1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Reforma stabilizuje trh EU s elektřinou, je pozitivní pro spotřebitele

electric cable underwater
Praha - Reforma trhu s elektřinou, kterou v Bruselu definitivně schválily členské státy EU, by měla podle analytiků zvýšit stabilitu a předvídatelnost trhu. Podle nich bude mít reforma pozitivní důsledky zejména pro spotřebitele, které má prostřednictvím mechanismu pro krizové situace ochránit před neočekávaným kolísáním cen energií.

Ghana letos hodlá vybrat firmu, která v zemi postaví první jadernou elektrárnu

nuclear power 3
Akkra - Ghana do konce letošního roku vybere firmu, která v této africké zemi vybuduje první jadernou elektrárnu. Agentuře Reuters to sdělil jeden z představitelů tamního ministerstva energetiky. Jedinou jadernou elektrárnu v Africe v současnosti provozuje Jihoafrická republika (JAR).

Teplárny Brno vykázaly zisk půl miliardy korun, měly rekordní tržby

teplaren 4
Brno - Městská společnost Teplárny Brno vykázala za fiskální rok končící v září loňského roku čistý zisk ve výši 500 milionů korun, o rok dříve to bylo 7,8 milionu korun. Tržby společnosti vzrostly o 56 procent na šest miliard korun. Tržby za prodej tepla i elektřiny byly rekordní.

Topná sezona byla rekordně krátká a teplá, dodávky tepla až o desetinu nižší

teplaren1
Praha - Letošní topná sezona v Česku byla nejkratší a nejteplejší za posledních 60 let. Tuzemské teplárny během ní zaznamenaly nejnižší dodávky tepla, proti průměru až o desetinu nižší. Hlavní příčinou bylo podle nich mimořádně teplé počasí během sezony. ČTK to dnes sdělilo Teplárenské sdružení ČR.

Spotřeba plynu v ČR dál klesá, v prvním čtvrtletí meziročně o více než čtyři pct

gas meter
Praha - Spotřeba plynu v Česku dál klesá. V letošním prvním čtvrtletí odběratelé spotřebovali 2,42 miliardy metrů krychlových plynu, což je meziročně o 4,3 procenta méně. Hlavní příčinou je především teplé počasí, po očištění teplotních vlivů by jinak spotřeba naopak mírně stoupla.

Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v EU

Electricity pylons 1
Brusel - Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v Evropské unii, oznámilo na síti X belgické předsednictví.

Vedení ČEZ navrhlo dividendu 52 Kč na akcii, loni byla rekordní - 145 Kč

CEZ logo
Praha - Vedení energetické skupiny ČEZ navrhlo vyplacení dividendy ve výši 80 procent z loňského očištěného zisku. Odpovídá to 52 korunám na jednu akcii a celkové dividendě 28 miliard korun. ČTK o tom informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. O konečné výši dividendy bude v červnu rozhodovat valná hromada podniku.

Rokytnice na Rychnovsku převezme většinu tepelného hospodářství,lidé zaplatí míň

Teplaren4
Rokytnice v Orlických horách - Výrobu tepla pro dvoutisícovou Rokytnici v Orlických horách na Rychnovsku od 1. června zajistí ve třech ze čtyř kotelen městská společnost CENTEP. Cena bude 1400 korun za gigajoule (GJ), což je o 300 Kč/GJ méně než doposud. ČTK to řekl starosta Jiří Štěpán (Rokytnice PRO).

ČEZ plánuje v Pardubickém kraji vybudovat 17 fotovoltaických elektráren

solar panel
Pardubice - Kromě větrných elektráren plánuje společnost ČEZ Obnovitelné zdroje v Pardubickém kraji vybudovat i značný počet elektráren využívajících energii ze slunce. Chystá dohromady 17 projektů o celkovém instalovaném výkonu 241 megawattů (MW).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...