1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dukovanský druhý blok je na plném výkonu

nuclear power 3
Druhý výrobní blok připojili energetici po výměně paliva přesně před týdnem takzvaným přifázováním prvního turbosoustrojí.

Rekonstrukce kanalizace zastaví ve Zborovské ul. osobní a nákladní dopravu

water tap 2
Rekonstrukce kanalizace pustí od poloviny února do konce června 2022 do  Zborovské ulice jen veřejnou dopravu, osobní a nákladní doprava tu bude mít stopku. V dubnu se přidá výstavba okružní křižovatky u Tyršova mostu a také celoplošná rekonstrukce ul. E. Beneše.

Veolia a VŠB-TUO budou společně rozvíjet využití vodíku v Moravskoslezském kraji

veolia logo
Bezemisní vodíkové technologie v Moravskoslezském kraji už nejsou jen vizí. Společnost Veolia Energie ČR a Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava podepsaly Memorandum o vzájemné spolupráci na rozvoji vodíkových technologií v Moravskoslezském kraji.

Teplárny Brno budou dodávat plyn a elektřinu rekordnímu počtu zákazníků

Teplaren4
Teplárny Brno uzavřely od loňského podzimu rekordní počet smluv na dodávky elektřiny a plynu koncovým zákazníkům.

Rekordní spotřeba a výrazný zájem: Plynová mobilita potvrdila význam pro ČR

cng logo
Praha – Celková spotřeba zemního plynu v tuzemské dopravě vrostla za rok 2021 o 4,5 % na rekordních 97,112 milionu m3. Důvodem je jak stabilní a zavedené využívání stlačeného zemního plynu (CNG), tak výrazný nárůst spotřeby zkapalněného zemního plynu (LNG) v sektoru nákladní dopravy.

Spotřeba bioLPG v Česku loni vzrostla o více než třetinu. V další ekologizaci LPG se stejně jako u nafty počítá s rDME

LPG bottles
Loni bylo na českém trhu již druhým rokem k dostání bioLPG, které se získává z obnovitelných zdrojů. Na čerpacích stanicích zásobovaných společností Primagas se ve formě autoplynu spotřebovalo 45 tun biopropanu.

Přípravné práce na využití vodíku v Brně se rozjely už naplno

Teplaren4
Zelený vodík z  Tepláren Brno pohánějící autobusy městské hromadné dopravy. To je jeden z prvních projektů, který by se měl stát naplněním memoranda na využití vodíku uzavřeného na podzim loňského roku.

Plzeň upravuje od ledna 2022 vodné a stočné

water tap 2
Rada města Plzně schválila nové ceny vodného a stočného pro rok 2022. Vodné bude od 1. ledna 2022 činit 57,52 korun za metr krychlový bez DPH, stočné 35,63 korun za metr krychlový bez DPH, celkem tedy 93,15 korun za metr krychlový bez DPH.

Teplárny Brno instalovaly na Červeném mlýně nové kotle. Sníží emise i hluk.

Teplaren4
Červený mlýn Tepláren Brno patří svým technologickým vybavením k nejmodernějším i v evropském měřítku. Letošní výměna dvou horkovodních kotlů za nové posune vybavení tohoto provozu ještě na vyšší úroveň.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...