1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ruské plynárenské firmě Gazprom loni prudce klesl zisk, firma ruší dividendu

Gazprom gas tank
Moskva - Ruské plynárenské společnosti Gazprom loni klesl čistý zisk o více než 40 procent na 1,226 bilionu rublů (zhruba 336 miliard Kč). Firma pokles zisku zdůvodnila vyšším zdaněním ve druhé polovině roku. Uvedla také, že nevyplatí celoroční dividendu, informovala dnes agentura Reuters.

ČEZ očekává, že Temelín a Dukovany vyrobí v budoucnu o dvě TWh víc než teď

nuklearna elektraren
Temelín - Společnost ČEZ očekává, že jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobí v budoucnu o dvě terawatthodiny (TWh) elektřiny víc než teď. Prodlouží se doba, při níž jsou v provozu bloky mezi odstávkami. Teď je to rok, v budoucnu to bude u Temelína 18 měsíců, u Dukovan 16 měsíců.

Dodávky ropy z Itálie pokryjí potřeby ČR, Mero dohodlo rozšíření ropovodu TAL

oil pipeline transneft
Nelahozeves - Dodávky ropy z Itálie pokryjí od roku 2025 potřeby České republiky, státní společnost Mero uzavřela dohodu s konsorciem firmy TAL na rozšíření Transalpinského ropovodu (TAL). Skončí tím závislost země na ruské ropě. Při návštěvě centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi na Mělnicku to řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Ústí nad Labem prověři využití geotermální energie na území města

Geothermal Energy
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem prověří využití geotermální energie na území města. Práce vyjdou na dva miliony korun. Schválila to rada. Veřejná zakázka bude rozdělena na tři etapy. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí města Romana Macová.

EPH získal další elektrárnu v Nizozemsku a polovinu společnosti Enecogen

EPH logo
Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského získal plynovou elektrárnu MaasStroom v Rotterdamu. Koupil také poloviční podíl ve společnosti Enecogen, která provozuje další plynovou elektrárnu rovněž v Rotterdamu. ČTK o tom informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Chevron převezme konkurenční firmu PDC Energy, zvýší si objem rezerv ropy

Chevron Gas Station
Denver/San Ramon - Americká energetická společnost Chevron převezme v transakci za 7,6 miliardy dolarů (166,3 miliardy Kč) svého rivala PDC Energy. Chevron, který patří k největším producentům ropy a zemního plynu na světě, to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Za firmu zaplatí svými akciemi a převezme i její dluhy.

Švédský Northvolt postaví v Německu gigatovárnu na baterie pro elektromobily

euros
Berlín/Stockholm - Švédská společnost Northvolt investuje několik miliard eur do výstavby gigatovárny na výrobu baterií pro elektromobily v německém městě Heide. Závod má být schopen ročně vyrobit baterie zhruba pro jeden milion elektromobilů. Firma to dnes oznámila společně s německou vládou.

Vítr je v Británii poprvé hlavním zdrojem elektrické energie

wind farm3
Londýn - Větrné turbíny v Británii vyrábějí poprvé více elektřiny než plyn. V prvních třech měsících roku pocházela třetina elektrické energie ve Spojeném království z větrných farem. Ukázal to podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College.

VAK Trutnov měl loni zisk 3,3 milionu korun, polovinu chce dát na dividendy

water tap 2
Trutnov - Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) loni vytvořila zisk 3,28 milionu korun po předloňských 3,65 milionu korun. Podle návrhu na rozdělení zisku pro valnou hromadu, která bude 26. května, firma hodlá z loňského zisku dát na dividendy 1,67 milionu korun, tedy tři koruny na akcii.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...