1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Volkswagen chystá v Brazílii další velké investice, uvede tam na trh 16 modelů

volkswagen logo3
Brasília - Německý automobilový koncern Volkswagen v příštích pěti letech investuje v Brazílii dalších devět miliard realů (téměř 42 miliard Kč). Na trh tam uvede 16 nových modelů, včetně hybridních a elektrických vozidel. S odvoláním na oznámení automobilky o tom informovala agentura Reuters.

Švédský výrobce elektromobilů Polestar zruší globálně 15 procent pracovních míst

charging e car
Stockholm - Švédský výrobce elektromobilů Polestar Automotive plánuje kvůli náročným podmínkám na trhu zrušit globálně asi 450 pracovních pracovních míst. To představuje zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců. 

Ford omezí výrobu dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning

ford logo 2
Dearborn - Druhá největší americká automobilka Ford Motor omezí výrobu svých dodávkových vozů s elektrickým pohonem F-150 Lightning. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Reaguje tak na zpomalování růstu poptávky po elektromobilech, napsala agentura Reuters.

Německý dodavatel autodílů Bosch hodlá zrušit 1200 pracovních míst

bosch logo
Gerlingen - Německá společnost Bosch, která je největším dodavatelem automobilových součástek na světě, hodlá během příštích tří let zrušit zhruba 1200 pracovních míst v divizi pro elektroniku a v softwarové divizi. Informovala o tom podle zpravodajských agentur firma, která tak reaguje na rostoucí náklady a slabý hospodářský růst.

Honda by mohla investovat 14 miliard USD do výroby elektromobilů v Kanadě

honda logo 1
Tokio/Las Vegas - Japonská automobilka Honda Motor zvažuje, že investuje až 14 miliard dolarů (zhruba 315 miliard Kč) do výstavby továrny na výrobu elektromobilů v Kanadě. Bez upřesnění zdrojů o tom v neděli informoval japonský list Nikkei.

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 340.500 automobilů, víc než předloni

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích na Frýdecko-Místecku 340.500 aut. Bylo to o 18.000 vozů více než v roce 2022, nárůst činil meziročně 5,6 procenta. Letošní plán výroby je 330.890 vozů. Automobilka to oznámila v tiskové zprávě.

Tesla musí v Číně provést softwarové úpravy u více než 1,6 milionu vozů

tesla car logo
Peking - Americký výrobce elektromobilů Tesla musí v Číně provést softwarové úpravy u více než 1,6 milionu vozů kvůli problému s asistenčním systémem pro řízení, který zvyšuje riziko nehody. Informoval o tom podle agentury DPA čínský úřad pro regulaci trhu.

Výrobce autodílů Schlote-Automotive Czech v roce 2022 zvýšil tržby, zisk klesl

growth chart 3
Uherské Hradiště - Výrobci automobilových dílů Schlote-Automotive Czech z Uherského Hradiště v roce 2022 meziročně vzrostly tržby o 31,6 milionu korun na 478,8 milionu. Zisk však společnosti klesl z 57,9 milionu korun v roce 2021 na předloňských zhruba 34,4 milionu.

Firma ze skupiny Volkswagen pracuje na průlomové baterii pro elektromobily

electromobil battery recharging
Berlín - Společnost PowerCo, která je bateriovou divizí automobilky Volkswagen, zaznamenala slibné výsledky v testech prototypu tzv. solid-state baterie pro elektromobily amerického partnera QuantumScape.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...