1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Polská PGNiG se dohodla na dodávkách plynu s norským Equinorem

gas fire 3
Varšava - Polský plynárenský gigant PGNiG podepsal dohodu o dodávkách plynu s norskou společností Equinor. Polská firma má díky kontraktu v příštích deseti letech získat ročně 2,4 miliardy metrů krychlových norského plynu, oznámila PGNiG. Dohoda vstupuje v platnost 1. ledna 2023.

České LNG začalo z terminálu v Nizozemsku proudit do plynárenské soustavy

LNG Terminal
Praha/Eemshaven - Tanker s první dodávkou zkapalněného zemního plynu (LNG) pro Českou republiku dokončil přečerpávání LNG do terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven. Nyní se LNG přeměňuje zpět do plynného skupenství.

Stavbu vodovodu v lokalitě Horní Paseky v Rožnově podpoří dotace 75,5 mil.Kč

water tap 2
Rožnov pod Radhoštěm - Stavbu vodovodu v lokalitě Horní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku podpoří dotace 75,5 milionu korun z programu ministerstva zemědělství. ČTK to dnes sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Celkové náklady jsou téměř 108 milionů korun. Výstavba by mohla začít ještě letos.

Loňská spotřeba elektřiny v Plzeňském kraji se zvýšila o 6,2 procenta

Electricity pylons 1
Plzeň - Firmy, instituce a obyvatelé v Plzeňském kraji loni spotřebovali 3130 gigawatthodin elektřiny, meziročně o 6,2 procenta víc. V předchozích dvou letech přitom klesala o 2,8 procenta, respektive o 1,5 procenta. Podíl regionu na spotřebě ČR činil loni 5,2 procenta, byl pátý nejnižší mezi kraji.

Elektrárna Chvaletice měla vloni zisk po zdanění 241 milionů korun

ceske koruny
Chvaletice - Elektrárna Chvaletice měla loni zisk po zdanění 241 milionů korun. V roce 2020 skončila ve ztrátě téměř 190 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb dosáhly loni 3,962 miliardy korun, což je o 36 procent více než rok předtím. Uvádí to výroční zpráva zveřejněná ve Sbírce listin.

ŠKODA JS dokončila montáž reaktoru na 3. bloku slovenské elektrárny Mochovce

nuklearna elektraren
Plzeň - Plzeňská ŠKODA JS, dodavatel zařízení a řešení pro jaderné elektrárny, dokončila pro Slovenské elektrárny montáž reaktoru v třetím bloku jaderné elektrárny Mochovce (JEMO). Na elektrárně pokračuje spouštění bloku, řekl ČTK mluvčí firmy Jan Stolár.

Nigérie a Maroko postaví plynovod, který propojí 13 afrických zemí

gas pipeline1
Rabat - Maroko a Nigérie podepsaly společně s Hospodářským společenstvím západoafrických států (ECOWAS) dohodu o stavbě plynovodu z jihovýchodní Nigérie napříč Saharou, který má propojit 13 afrických států. Smlouvu podepsali zástupci zemí ve čtvrtek v Rabatu, napsal dnes web stanice BBC.

V Bašti nechaly vodárny postavit nový vodojem, pomůže s vyrovnáním tlaku

water energy
Bašť - V Bašti u Prahy nechaly Vodárny Kladno Mělník (VKM) postavit nový vodojem, pomůže s vyrovnáním tlaku a umožní i připojení dalších odběratelů. Stavba, která začala loni v květnu, je hotová, ale zbývá ještě dokončit úpravu připojení k elektrické síti. Plně v provozu by vodojem měl být v říjnu či v listopadu.

Druhý temelínský blok po odstávce opět naplno vyrábí elektřinu

nuclear power 3
Temelín - Druhý blok jaderné elektrárny Temelín po plánované odstávce naplno vyrábí elektřinu. Stoprocentního výkonu bloku dosáhli energetici po třech dnech od připojení k soustavě. Plánovaná odstávka skončila začátkem týdne zhruba po dvou měsících. ČTK to řekl mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...