1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Dašicích na Pardubicích vznikla skladovací hala, patří k největším v kraji

Logistic Park1
Dašice - V Dašicích na Pardubicku po roce stavebních prací vznikl sklad o rozloze 21.350 metrů čtverečních. Stál půl milionu korun a patří k největším v kraji. Sklad zaměstná několik desítek lidí, uvedli při otevření skladu zástupci investora.

Elektrifikace železniční tratě na východě Slovenska oproti plánu zdraží

Railway 1
Bratislava - Elektrifikace zhruba 20 kilometrů železniční tratě na východě Slovenska, kterou má na starosti konsorcium pod vedením firmy Eltra z české skupiny EP Industries, zdraží oproti původnímu plánu o téměř desetinu na zhruba 64,3 milionu eur (1,58 miliardy korun) bez daně z přidané hodnoty (DPH),

V okolí Mníšku pod Brdy u Prahy budou jezdit vodíkové autobusy

hydrogen
Praha - V okolí Mníšku pod Brdy u Prahy budou jezdit na pravidelných linkách autobusy s pohonem na zelený vodík. Pro jeho výrobu se používá energie z obnovitelných zdrojů, v tomto případě bude zdrojem elektřiny vodní elektrárna ve Vraném nad Vltavou.

Penta kupuje ČSAD Praha Holding, který vlastní autobusové nádraží Florenc

bus public
Brno - Investiční skupina Penta kupuje prostřednictvím Penta Real Estate firmu ČSAD Praha Holding, která vlastní autobusové nádraží Florenc a přilehlé pozemky. Spojení firem posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

IAG jedná s Airbusem a Boeingem o potenciální objednávce širokotrupých letadel

iag airplanes
Londýn - Společnost International Airlines Group (IAG), která je vlastníkem aerolinek British Airways a Iberia, jedná s Airbusem a Boeingem o potenciální objednávce širokotrupých letadel. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom informovala agentura Bloomberg.

Financování metra D u Evropské investiční banky není ohroženo

metro train
Praha - Financování stavby metra D s pomocí úvěru předjednaného s Evropskou investiční bankou (EIB) není ohroženo. V tiskové zprávě do dnes uvedl vedoucí tiskového odboru pražského dopravního podniku ( DPP) Daniel Šabík.

Trolejbusy a tramvaje pro Bratislavu od českých výrobců zdraží

bus public
Bratislava - Bratislavský městský dopravní podnik DPB zaplatí za tři desítky nových trolejbusů a 13 tramvají od českých dodavatelů zhruba o tři miliony eur (73,5 milionu Kč) více, než původně plánoval.

Správa železnic opraví část podkrušnohorské magistrály, vlaky pojedou rychleji

rails
Chomutov - Správa železnic připravuje modernizaci dalšího úseku podkrušnohorské magistrály. Hledá zhotovitele rekonstrukce trati z Kyjic do Chomutova, jejíž součástí je 418 metrů dlouhá Vrskmaňská estakáda. Rychlost na úseku dlouhém bezmála osm kilometrů se po opravě zvýší. Maximální možná nabídková cena v tendru je 2,4 miliardy korun.

Jihlava chce modernizovat a rozšířit trolejbusovou trať, záměr posuzují úřady

bus public
Jihlava - Dopravní podnik města Jihlavy má v plánu modernizovat a rozšířit síť trolejbusových tratí. Cílem je zlepšit možnosti provozu městských trolejbusů v části města, které by mohly nahradit autobusové linky.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...