1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČEZ očekává, že Temelín a Dukovany vyrobí v budoucnu o dvě TWh víc než teď

nuklearna elektraren
Temelín - Společnost ČEZ očekává, že jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobí v budoucnu o dvě terawatthodiny (TWh) elektřiny víc než teď. Prodlouží se doba, při níž jsou v provozu bloky mezi odstávkami. Teď je to rok, v budoucnu to bude u Temelína 18 měsíců, u Dukovan 16 měsíců.

Dodávky ropy z Itálie pokryjí potřeby ČR, Mero dohodlo rozšíření ropovodu TAL

oil pipeline transneft
Nelahozeves - Dodávky ropy z Itálie pokryjí od roku 2025 potřeby České republiky, státní společnost Mero uzavřela dohodu s konsorciem firmy TAL na rozšíření Transalpinského ropovodu (TAL). Skončí tím závislost země na ruské ropě. Při návštěvě centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi na Mělnicku to řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Ústí nad Labem prověři využití geotermální energie na území města

Geothermal Energy
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem prověří využití geotermální energie na území města. Práce vyjdou na dva miliony korun. Schválila to rada. Veřejná zakázka bude rozdělena na tři etapy. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí města Romana Macová.

EPH získal další elektrárnu v Nizozemsku a polovinu společnosti Enecogen

EPH logo
Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského získal plynovou elektrárnu MaasStroom v Rotterdamu. Koupil také poloviční podíl ve společnosti Enecogen, která provozuje další plynovou elektrárnu rovněž v Rotterdamu. ČTK o tom informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Chevron převezme konkurenční firmu PDC Energy, zvýší si objem rezerv ropy

Chevron Gas Station
Denver/San Ramon - Americká energetická společnost Chevron převezme v transakci za 7,6 miliardy dolarů (166,3 miliardy Kč) svého rivala PDC Energy. Chevron, který patří k největším producentům ropy a zemního plynu na světě, to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Za firmu zaplatí svými akciemi a převezme i její dluhy.

Švédský Northvolt postaví v Německu gigatovárnu na baterie pro elektromobily

euros
Berlín/Stockholm - Švédská společnost Northvolt investuje několik miliard eur do výstavby gigatovárny na výrobu baterií pro elektromobily v německém městě Heide. Závod má být schopen ročně vyrobit baterie zhruba pro jeden milion elektromobilů. Firma to dnes oznámila společně s německou vládou.

Vítr je v Británii poprvé hlavním zdrojem elektrické energie

wind farm3
Londýn - Větrné turbíny v Británii vyrábějí poprvé více elektřiny než plyn. V prvních třech měsících roku pocházela třetina elektrické energie ve Spojeném království z větrných farem. Ukázal to podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College.

VAK Trutnov měl loni zisk 3,3 milionu korun, polovinu chce dát na dividendy

water tap 2
Trutnov - Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) loni vytvořila zisk 3,28 milionu korun po předloňských 3,65 milionu korun. Podle návrhu na rozdělení zisku pro valnou hromadu, která bude 26. května, firma hodlá z loňského zisku dát na dividendy 1,67 milionu korun, tedy tři koruny na akcii.

Firmě Saudi Aramco klesl zisk o 19 procent, zdůvodňuje to nižšími cenami ropy

Oil well 3
Rijád/Dahrán - Saúdskoarabská těžební společnost Saudi Aramco hospodařila v prvním čtvrtletí s čistým ziskem 31,88 miliardy dolarů (677,9 miliardy Kč), což je meziroční pokles o 19 procent. Firma, kterou vlastní saúdské království a která patří k největším podnikům na světě, to dnes uvedla ve výsledkové zprávě.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...