1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pražské vodárny loni řešily 298 černých odběrů vody, meziročně o 22 více

water tap 2
Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) loni řešily 298 případů černých odběrů vody a nelegální produkce odpadních vod, přičemž v roce 2022 jich evidovaly 276. Ne ve všech případech se ukázalo, že se lidé dopustili prohřešku.

E.ON zlevnil energie s fixací, od května sníží ceny plynu i klientům bez závazku

E on logo 1
Praha - Energetická společnost E.ON sníží své ceny energií. Od tohoto týdne podnik zlevnil pro nové klienty fixované tarify elektřiny a plynu, od května plošně zlevní i plyn asi 150.000 zákazníkům se smlouvou bez závazku. Ceny klesnou o stovky korun za megawatthodinu (MWh). ČTK o tom informovala společnost E.ON v tiskové zprávě.

Český energetický trh se v EU výrazně změnil, přibyla konkurence i cenové výkyvy

electricity pylon 3
Praha - Český energetický trh během 20 let v EU výrazně proměnila liberalizace. Dříve monopolní trh přeměnila na prostředí s velkou konkurencí a s větším výběrem pro odběratele. Vyplývá to z komentářů analytiků pro ČTK.

ČEZ letos do přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně investuje přes 400 mil. Kč

CEZ logo
Šumperk - Energetická skupina ČEZ letos investuje do oprav a modernizace přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně na Šumpersku více než 400 milionů korun, téměř čtyřikrát více než loni. Ještě o něco vyšší investice ČEZ plánuje v Dlouhých stráních příští rok.

Mezinárodní agentura pro energii snížila odhad růstu poptávky po ropě

oil barrels
Paříž - Celosvětová poptávka po ropě v letošním roce klesne. Na vině je nižší než očekávaná spotřeba v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a pokles aktivity v továrnách.

Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu

electicity pylon 2
Pardubice - Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu, zejména vlivem nižší produkce parních elektráren.

MOL podepsal novou smlouvu o přepravě ropy ropovodem Adria

MOL logo
Záhřeb/Bratislava - Maďarská ropná společnost MOL, jejíž součástí je slovenská rafinerie Slovnaft, podepsala s chorvatskou firmou JANAF novou smlouvu o využití ropovodu Adria. Firma JANAF o tom informovala na internetu.

Mero dokončilo modernizaci ropovodu IKL, pokračuje v přípravě rozšíření TAL

oil pipeline transneft
Praha - Státní společnost Mero letos dokončila modernizaci ropovodu IKL, kterým teče do Česka ropa z německého Ingolstadtu. Po 16 letech v něm kompletně vyměnila řídící systém pro přepravu a skladování ropy.

Podíl ropy z Ruska na dovozu do ČR loni mírně stoupl na 58 procent

oil barrels
Praha - Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka činil 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...