1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Volkswagen podle předběžných údajů výrazně zvýšil čtvrtletní provozní zisk

vw
Wolfsburg - Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž Škoda Auto, zvýšil v letošním prvním čtvrtletí provozní zisk na zhruba 8,5 miliardy eur (přes 200 miliard Kč) ze 4,8 miliardy eur před rokem. Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes firma zveřejnila. Nárůstu zisku nezabránil ani výrazný pokles odbytu.

Ferrari letos uvede na trh svůj první sportovně-užitkový vůz

ferrari logo
Maranello (Itálie) - Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari ještě v letošním roce uvede na trh svůj první sportovně-užitkový vůz (SUV), který ponese název Purosangue (plnokrevník). Informovala o tom dnes agentura APA s odvoláním na šéfa podniku Benedetta Vignu.

Honda v příštím desetiletí investuje 64 miliard USD do výzkumu a vývoje

honda logo 1
Tokio - Automobilka Honda Motor v příštím desetiletí investuje 64 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč) do výzkumu a vývoje. Do roku 2030 chce na světový trh uvést 30 modelů elektromobilů. Informovala o tom dnes tato japonská společnost. Do téhož termínu má v plánu ročně vyrábět dva miliony vozů s elektrickým pohonem.

ŠKODA AUTO vyrobila čtyřmiliontou automatickou převodovku

skoda octavia
Od zahájení výroby v roce 2012 vyrobila ŠKODA AUTO ve svém závodě ve Vrchlabí čtyřmiliontou přímo řazenou automatickou převodovku DQ200. Dvouspojkové převodovky se používají v modelech české automobilky a zároveň také ve vozech dalších značek koncernu Volkswagen.

Nová ŠKODA SLAVIA: Druhý vůz v rámci projektu INDIA 2.0

Skoda logo
Druhý model značky ŠKODA postavený na platformě MQB-A0-IN, která je speciálně vyvinutá pro indický trh

TATRA TRUCKS dodá další podvozky vojenských cisteren pro AČR

tatra logo
Na brněnském veletrhu IDET ve čtvrtek 7. října podepsali zástupci společnosti TATRA TRUCKS a státního podniku VOP CZ smlouvu na dodávku 18 vozidel TATRA FORCE pro nové pojízdné palivové cisterny pro potřeby Armády České republiky.

ŠKODA AUTO sází u svých vozů na ekologické materiály

Skoda logo
Oddělení Technického vývoje společnosti ŠKODA AUTO společně s Technickou univerzitou v Liberci vyvinula udržitelný, ekologický materiál a přihlásila jej o patent. Jako výchozí materiál pro inovativní surovinu slouží nadrobno rozkrájená cukrová řepa.

ŠKODA AUTO vyrobila již 100 000 vozů iV

Skoda logo
Dnes (30.08.2021) sjel z výrobní linky automobilky ŠKODA AUTO již 100 000. vůz s označením iV: plně elektrický model ENYAQ iV. Označení iV používá český výrobce pro vozidla vybavená částečným nebo plně elektrickým pohonem.

Schaeffler po silnom 1. polroku zvyšuje prognózu pre rok 2021

schaeffler logo
Koncern Schaeffler, který je dodavatelem automobilek a dalších průmyslových odvětví s celosvětovou působností, dnes zveřejnil průběžnou zprávu o výsledcích hospodaření za první pololetí roku 2021.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...