1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kvůli růstu cen energií stoupá obliba dřeva či fotovoltaiky. Větší změny ve způsobech vytápění lze ale čekat až po topné sezoně

gas meter
Během letošní topné sezony šlo podle odborníků sledovat náznaky většího příklonu spotřebitelů k vytápění dřevem. Důvodem byly zejména rostoucí ceny plynu a elektřiny, v posledních týdnech pak také sílící debata o možném omezení dodávek ruského plynu.

Orsted prodá polovinu v největší větrné elektrárně na moři za 3 mld. GBP

wind turbine
Kodaň - Dánská společnost Orsted se dohodla na prodeji poloviny v britském projektu největší světové větrné elektrárny na moři Hornsea 2 francouzskému konsorciu za tři miliardy liber (88,4 miliardy Kč).

V ČR má být podle plánu 80 vodíkových plnicích stanic do roku 2030

hydrogen
Praha - V České republice má být do roku 2030 podle plánů 80 plnicích vodíkových stanic. Nyní v zemi funguje jedna, dalších devět se buduje. Do roku 2030 má po českých silnicích jezdit až 50.000 osobních aut na vodík a 870 vodíkových autobusů.

EIG a Fluxys partnery v infrastruktuře LNG v Chile

LNG Terminal
Washington/Brusel - EIG a Fluxys jsou partnery v klíčové infrastruktuře LNG podporující dekarbonizaci v Chile.

Olomouc a Veolia se dohodly na konkrétním postupu rozvoje společného teplárenského podniku

veolia logo
Olomouc a Veolia rozšiřují spolupráci na dalším rozvoji teplárenství v krajském městě. Představitelé města Olomouce, společnosti Veolia Energie ČR a provozovatele teplárenské sítě OLTERM & TD Olomouc podepsali dohodu o společném postupu,

Výstavba fotovoltaické elektrárny

solarne panely
Ústí nad Labem – Dopravní podnik města Ústí nad Labem plánuje v roce 2022 výstavbu fotovoltaické elektrárny (FVE).

Praha rozšíří starou linku čistírny, zaplatí to z vodného a stočného

water tap 2
Praha zmodernizuje starou vodní linku Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Práce mají stát šest miliard korun a trvat od ledna 2024 do dubna 2027.

ČEZ loni postavil rekordních 110 elektromobilních stanic

CEZ logo
Počet stojanů v síti se loni zvýšil o 110, odebraná ekologická elektřina rostla o 44 %. To je vysvědčení za rok 2021 pro největší českou síť veřejných dobíjecích stanic sloužící elektromobilům.

ČEPS vydává MAF CZ 2021. Analyzuje dopady různých směrů vývoje energetického mixu do roku 2040

CEPS logo
Dokument „Hodnocení zdrojové přiměřenosti výrobních kapacit elektrizační soustavy ČR do roku 2040“ (MAF CZ 2021) analyzuje dopady různých scénářů vývoje zdrojového mixu v České republice ve střednědobém horizontu a upozorňuje na případný nedostatek zdrojů.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...