1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Toyota získá velkou vládní subvenci, aby v Japonsku vyráběla elektrobaterie

toyota logo blue
Tokio - Největší světová automobilka Toyota a další japonské firmy získají vládní subvenci 118 miliard jenů (18 miliard Kč). Má jim umožnit vyrábět v zemi elektrické baterie a posílit vliv Japonska v této oblasti. S odkazem na sdělení japonské vlády o tom informuje agentura AFP.

Firma Ascend bude znovu používat materiál ze starých baterií pro elektromobily

charging e car
New York - Výrobce materiálů pro baterie Ascend Elements uzavřel dohodu v hodnotě jedné miliardy dolarů (22 miliard Kč) s nejmenovaným výrobcem automobilů. Na jejím základě bude znovu zpracovávat staré baterie na katodový materiál, což je hmota, která tvoří více než třetinu nákladů na baterii pro elektromobily.

Švédský výrobce airbagů Autoliv hodlá zrušit kolem 6000 pracovních míst

airbag
Stockholm - Švédská společnost Autoliv, která je největším výrobcem airbagů a bezpečnostních pásů na světě, hodlá zrušit kolem 6000 pracovních míst. To odpovídá zhruba 11 procentům její celkové pracovní síly. Firma to uvedla tiskové zprávě.

Belgická ABEE hodlá postavit továrnu na baterie v Severní Makedonií

Hands Shaking
Skopje - Belgická společnost Avesta Battery and Energy Engineering (ABEE) podepsala se Severní Makedonií dohodu o výstavbě továrny na výrobu baterií pro automobily. Oznámila to podle agentury Reuters severomakedonská vláda. Dodala, že investice dosáhne 40 milionů eur (zhruba 950 milionů Kč) a povede ke vzniku 600 pracovních míst.

Automobilka Volvo získala rekordní objednávku na 1000 elektrických kamionů

volvo logo1
Stockholm - Společnost Volvo Trucks podepsala předběžnou objednávku se švýcarskou stavební společností Holcim na dodání 1000 elektrických kamionů v příštích sedmi letech. Pro Volvo je to největší komerční zakázka na elektrické nákladní vozy, uvádí se v dnešním sdělení automobilky. Hodnota objednávky nebyla zveřejněna.

Výrobce automobilových zámků Kiekert-CS vloni dosáhl zisk 219 milionů korun

Kiekert 20
Přelouč - Výrobce zámků a zámkových systémů pro automobily Kiekert-CS z Přelouče vytvořil vloni zisk po zdanění 219 milionů korun. Výsledek je asi o dva miliony korun vyšší než rok předtím. Tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně vzrostly o tři procenta na 7,907 miliardy korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Čínská EVE Power investuje jednu miliardu eur do výstavby závodu v Maďarsku

hungarian flag
Budapešť - Čínský výrobce baterií EVE Power postaví v Maďarsku závod na výrobu baterií pro elektromobily za jednu miliardu eur (23,4 miliardy Kč). Oznámil to maďarský ministr zahraniční Péter Szijjártó.

Jaguar Land Rover zvýší investice do elektrifikace na 15 miliard liber

Jaguar Land Rover
Londýn - Britský výrobce luxusních aut Jaguar Land Rover (JLR) zvýší investice do elektromobilů, chce dohnat světové konkurenty. Automobilka, kterou vlastní indická Tata Motors, na elektrifikaci v příštích pěti letech vynaloží 15 miliard liber (320 miliard Kč). Oznámila to dnes v tiskové zprávě na svém webu.

Počet dobíjecích stanic pro elektromobily v Německu loni stoupl o 35 procent

charging e car
Frankfurt - Počet dobíjecích stanic pro elektromobily v Německu v loňském roce vzrostl o 35 procent na více než 80.000. Tempo růstu bylo vyšší, než je potřeba k udržení kroku s rozšířením bateriových elektromobilů v zemi. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnilo sdružení energetického průmyslu BDEW.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...