1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Transformace německé energetiky je drahá a přináší problémy

E-on logo 1
Berlín - Transformace německé energetiky, v níž mají hrát zásadní roli obnovitelné zdroje, je příliš drahá a přináší i technické problémy pro distribuční síť.

Odstoupil výkonný šéf největší polské energetiky PGE

pge logo
Varšava - Z čela výkonného vedení největší polské elektrárenské společnosti PGE odstoupil Krzysztof Kilian. Je to důsledek nedávných změn v představenstvu, sdělila společnost.

V Letňanech začínají veletrhy o elektronice, energiích a vytápění

electicity pylon 2
Praha - Na výstavišti v pražských Letňanech začíná 3. ročník mezinárodního veletrhu For Elektron, zaměřený na novinky a trendy z elektrotechniky, elektroniky, energetiky a automatizace.

V poškozené elektrárně Fukušima začali odstraňovat palivové tyče

nuclear logo2
Tokio - Dělníci v japonské elektrárně Fukušima, kterou v roce 2011 značně poškodilo zemětřesení a přívalová vlna cunami, začali odstraňovat jaderné palivové tyče z úložné nádrže v budově čtvrtého reaktoru.

Zisk nové vodní elektrárny ve Štětí půjde na charitu

water energy
Štětí - Společnost Metrostav dokončila hrubou stavbu objektu malé vodní elektrárny (MVE) ve Štětí na Litoměřicku. Projekt MVE Štětí je v Česku ojedinělý.

Nízké zásoby plynu na Ukrajině mohou ohrozit dodávky

Gazprom building
Moskva - Ukrajina nemá dostatek zemního plynu ve svých zásobnících, aby během zimy dokázala zajistit bezproblémový tranzit plynu do Evropy.

Británie schválila rozvoj velkého ropného pole Kraken u Shetland

Oil Well6
Londýn - Britská vláda dnes dala zelenou rozvoji rozsáhlého ropného ložiska Kraken u souostroví Shetlandy severně od Skotska.

Bohemia Energy zvýšila do září tržby o 12 pct na 6,5 mld. korun

bohemia energy logo
Praha - Alternativní dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy zvýšil za devět měsíců letošního roku tržby o 11,9 procenta na 6,5 miliardy korun. Za celý rok odhaduje tržby 9,5 miliardy korun proti loňským 8,7 miliardy korun.

Polsko ohodnotilo nabídku akcií Energy na více než 18 mld. Kč

polish flag
Varšava - Polsko stanovilo maximální cenu pro primární nabídku akcií energetické firmy Energa na 20 zlotých (130 Kč) za akcii.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...