1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německo chce do roku 2032 vyčlenit pro větrné elektrárny dvě procenta země

wind farm3
Berlín - Německo do roku 2032 vyčlení pro výstavbu pevninských větrných elektráren dvě procenta své plochy. Příslušný návrh zákona, o kterém ještě musí rozhodnout parlament, dnes schválila vláda kancléře Olafa Scholze.

Polská vláda schválila prodej uhlí domácnostem za garantovanou cenu

polish flag
Varšava - Vzhledem k rostoucím cenám uhlí polská vláda schválila, že domácnosti používající tento typ paliva ho budou moci nakupovat za garantovanou cenu 996 zlotých (asi 5300 korun) za tunu. Firmy, které budou zákazníkům prodávat uhlí za tuto cenu, dostanou od státu náhradu ušlého zisku nejvýše 750 zlotých za tunu.

Energetika Třinec za 9,6 milionu korun modernizuje horkovody

Tepelne rozvody
Třinec - Společnost Energetika Třinec za 9,6 milionu korun modernizuje horkovody v městských částech Třince na Frýdecko-Místecku Kanada a Konská.

Luhačovice nesouhlasí se stavbou vedení vysokého napětí ze Slušovic do Slavičína

electricity pylons1
Luhačovice - Město Luhačovice nesouhlasí s plánovanou výstavbou vedení velmi vysokého napětí 110 kV ze Slušovic do Slavičína na Zlínsku. Projekt je plánovaný od 90. let, narazil však na odpor obcí a iniciativ. Důvodem výstavby je zabezpečení bezproblémového zásobování elektrickou energií oblasti u Slavičína.

Turecko začalo pokládat plynovod k ložisku v Černém moři, těžit začne příští rok

pipeline1
Ankara - Turecko začalo pokládat plynovod, který má zemi v prvním čtvrtletí příštího roku začít dodávat plyn z Černého moře. Pole Sakarya, které Ankara objevila před dvěma lety, je podle odhadovaných rezerv největším nalezištěm zemního plynu v Turecku. Informoval o tom dnes deník Hürriyet.

Modernizovaná úpravna vody zlepší kvalitu pitné vody na Jesenicku

water tap 2
Jeseník - Zvýšení kvality pitné vody a její stabilizaci si od dokončené modernizace úpravny vody v Adolfovicích na Jesenicku slibuje společnost Vodovody a kanalizace Jesenicka. S pomocí dotace ministerstva zemědělství do tohoto projektu investovala 86 milionů korun.

První temelínský blok začal po odstávce opět vyrábět elektřinu

nuclear power 3
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín dnes připojila první blok téměř po dvouměsíční odstávce k síti. Operátoři ho k přenosové soustavě připojili poté, co energetici vyměnili čtvrtinu paliva, prověřili bezpečnostní systémy, preventivně vyměnili rotor generátoru.

V Česku je patrný trend úspory plynu, spotřeba je letos nejnižší za pět let

gas meter
Brno - Od loňského počátku zdražování a také od začátku války na Ukrajině na konci února je v Česku patrný trend úspory plynu. V květnu byla spotřeba po očištění od vlivů počasí meziročně o 9,2 procenta nižší, bez očištění dokonce o třetinu.

Nová transformační stanice ČEZ Distribuce v Uničově umožní rozvoj Miele i dalších firem a elektrifikaci železnice

CEZ logo
Společnost ČEZ Distribuce podpořila budoucí rozvoj Olomoucka vybudováním moderní transformační stanice 110/22 kV na okraji Uničova.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...