla členka představenstva německého výrobce luxusních automobilů Audi Renate Vachenauerová, která má na starosti nákupní aktivity.

Hyundai zahájil v Nošovicích výrobu nového modelu elektromobilu Kona

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai chce v závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku do konce roku vyrobit 21.000 elektromobilů nové řady Kona Electric. Jde o první auto na elektrický pohon, které se v Česku začalo v roce 2020 sériově vyrábět. Zatím bylo vyrobeno 105.000 vozů určených především pro Německo, Francii, Norsko a Nizozemsko.

Výroba aut v Německu se zvyšuje, zůstává ale pod úrovní z doby před pandemií

cars parking2
Berlín - Výroba osobních automobilů v Německu se v letošním roce zvyšuje, nadále však zůstává pod úrovní z doby před pandemií covidu-19. Vyplývá to z údajů německého svazu automobilového průmyslu VDA. V období od ledna do července produkce meziročně vzrostla o 31 procent na 2,5 milionu vozů.

Zisk BMW kvůli vyšším daním klesl o 2,9 procenta, tržby a prodej vzrostly

bmw car1
Mnichov - Německému výrobci luxusních aut BMW klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 2,9 procenta na 2,96 miliardy eur (71 miliard Kč). Důvodem byly hlavně vyšší daně. Tržby naopak díky růstu prodeje aut vzrostly, uvedla automobilka v prohlášení.

Automobilka Ferrari díky vysoké poptávce zvýšila zisk o 32 procent

ferrari logo
Milán/Maranello - Italský výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari ve druhém čtvrtletí zvýšil očištěný zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 32 procent na 589 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Automobilce ve zprávě o svém hospodaření uvedla, že jí pomohla vysoká poptávka po jejích vozech.

Toyota a Mitsubishi Heavy spojí síly při vývoji měsíčního vozidla

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor bude spolupracovat s průmyslovou korporací Mitsubishi Heavy Industries na měsíčním vozidle pro lidskou posádku. Toyota vozítko vyvíjí společně s japonskou vesmírnou agenturou JAXA, informovala v tiskové zprávě. Japonsko se snaží urychlit svůj program výzkumu vesmíru.

Podle Nissanu smlouva o investici do divize elektromobilů Renaultu není hotová

Nissan Logo1
Tokio - Japonská automobilka Nissan Motor investuje 100 miliard jenů (zhruba 15,4 miliardy korun) do společnosti Ampere, divize elektromobilů francouzského výrobce Renault. O dohodě dnes informuje japonský tisk, píše agentura Reuters.

Kanada podpoří závod na baterie firem Stellantis a LGES 15 miliardami CAD

canada flag
Ottawa - Kanada podpoří společnou továrnu na baterie pro elektromobily automobilky Stellantis a jihokorejské LG Energy Solution (LGES) v provincii Ontario 15 miliardami kanadských dolarů (téměř 247 miliard Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...