1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rakouská OMV se s Gazpromem dohodla na snížení cen plynu

omv petrol station 1
Vídeň - Rakouská energetická společnost OMV sjednala s ruským plynárenským gigantem Gazprom předběžnou dohodu o snížení cen za dodávky plynu v rámci dlouhodobých kontraktů.

Litoměřice zahájí provoz tří fotovoltaických elektráren

solar panel
Litoměřice - Litoměřice v lednu zahájí provoz tří malých fotovoltaických elektráren, které město vybudovalo na střechách dvou základních a jedné mateřské školy. Bude i jejich provozovatelem.

Litoměřice požádají o dotaci 3,8 mld Kč na geotermální projekt

Geothermal Energy
Litoměřice - Litoměřice se budou ucházet o dotaci 3,8 miliardy korun na výzkumný projekt zaměřený na geotermální energii. Má se realizovat na více místech v zemi, vedle Litoměřic také na Ostravsku.

Dohoda o dodávkách plynu ze Slovenska na Ukrajina je připravena

eustream-logo1
Bratislava - Slovensko se s Ukrajinou dohodlo na obsahu memoranda, na jehož základě bude v budoucnu možné dodávat zemní plyn na Ukrajinu přes slovenskou síť plynovodů. Termín podpisu dokumentu zatím nebyl stanoven.

Kellnerova PPF prodá svůj podíl v EPH za 30 miliard korun

EPH logo
Praha - Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera prodá svůj podíl 44,44 procenta v Energetickém a průmyslovém holdingu (EPH).

Investice do těžby ropy a plynu příští rok vzrostou o šest pct

Oil Well6
Londýn - Ropné a plynárenské společnosti příští rok celosvětově zvýší objem investic do průzkumu a těžby o 6,1 procenta na rekordních 723 miliard dolarů (14,5 bilionu Kč).

JE Dukovany asi v týdnu překoná roční výrobní rekord 15,022 TWh

nuclear power plant1
Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany zřejmě v tomto týdnu překoná svoji nejvyšší roční výrobu elektrického proudu za téměř 28 let provozu. Dosavadní rekord je z loňska a představuje 15,022 terawatthodin (TWh) elektřiny.

Chevron kvůli protestům opět zastavil průzkum v Rumunsku

Chevron Gas Station
Bukurešť - Americká energetická společnost Chevron kvůli protestům již podruhé za dva měsíce zastavila průzkum ložisek břidlicového plynu ve východním Rumunsku.

Mexičtí zákonodárci se dohodli na reformě energetiky

mexican flag
Mexiko - Mexičtí zákonodárci z řad vládní strany a konzervativní opozice se dohodli na návrhu zákona o reformě energetického sektoru, která má umožnit vstup soukromých investic do těžby ropy a plynu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...