1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Produkce elektřiny ve Zlínském kraji v roce 2022 vzrostla o 5,6 procenta

electicity pylon 2
Zlín - Produkce elektrické energie v roce 2022 ve Zlínském kraji meziročně vzrostla o 5,6 procenta na 678,6 gigawatthodiny (GWh). Zvýšil se podíl parních, plynových a spalovacích elektráren i fotovoltaických a větrných elektráren na krajské výrobě elektřiny. Kleslo naopak procentuální zastoupení vodních a přečerpávacích elektráren.

Spotřeba plynu v ČR byla loni nejnižší od 1994, meziročně klesla o sedm procent

gas fire 3
Praha - Češi v loňském roce spotřebovali nejméně plynu od roku 1994. Spotřeba zemního plynu loni v Česku meziročně klesla o sedm procent na 7,1 miliardy metrů krychlových. Příčinou byla především výrazně nižší poptávka po elektřině z plynových elektráren a nadále klesající spotřeba domácností i průmyslu.

Hospodaření OKD skončilo loni ziskem, podnik vytěžil více než milion tun uhlí

okd mine logo
Stonava - Hospodaření těžební společnosti OKD skončilo v loňském roce ziskem, který před účetními operacemi souvisejícími s tvorbou rezerv bude činit kolem 1,5 miliardy korun. Ze dvou lokalit Dolu ČSM na Karvinsku podnik vytěžil více než milion tun uhlí. ČTK to sdělila mluvčí OKD Barbora Černá Dvořáková.

Gazprom letos čeká propad hrubého provozního zisku o téměř 40 procent

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom předpokládá, že jeho hrubý provozní zisk (EBITDA) vykáže za letošní rok propad o téměř 40 procent na zhruba 2,2 bilionu rublů (asi 544 miliard Kč). Oznámila to firma. V loňském roce EBITDA činil 3,6 bilionu rublů, napsala agentura Reuters.

V Česku byly letos postaveny solární elektrárny o výkonu 1 GW, nejvíce za 13 let

solarne panely
Praha - Rozvoj solární energie v Česku letos výrazně zrychlil. Během letošního roku byly v zemi podle předběžných dat vybudovány fotovoltaické elektrárny s výkonem kolem jednoho gigawattu (GW), což je nejvíce za posledních 13 let. Loni činil výkon nových zařízení přes 288 MW.

Praha příští rok investuje do vodohospodářské infrastruktury 3,39 miliardy Kč

water tap 2
Praha - Pražský magistrát chce v příštím roce prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS) investovat do rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury přibližně 3,39 miliardy korun, což je meziročně o něco více. Větší část peněz půjde na zahájené projekty, na nové je vyčleněno zhruba 1,15 miliardy.

H.Králové postavil v centru síť dálkového tepla, mělo by nahradit plynové zdroje

teplaren1
Hradec Králové - Městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové dokončila stavbu páteřní teplovodní sítě v historickém centru města. Nákladem 35 milionů korun šlo o největší investici v historii firmy.

Spotřeba plynu v Česku dál klesá, za tři čtvrtletí meziročně o 11 procent

gas fire1
Praha - Spotřeba plynu v Česku dál klesá. Za tři čtvrtletí roku Češi využili přes 51 terawatthodiny plynu, což je meziročně zhruba o 11 procent méně. Vyplývá to ze statistik Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Spotřeba klesala během celého roku.

SmVaK Ostrava investují příští rok do infrastruktury přes miliardu,víc než letos

water tap 2
Ostrava - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) Ostrava investuje v příštím roce do modernizace a oprav vodárenské infrastruktury 1,043 miliardy korun, zhruba o 70 milionů korun více než letos.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...