1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PRE zdraží elektřinu a plyn, většina klientů bude platit zastropované ceny

Electricity pylons 1
Praha - Pražská energetika (PRE) od ledna příštího roku zdraží dodávky elektřiny a plynu. Většina zákazníků bude platit vládou zastropované ceny, proti současnosti si tak průměrná pražská domácnost připlatí nižší stovky korun měsíčně.

Tokajev nařídil zvětšit přepravu ropy trasou obcházející Rusko

oil pipeline transneft
Astana - Prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev nařídil zvýšit objemy ropy přepravované přes přístavy Aktau a Kuryk u Kaspického moře na 20 milionů tun ročně, uvedl na svém webu ruský list Kommersant s odvoláním na komuniké prezidentské kanceláře. Trasa vedoucí přes Kaspické moře obchází Rusko, zdůraznil deník.

Nové lampy v Prostějově snížily v říjnu spotřebu elektřiny o polovinu

light bulb1
Prostějov - Poloviční spotřebu elektrické energie ve srovnání s předchozími lety eviduje za říjen radnice v Prostějově v částech města, ve kterých letos dala vyměnit stará sodíková svítidla za moderní LED světla. Modernizováno bylo 209 svítidel v Kolářových sadech a v části sídliště Svobody.

Polsko nezavře uhelné doly, dokud nebude mít jadernou elektrárnu

polish flag
Varšava - Polsko nezavře žádný uhelný důl, dokud v zemi nebudou spuštěny první jaderné reaktory. Řekl to vicepremiér a ministr státního majetku Jacek Sasin. Polsko plánuje uvést svůj první jaderný reaktor do provozu v roce 2033.

Veolia Energie pokračuje v přípravě multipalivového kotle v Teplárně Karviná

veolia logo
Karviná - Společnost Veolia Energie ČR získala souhlasné stanovisko ministerstva životního prostředí v procesu EIA a zahajuje další legislativní i technické kroky přípravy stavby multipalivového kotle v Teplárně Karviná. Nový kotel bude umět spalovat biomasu a tuhá alternativní paliva vyrobená z komunálních dále nerecyklovatelných odpadů.

ČEZ Teplárenská v příštím roce zdraží teplo v průměru o 20 procent

CEZ worker
Praha - Energetická společnost ČEZ Teplárenská v příštím roce zvýší ceny tepla z elektráren a tepláren v průměru o 20 procent, což bude v průměru kolem 123 korun měsíčně. Ke zdražení přispělo zejména navýšení nákladů na povolenky a na výrobu. ČTK o tom informoval ČEZ.

ATAS Náchod snížil teplotu na pracovištích, vyměňuje okna a zvažuje fotovoltaiku

atas nachod logo
Náchod - Elektrotechnická společnost ATAS elektromotory Náchod ve snaze šetřit energie snížila teplotu na pracovištích v dílnách i kancelářích přibližně o dva až tři stupně.

Slovenský Eustream přepravil méně plynu, jeho přepravu z Ruska může ukončit

eustream logo1
Bratislava - Slovenský přepravce zemního plynu Eustream, který dlouhodobě zajišťuje hlavně tranzit ruského plynu, ve svém uplynulém finančním roce přepravil zhruba o čtvrtinu méně suroviny než v roce předchozím. V reakci na ruskou invazi na

PRE chce investovat do úspor energií ve svých budovách přes 100 milionů Kč

electricity pylon 3
Praha - Úsporná opatření ke snížení spotřeby energií zavádějí i tuzemské energetické firmy. Pražská energetika (PRE) chce v následujících letech investovat do úspor ve svých budovách více než 100 milionů korun. To má snížit spotřebu asi o pětinu za rok. Půjde zejména o regulaci a modernizace vytápění a osvětlení.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...