1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tahounem spotřeby CNG jsou rozvážkové služby

Innogy rwe
Spotřeba zemního plynu v dopravě ani v posledních měsících neklesá, naopak v některých segmentech roste. Tahounem jsou rozvážkové služby, které kvůli rok trvajícím omezením obchodů a restaurací čelí zvýšené poptávce zákazníků po online nákupech s dovážkou až domů.

Skupina ČEZ v I. čtvrtletí vydělala 8,4 mld. Kč a potvrzuje celoroční výhled

CEZ logo
„Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí jsou v souladu s naším očekáváním. Jsem rád, že navzdory pokračujícím rizikům spojených s covid-19 mohu potvrdit celoroční výhled EBITDA Skupiny ČEZ na úrovni 57 až 60 mld. Kč.

Naše dobíjecí stanice, která čerpá energii přímo ze slunce, uspěla v soutěži Český energetický a ekologický projekt

eon building
Se svou dobíjecí stanicí pro elektromobily u Břeclavi, která čerpá energii přímo ze slunce, jsme uspěli v osmnáctém ročníku soutěže Český energetický a ekologický projekt.

Teplárny Brno startují letošní etapu rekonstrukce parovodů

Teplaren4
Celkem pět kilometrů zastaralých parovodů vymění Teplárny Brno za moderní horkovody při letošní etapě rekonstrukce. V tomto týdnu se stavební práce na většině míst rozjedou naplno.

Elektrárna Kamýk dokončila modernizaci za více než 120 milionů korun. Efektivnější elektrárna šetří vltavskou vodu a zásobuje dalších více než 1000 domácností

CEZ logo
Předčasný dárek k vlastním šedesátinám si nadělila vodní elektrárna Kamýk. Regulérní provoz po více než roční generální opravě zahájilo soustrojí TG2, poslední z kvarteta kamýckých bloků, které v uplynulých deseti letech postupně prošly celkovou omlazovací kúrou. Důležitý zdroj energie na Vltavské kaskádě je nyní efektivnější.

Investice VODÁRNY PLZEŇ a.s. v roce 2021

water tap 2
Investice za stovky milionů korun chystá v roce 2021 VODÁRNA PLZEŇ a.s. Bude pokračovat stavba Retenční nádrže Vinice a s ní související zkapacitnění kanalizační spojné komory v Karlovarské ulici a rekonstrukce Roudenského kanalizačního sběrače.

Moderní kotelny přispívají ke snížení emisí v Brně

Teplarny Brno 3 14
Více než padesát milionů korun vynaloží letos Teplárny Brno na modernizaci dalších 11 blokových plynových kotelen na území moravské metropole. Jde o další krok postupné rekonstrukce jejich vlastních lokálních zdrojů zajišťujících výrobu a distribuci tepla a teplé vody, která odstartovala v roce 2018.

V Česku se loni prodalo Bio LPG v objemu, který odpovídá ročním prodejům běžné LPG čerpací stanice

LPG bottles
Praha - Od loňska je v Česku k dostání kromě klasického fosilního LPG také jeho varianta získaná z obnovitelných zdrojů v podobě Bio LPG. K dostání je průběžně na asi 60 čerpacích stanicích v regionu severní Moravy.

Více zelených plynů. Plynaři se připravují na budoucnost

CNG station
Praha – Energetika budoucnosti počítá s minimálními emisemi škodlivin do ovzduší. Sází proto na výrazný podíl elektřiny vyráběné z čistých obnovitelných zdrojů. Odborníci nyní řeší, jak vyrobenou energii ukládat na dobu, kdy slunce nesvítí a vítr nefouká.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...