1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nový Jičín letos nechá vyměnit více než 500 svítidel za modernější a úspornější

bulb 1
Nový Jičín - Nový Jičín letos nechá vyměnit více než 500 zastaralých svítidel veřejného osvětlení za modernější a úspornější. Úpravy se budou týkat například ulic Beskydské či Budovatelů. Novojičínská radnice o tom informovala ve svém zpravodaji.

Povodí Moravy začalo po obnově napouštět vodní nádrž poblíž Boskovic

water energy
Boskovice - Vodohospodáři z Povodí Moravy začali po obnově napouštět vodní nádrž nedaleko Boskovic na Blanensku. Plná by mohla být do jara. V nádrži vznikl i nový ostrov, který poslouží především pro hnízdění ptactva. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí státního podniku Petr Chmelař. Obnova stála téměř 22,4 milionu korun.

Rusko kvůli problémům s rafineriemi zvyšuje vývoz ropy

Oil well 3
Moskva - Rusko tento měsíc vyveze více ropy, než plánovalo, protože provoz ruských rafinerií narušily útoky dronů a technické problémy. To by mohlo podkopat omezení dodávek ropy na trh, ke kterému se Rusko zavázalo v rámci skupiny OPEC+, informovala agentura Reuters.

Americkým ropným koncernům ExxonMobil a Chevron výrazně klesly zisky

Chevron Gas Station
Houston/San Ramon - Americkému ropnému koncernu ExxonMobil klesl za loňský rok zisk o více než 35 procent na 36 miliard dolarů (823,6 miliardy Kč). Firma to uvedla ve své výsledkové zprávě. Výsledek i tak překonal odhady analytiků. Výrazný meziroční pokles zisku vykázala rovněž dvojka na americkém trhu, společnost Chevron.

Plzeňský Doosan dostaví s tureckou AKSA paroplynovou elektrárnu v Kazachstánu

Doosan skoda power logo 2024
Plzeň - Doosan Škoda Power, významný světový výrobce turbín, postaví s tureckou energetickou společností AKSA Energy paroplynovou elektrárnu v kazašské Kyzylordě. Zdroj na kombinovanou výrobu tepla a elektřiny bude spalovat zemní plyn, dokončen bude příští rok.

Jablonecká energetická vybírá dodavatele solárních elektráren, má pět nabídek

solar panel
Jablonec nad Nisou - Jablonecká energetická vybírá dodavatele pro výstavbu solárních elektráren na střechách budov města Jablonce nad Nisou a jeho organizací. Ve veřejné soutěži dostala městská společnost pět nabídek. Práce na projektu, který může podle odhadů přijít bez DPH až na 150 milionů korun, plánuje zahájit do podzimu.

Výstavba plynovodu Síla Sibiře 2 z Ruska do Číny se může zpozdit

pipeline1
Ulánbátar - Výstavba nového ruského plynovodu Síla Sibiře 2 do Číny, jejíž zahájení se očekává letos, se může zpozdit, řekl mongolský premiér Luvsannamsraj Ojun-Erdene. Informoval o tom list Financial Times (FT). Čína a Rusko se ještě musí dohodnout na klíčových detailech tohoto obřího projektu, vysvětlil šéf mongolské vlády.

Čína v Srbsku investuje dvě miliardy eur do obnovitelných zdrojů energie

wind farm3
Bělehrad - Čína v Srbsku investuje dvě miliardy eur (49,5 miliardy Kč) do výstavby větrných a solárních elektráren a zařízení na výrobu vodíku. Jedná se o dosud největší investici do obnovitelných zdrojů energie v této balkánské zemi. S odvoláním na oznámení srbského ministerstvo pro těžbu a energetiku o tom informovala agentura Reuters.

Čína loni instalovala více solárních panelů, než kolik USA celkem

solarne panely
Peking - Čína v loňském roce nainstalovala více solárních panelů, než kterýkoliv jiný stát za dobu své existence. Rozšířila tak svoji obrovskou kapacitu obnovitelných zdrojů energie, která je již nyní s velkým náskokem největší na světě.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...