1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Temelínská elektrárna vyrobila od svého zprovoznění 300 TWh elektřiny

nuclear power plant1
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín vyrobila od svého zprovoznění 300 terawatthodin (TWh) elektřiny, což představuje více než devatenáctiletou spotřebu českých domácností. Dva bloky elektrárny této výroby dosáhly dnes ráno. ČTK o tom informoval mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.

Zisky ropných koncernů Exxon a Chevron vykázaly výrazný meziroční pokles

exxon mobile
Houston/San Ramon - Zisk amerického ropného koncernu Exxon Mobil se ve třetím čtvrtletí propadl o více než polovinu na 9,1 miliardy dolarů (zhruba 213 miliard Kč) z rekordních 19,7 miliardy dolarů před rokem. Vyplývá to z dnešní výsledkové zprávy podniku. Výrazný meziroční pokles zisku vykázala rovněž konkurenční firma Chevron.

Bioplynová stanice v průmyslové zóně Kolína by se mohla začít stavět příští rok

biogas station
Kolín - Bioplynová stanice v kolínské průmyslové zóně Ovčáry by se mohla začít stavět příští rok. Společnost Organic technology Moravia, která kvůli vybudování stanice od města koupila 1,6 hektaru pozemků v průmyslové zóně, má stavební povolení. Ještě letos chce začít s výběrem stavební firmy, stavět by se mělo rok.

Eurostat: České domácnosti měly v 1. pololetí nejdražší plyn a elektřinu ve V4

ceske koruny
Brusel - Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti byly v České republice v letošním prvním pololetí výrazně vyšší než v ostatních členských zemích Visegrádské skupiny (V4), tedy v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Elektřina českým domácnostem meziročně zdražila o více než čtvrtinu a plyn o více než polovinu.

Americká ropná firma Chevron koupí za 53 miliard USD menšího konkurenta Hess

Chevron Gas Station
Houston/San Ramon - Americká ropná společnost Chevron koupí menšího konkurenta Hess. Hodnota transakce, která se uskuteční formou výměny akcií, činí 53 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Chevron to dnes oznámil v tiskové zprávě. Hess má významná aktiva v Guayaně a v těžbě z břidlic ve Spojených státech.

Šéfkou Státního úřadu pro jadernou bezpečnost zůstane Dana Drábová

nuclear logo2
Praha - Šéfkou Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) bude nadále Dana Drábová. Ve středu by ji měla s účinností od 1. listopadu jmenovat vláda poté, co dosavadní šéfka úřadu uspěla ve výběrovém řízení. Uvedl to server Aktuálně.cz,, který se odvolává na vládní materiál k výběrovému řízení.

Veolia Energie chystá v teplárně u Frýdku-Místku pilotní projekt výroby vodíku

veolia logo
Sviadnov - Společnost Veolia Energie připravuje v teplárně ve Sviadnově u Frýdku-Místku pilotní projekt výroby vodíku. Vyrábět ho chce elektrolýzou za pomoci elektřiny generované z obnovitelných zdrojů.

Praha vypracuje strategii rozvoje teplárenství v metropoli do roku 2036

teplaren3
Praha - Hlavní město si nechá vypracovat strategii rozvoje teplárenství na svém území do roku 2036. Cílem má být mimo jiné zajištění energetické bezpečnosti zásobování teplem, zvýšení počtu ekologických zdrojů tepla nebo navýšení podílu města a jím pověřených subjektů na zásobování teplem.

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

Gazprom building
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...