1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

První temelínský blok opět vyrábí elektřinu. Plánovaná odstávka trvala necelé dva měsíce

Nuclear Energy Plant
Dne 09.06.2022 v 2:21 hodin začal první temelínský blok vyrábět elektřinu. Operátoři ho k přenosové soustavě připojili po výměně čtvrtiny palivových souborů.

V Dukovanech začala odstávka čtvrtého bloku kvůli výměně části paliva a servisu

nuclear container
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany dnes začala plánovaná odstávka čtvrtého výrobního bloku spojená s výměnou části paliva za čerstvé. Výkon bloku začali energetici snižovat v 6:30, od přenosové soustavy ho odpojili ve 12:04. ČTK to sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Pražské teplárenské loni klesl čistý zisk o 22,4 procenta na 479 milionů korun

teplaren1
Praha - Pražské teplárenské loni meziročně klesl čistý zisk 22,4 procenta na 479 milionů korun. Provozní zisk vzrostl o 52,5 procenta na 575 milionů korun. Celkové tržby vzrostly o 11 procent na 5,56 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, na kterou dnes upozornil Ekonomický deník.

Vedení dvou největších polských rafinérií PKN Orlen a Grupa Lotos schválila fúzi

PKN Orlen logo
Varšava - Největší polská rafinérská společnost PKN Orlen a číslo dvě na polském ropném trhu, Grupa Lotos, dnes oznámily, že jejich vedení schválila plán fúze. Ta byla poprvé oznámena v roce 2018, ale byla odložena kvůli antimonopolním problémům.

OPEC+ urychlí zvyšování těžby, růst v červenci a srpnu činí 648.000 barelů denně

opec logo
Vídeň  - Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem budou od července zvyšovat těžbu výrazněji než doposud. Skupina nazývaná OPEC+ se dnes dohodla, že těžbu v příštích dvou měsících zvýší o 648.000 barelů denně místo dosavadních 432.000 barelů denně. Skupina to uvedla v dnešním prohlášení.

Ruská společnost Gazprom přerušila dodávky plynu do Finska

gas pipeline
Helsinky - Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zastavila vývoz plynu do Finska. Podle agentury Reuters to oznámil finský operátor Gasgrid.

Litva se od neděle obejde bez elektřiny z Ruska

electicity pylon 2
Vilnius - Litva od neděle přestane spolupracovat s ruským dodavatelem elektrické energie v regionu, skupinou společnosti Inter RAO, oznámilo dnes ministerstvo energetiky pobaltské země. Litva tak přestane využívat všechny druhy energie z Ruska: plyn, ropu i elektřinu, poznamenala ruská redakce BBC na svém webu.

Premiérka severoněmeckého regionu chce LNG terminál na Baltu i kvůli Česku

LNG Terminal
Berlín - Německo potřebuje terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) nejen na pobřeží Severního moře, ale kvůli zásobování východu země a také České republiky rovněž na pobřeží Baltského moře. Prohlásila to v Berlíně na zasedání Spolkové rady premiérka severoněmeckého Meklenburska-Předního Pomořanska Manuela Schwesigová.

Rakovník má vytipované městské budovy, na kterých by mohly být solární panely

solar panels2
Rakovník - Rakovník má vytipované městské budovy, na kterých by mohly být solární panely. Radnice tak reaguje na stoupající ceny energií a hledá jiné zdroje, které by městu ulevily na nákladech. Solární zdroje by mohly být například na střeše bazénu i dalších objektech.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...