1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Firma Amper Market loni prodala o 100 procent více energie

AmperMarket logo
Praha - Společnost Amper Market, která se zaměřuje na obchodování s energií z obnovitelných zdrojů, loni prodala meziročně o 100 procent více elektrické energie.

Mexický ropný podnik podepíše dokument o spolupráci s Lukoilem

Lukoil petrol station
Davos - Mexická státní ropná firma Pemex podepíše memorandum o spolupráci se skupinou Lukoil, která je druhým největším těžařem ropy v Rusku. Agentuře Reuters to řekl výkonný ředitel Pemexu.

ČEZ koupil teplárnu Vrchlabí, cenu tepla snížil o 5,5 procenta

CEZ logo
Vrchlabí - Společnost ČEZ Teplárenská koupila a již převzala firmu Teplo Krkonoše, které zásobuje teplem město Vrchlabí. Majoritní podíl v Teplu Krkonoše ve výši 82 procent ČEZ koupil za 35 milionů korun od města Vrchlabí.

Gazprom bude jednat v Bruselu o svém antimonopolním vyšetřování

Gazprom building
Brusel - Zástupci ruského monopolního vývozce plynu Gazprom a ruské vlády budou ve čtvrtek jednat se zástupci Evropské komise o vyšetřování protikonkurenčních praktik Gazpromu na evropských trzích.

Saúdská SABIC jedná o investici do břidlicového plynu v USA

oil refinery
Davos - Saúdská petrochemická společnost SABIC jedná s několika americkými firmami o investici do zpracování břidlicového plynu ve Spojených státech.

Dovoz uhlí do Indie loni stoupl o více než pětinu

miner
Dillí - Dovoz uhlí do Indie v loňském roce stoupl o 21 procent na 152 milionů tun. Indičtí výrobci elektřiny totiž zvýšili nákupy uhlí v zahraničí kvůli nízkým cenám a nedostatečné nabídce na domácím trhu.

Spotřeba stlačeného plynu CNG loni vzrostla o 44 procent

cng logo
Praha - Spotřeba stlačeného zemního plynu (CNG) pro automobily se v loňském roce v Česku zvýšila meziročně o 44 procent na zhruba 22 milionů metrů krychlových. Za posledních pět let se ztrojnásobila.

Rosněfť zvýšila zásoby ropy i plynu, těžba ale poroste pomalu

Rosneft-logo1
Moskva - Společnost Rosněfť loni zvýšila zásoby ropy i plynu, těžba se ale v nejbližších letech bude zvyšovat jen zvolna.

Polská PGNiG loni zvýšila těžbu ropy na dvojnásobek

gas fire 3
Varšava - Polský plynárenský monopol PGNiG loni zvýšil těžbu ropy na 1,1 milionu tun, dvojnásobek předloňské produkce.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...