1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zisk automobilky Audi loni klesl o 6,2 procenta

Audi-q5-offers1
Frankfurt - Německému výrobci luxusních aut Audi klesl loni navzdory rekordnímu prodeji zisk. Mohly za to vyšší náklady na nové závody a nové modely a slevy, kterými se snaží výrobci aut přilákat ke koupi zákazníky v Evropě.

Hyundai plánuje první elektrický vůz v roce 2016

Hyundai Logo
Soul - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor plánuje začít prodávat svůj první elektrický vůz na baterie v roce 2016. Oznámil to viceprezident automobilky I Ki-sang.

Až 3 000 nových pracovních míst vznikne díky rozšíření výroby ve Škodě v Kvasinách

Skoda logo
V okolí rozšířeného závodu Škoda-Auto v Kvasinách může vzniknout až 3 000 nových pracovních míst u firem, které budou dodávat komponenty pro zvažovaný nový vůz Škoda / Seat.

Prodej aut v Číně v únoru vzrostl o 18 procent

chinese flag1
Peking - Prodej osobních aut v Číně se v únoru zvýšil meziročně o 18 procent na 1,31 milionu vozů. Tempo růstu tak nečekaně silně zrychlilo z lednových sedmi procent.

Daimler chce prodat svůj podíl ve společné firmě s Rolls-Roycem

Daimler logo1
Frankfurt - Německá automobilka Daimler prodá svůj poloviční podíl v podniku Rolls-Royce Power Systems Holding (RRPS) svému partnerovi, britské strojírenské firmě Rolls-Royce.

Automobilka Audi v únoru zvýšila prodej o téměř sedm procent

audi logo1
Berlín - Německý výrobce luxusních automobilů Audi v únoru zvýšil prodej téměř o sedm procent na 117.500 vozů. Za růstem odbytu stála zejména silnější poptávka v Evropě, Číně a Brazílii.

Mercedes prodal v únoru rekordní počet vozů

Mercedes Benz logo1
Frankfurt nad Mohanem - Mercedes-Benz prodal v únoru rekordních 104.968 vozů. Meziročně se jeho prodej zvýšil o 16,5 procenta, hlavně díky prudkému růstu prodeje v Číně. Uvedla to automobilka Daimler, které Mercedes-Benz patří.

Prodej osobních automobilů v Británii se už dva roky zvyšuje

british flag
Londýn - Prodej nových osobních automobilů ve Velké Británii v únoru vzrostl o tři procenta na 68.736 vozů. Už dva roky tak vykazuje nepřetržitý růst. Oznámil to britský svaz výrobců a prodejců automobilů SMMT.

Kia v druhém pololetí začne vyrábět elektromobil Soul EV

KIA-logo big
Ženeva - Jihokorejská automobilka Kia začne v druhé polovině roku vyrábět svůj první globální elektromobil Soul EV. Bude vycházet z druhé generace konvenčního modelu Soul. Uvedli to zástupci společnosti na ženevském autosalonu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...