1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, je třeba na to připravit síť

solarne panely
Brno - Výroba elektřiny v solárních elektrárnách v Česku vzroste v příští dekádě trojnásobně, výroba energie pomocí větrných elektráren dokonce 7,5krát. Aby přenosová soustava takový nárůst energie z obnovitelných zdrojů (OZE) zvládla, bude potřebovat velké investice.

Solární elektrárny mají málo místa, stávají se tak kreativní

solar panels2
New York - Podle Mezinárodní agentury pro energii (IEA) bude elektřina ze slunce v příštích několika desetiletích dominovat globálním trhů s elektřinou. Již nyní tvoří tři čtvrtiny kapacity obnovitelných zdrojů energie.

Německo může začít plnit své zásobníky plynu od poloviny března

gas fire big
Berlín - Německo může začít plnit zásobníky zemního plynu před následující zimou už příští týden. Bude to snazší než loni, protože z topné sezony, která končí tento měsíc, zůstávají vysoké zásoby. Uvedla to skupina INES, která zásobníky provozuje.

Liberec nakoupí energie na příští rok dřív než loni, chce využít nízkých cen

electicity pylon 2
Liberec - Liberec nakoupí elektřinu a plyn na celý příští rok prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno zhruba o dva měsíce dříve než loni. Podle náměstka primátora Adama Lenerta (ANO) chce město využít současných nízkých nákupních cen energií.

Výstavba jaderných reaktorů ve světě loni opět klesla, ukázala statistika

nuclear power 3
Paříž - V loňském roce byla zahájena výstavba šesti jaderných reaktorů, z toho pěti v Číně. Oproti deseti oficiálním zahájením výstavby ročně v letech 2021 a 2022 se jedná o citelný pokles. Vyplývá to z zveřejněné aktualizace statistiky o stavu jaderného průmyslu ve světě s názvem World Nuclear Industry Status Report (WNISR).

E.ON koupil podíl ve firmě Sun construct, dodává fotovoltaické elektrárny

E on logo 1
Brno/České Budějovice - Energetická společnost E.ON koupila podíl 49 procent ve společnosti Sun construct, která dodává a instaluje fotovoltaické elektrárny zejména pro domácnosti. E.ON o tom informoval v tiskové zprávě, hodnotu transakce neuvedl.

Investor chce u Hradčan-Kobeřic postavit čtyři větrné elektrárny

wind farm3
Prostějov - Čtyři větrné elektrárny chce u obce Hradčany-Kobeřice na Prostějovsku postavit společnost Meridian Nová Energie. Pokud firma získá všechna potřebná povolení, hodlá větrné elektrárny postavit do 12 měsíců po ukončení povolovacích a správních řízení. ČTK informaci získala z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA.

Povodí Moravy začíná po zimě plnit vodní nádrže pro případ sucha

water energy
Brno - Povodí Moravy začíná po zimě plnit vodní nádrže, chce mít dostatečné zásoby vody pro případ sucha. Hladiny ve většině nádrží by měly dosáhnout maximální úrovně ještě v březnu či v dubnu. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí státního podniku Petr Chmelař.

Nizozemsko nepovolí těžbu plynu ve Waddenském moři z ekologických důvodů

Oil rig
Amsterodam - Nizozemsko nepovolí těžit plyn v části chráněného Waddenského moře, která patří Nizozemsku. Důvodem jsou obavy o životní prostředí. Oznámila to vláda. Zablokovala tak firmě NAM plány na průzkum těžby v oblasti.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...