1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Automobilka Tatra loni vyrobila 763 aut, nejvíc od roku 2008

tatra logo
Kopřivnice - Kopřivnická automobilka Tatra loni vyrobila 763 kompletních vozidel. Je to nejvíce od roku 2008. Automobilka prodala 722 vozů, přibližně dvě třetiny z nich exportovala. Letos plánuje prodat 760 vozů.

Hyundai chce zvýšit tržní podíl v Evropě, spoléhá na nové modely

Hyundai Logo
Berlín - Jihokorejská automobilka Hyundai Motor chce zvýšit svůj podíl na evropském trhu do konce desetiletí na pět procent, tedy o skoro polovinu víc, než měla loni.

Toyota již prodala přes šest milionů hybridních aut

toyota logo blue
Tokio/Praha - Japonská automobilka Toyota Motor již po celém světě prodala více než šest milionů hybridních vozů. ČTK o tom informovala česká divize společnosti.

Prodej automobilky Ford v Evropě loni klesl o dvě procenta

ford-logo-2
Frankfurt - Prodej americké automobilky Ford Motor v Evropě loni klesl o více než dvě procenta na 1,08 milionu vozů.

Johnson Control prodlouží provoz v závodě v Roudnici nad Labem

johnson controls logo
Roudnice nad Labem - Společnost Johnson Controls prodlouží provoz ve svém závodě na stříhání a šití autopotahů v Roudnici nad Labem. Do roku 2017 by tady tak mělo být zajištěno nejméně 400 pracovních míst, sdělila ČTK společnost.

Prodej aut v Rusku loni klesl o 5,5 procenta

russia-flag
Moskva - Prodej osobních a lehkých nákladních aut v Rusku loni klesl o 5,5 procenta na 2,78 milionu. Zvrátil tak trend z předchozích tří let, kdy rostl dvouciferným procentním tempem, a předloni skončil na novém rekordu.

Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích celkem 303.460 aut

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích celkem 303.460 osobních automobilů. Plán překročila o 1,15 procenta. ČTK o tom dnes informoval mluvčí automobilky Petr Vaněk. O rok dříve závod vyrobil 303.035 aut.

Automobilka General Motors loni zvýšila prodej o čtyři procenta

general-motors-logo company
Detroit - Největší americká automobilka General Motors loni zvýšila svůj celosvětový prodej o čtyři procenta na 9,715 milionu vozů. Oznámila to firma, která těžila zejména ze silné poptávky ve Spojených státech a Číně.

Slovenský závod automobilky Kia vyrobil rekordních 313.000 aut

KIA-logo big
Bratislava - Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors loni vyrobil rekordních 313.000 vozidel. Z montážních linek továrny u Žiliny na severu Slovenska tak sjelo o sedm procent více automobilů než v roce 2012.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...