1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Accolade v Nizozemsku dostavěl průmyslový areál za vice jak 1,3 miliardy korun

Indrustrial hall in progres
Praha - Česká investiční skupina Accolade zaměřující se na výstavbu průmyslových a logistických parků dokončila areál v Nizozemsku o rozloze 43.000 metrů čtverečních. Projekt bez vnitřních úprav stál více jak 1,3 miliardy korun. Jedná se o první projekt společnosti na území Nizozemska, celkově je jejím pátým v zahraničí.

Plzeňské ŘSD skončilo s opravou povrchu na přivaděči k D5 za Plzní na Prahu

road construction 2
Kyšice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovozní v sobotu opravený přivaděč od Kyšic za Plzní k dálnici D5 ve směru na Prahu. Jde téměř o tříkilometrový úsek, kde musely být odstraněny hrby, tedy hlavně podélné nerovnosti na povrchu, způsobené nestabilním podložím, řekl ČTK mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

DPP spustil nový výtah ve stanici metra Nádraží Holešovice, chystá další

metro train
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) zprovoznil výtah ve stanici metra C Nádraží Holešovice, který nahradil zdvihací plošinu z nástupiště. Výtah dnes spustili zástupci podniku a magistrátu. Podle ředitele DPP Petra Witowského vyšlo jeho vybudování na 19 milionů korun.

Stavba D35 mezi Mohelnicí a Opatovcem by měla začít v roce 2025

dialnicny most
Praha - Vláda by příští rok měla vypsat tendr na konsorcium firem, které zajistí stavbu, sledování projektu a následnou správu úseku dálnice D35 mezi Opatovcem a Mohelnicí. Stavět by se mělo začít v roce 2025. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Ředitelství vodních cest získalo souhlas EIA ke stavbě přístavu v Kroměříži

boat on suez
Zlín - Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) získalo od krajského odboru životního prostředí a zemědělství souhlasné stanovisko ke stavbě rekreačního přístavu v Kroměříži pro 80 lodí a stavbě plavební komory na řece Moravě v Bělově na Zlínsku. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných na úřední desce Zlínského kraje.

Vysokorychlostní tratě v ČR by měly do roku 2035 stát 1,2 bilionu Kč

Railway 1
Praha - Mezi lety 2025 a 2035 by měly železniční vysokorychlostní tratě (VRT) v Česku stát 1,2 bilionu korun. Vyplývá to z tiskové zprávy Asociace pro rozvoj infrastruktury. V Česku se nyní projektuje přes 300 kilometrů VRT. Zahájení stavby se předpokládá po roce 2025.

ŘSD má stavební povolení na část dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům

highway
Kaplice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na 12 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům na Českokrumlovsku. Začít stavět ho chce v letošním čtvrtém čtvrtletí. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládané náklady na stavbu jsou 6,1 miliardy Kč bez DPH.

Celosvětová kapacita aerolinek zůstane omezená nejméně do roku 2025

IATA
Paříž - Celosvětová kapacita leteckých společností bude letos nižší, než se očekávalo, a zůstane omezená nejméně do roku 2025. Na konferenci v Dublinu to dnes řekl šéf Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Willie Walsh.

Do Prahy dorazí trolejbusy kvůli čipové krizí a válce na Ukrajině se zpožděním

electronic chip
Praha - Patnáct kloubových bateriových trolejbusů SOR TNS 18 dorazí do Prahy se zpožděním. Důvodem jsou komplikace dodávek elektrotechnických součástek v souvislosti s takzvanou čipovou krizí při pandemii covidu-19 a s válkou na Ukrajině. S obtížemi se potýkají subdodavatelé výrobce, firmy SOR Libchavy.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...