1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Rožnově pod Radhoštěm se od července sníží cena tepla

decline 1
Rožnov pod Radhoštěm - V Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku se od července sníží cena tepla. Lidé budou platit 1230 korun za gigajoule (GJ) včetně DPH, dosud to bylo 1450 korun, řekla ČTK mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Slabý evropský průmysl udržuje poptávku po plynu na nízké úrovni

gas fire big
Berlín - Poptávka průmyslu po plynu zůstává v největších evropských zemích navzdory nižším cenám slabá. Doléhá na ni zpomalení ekonomiky a také fakt, že se zákazníci orientují na obnovitelné zdroje energie, uvedla agentura Bloomberg.

Teplárny Brno zahájily stavbu kotle na biomasu za 2,4 miliardy korun

Teplaren4
Brno - Symbolickým poklepáním základního kamene zástupci Brna, městské společnosti Teplárny Brno a dodavatelských společností v provozu tepláren Brno-sever zahájili stavbu kotle na biomasu.

Francouzská společnost EDF skončila na burze, jediným akcionářem je opět stát

edf energy logo
Paříž - Na pařížské burze oficiálně skončilo obchodování s akciemi francouzské elektrárenské společnosti EDF. Všechny její akcie vlastní francouzský stát, napsalo dnes ministerstvo financí a hospodářství.

První temelínský blok začal po dvouměsíční odstávce znovu vyrábět elektřinu

nuclear power 3
Temelín - První blok jaderné elektrárny Temelín začal dnes po plánované dvouměsíční odstávce znovu vyrábět elektřinu. Operátoři ho k přenosové soustavě připojili poté, co při odstávce vyměnili čtvrtinu palivových souborů. Odstávka druhého temelínského bloku začne ve druhé polovině srpna, informoval dnes novináře temelínský mluvčí Marek Sviták.

Největší střešní fotovoltaickou elekrárnu v Ústeckém kraji dokončují v Lounech

solarne panely
Louny - Na střeše továrny na palivová čerpadla pro automobily v lounské průmyslové zóně nyní dokončují největší střešní fotovoltaickou elektrárnu v Ústeckém kraji o výkonu 1,6 MW. Solární energii začne podnik využívat v září, roční spotřebu tím sníží o 20 procent.

Květnová výroba z fotovoltaiky byla letos o 14 pct vyšší proti průměru

solar panels2
Brno - Květnová výroba elektřiny z fotovoltaiky byla v květnu v Česku o 14 procent vyšší v porovnání s průměrem v letech 2016 až 2021 a dokázala pokrýt celkovou spotřebu z více než šesti procent. Od začátku roku je výroba na průměrných hodnotách, vyplývá z informací společnosti Amper Meteo, která zveřejnila graf letošní výroby na twitteru.

Energetická krize ještě není zažehnána, varuje německý regulátor

gas pipeline
Berlín - Energetická krize v Německu ještě neskončila, řekl mediální společnosti Funke šéf německého úřadu Bundesnetzagentur Klaus Müller. Očekává nicméně, že zásobníky plynu v zemi budou do konce léta plné. Bundesnetzagentur má na starosti regulaci energetických sítí.

Pražská plynárenská loni zvýšila zisk o 19 procent na 639,8 milionu korun

gas fire2
Praha - Pražská plynárenská v loňském roce zaznamenala zisk po zdanění 639,8 milionu korun. Meziročně si tak polepšila téměř o 19 procent. Ještě výrazněji stouply tržby společnosti, z předloňských 17,1 miliardy korun na 32,5 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila na svém webu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...