1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Příprava terminálu na LNG na německé Rujáně pokračuje, pro ČR může být výhodný

LNG Terminal
Berlín - Příprava terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) na německém baltském ostrově Rujána je i přes odpor části veřejnosti a ekologických organizací v plném proudu, úřady již připravují povolení k výstavbě asi 50kilometrového propojovacího podmořského plynovodu mezi rujánským přístavem Mukran a Lubminem na pevnině.

Češi pokračují v úsporách elektřiny, v pololetí její spotřeba klesla o 5,2 pct

Czech Flag
Praha - Češi pokračují v úsporách elektřiny i v letošním roce. V prvním pololetí využili přes 29,8 terawathodiny (TWh) elektřiny, což je meziročně o 5,2 procenta méně. Pokles ve spotřebě je přitom patrný ve všech kalendářních měsících i u všech skupin odběratelů. Ještě výrazněji se snížila výroba elektrické energie.

Kladno pokračuje v přípravě umístění solárních elektráren na městské budovy

solar panels2
Kladno - Kladno pokračuje v přípravě umístění solárních elektráren na městské budovy, například na školy či na magistrát. Vedení města zvažuje i to, že by si prostřednictvím městské společnosti elektrárny spravovalo samo.

Occidental koupil firmu Carbon Engineering za 1,1 miliardy USD

Oil rig
New York - Americká ropná a plynárenská společnost Occidental Petroleum se dohodla na koupi dodavatele technologie pro přímé zachycování oxidu uhličitého z atmosféry Carbon Engineering za 1,1 miliardy USD (24,3 miliardy Kč).

Stát chce motivovat k úspornému vytápění,změní systém rozúčtování tepla v bytech

teplaren1
Praha - Stát chce více motivovat obyvatele bytů v centrálně vytápěných domech k úspornějšímu chování při vytápění. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) proto připravilo nová pravidla pro rozúčtování tepla v bytových domech.

Slovensko více elektřiny vyrobilo než spotřebovalo, dříve soběstačné nebylo

Electricity pylons 1
Bratislava - Slovensko v prvním letošním pololetí vyrobilo více elektrické energie, než kolik jí spotřebovalo. Země se tak poprvé nejméně od roku 2014 stala soběstačnou při výrobě elektřiny. Vyplývá to z údajů provozovatele přenosové soustavy SEPS.

Písecké teplárně klesl zisk o třetinu, prodala meziročně i méně tepla

Tepelne rozvody
Písek - Písecké teplárně klesl loni zisk po zdanění o třetinu na 11,7 milionu korun. Výnosy vzrostly o osm procent na 237,8 milionu. Firma loni prodala 297 terajoulů (TJ) tepla, meziročně o 10,6 procenta méně.

Zájem o baterie k obnovitelných zdrojům roste, u velkých zařízení však chybí

Solar panels1
Praha - S rozvojem solární energie stoupá také zájem o akumulaci energie. V prvním pololetí letošního roku byly k fotovoltaikám a dalším obnovitelným zdrojům energie připojeny baterie o celkové kapacitě 428,6 megawatthodiny (MWh). Je to o pětinu více než za celý loňský rok.

Strakonická teplárna změnila chlazení vodou, ročně ušetří dva miliony m3 vody

teplaren 4
Strakonice - Strakonická teplárna změnila chlazení vodou a ročně ušetří asi dva miliony metrů krychlových vody, v penězích asi 5,8 milionu Kč za rok. Firma uzavřela svůj chladicí okruh turbíny TG2, přestala čerpat chladnou a vypouštět oteplenou vodu zpět do řeky Otavy. Místo toho využívá chlazení v nové chladicí věži.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...