1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rozhodnutí těžit o milion barelů ropy za den méně Saúdové prodlouží o měsíc

Oil well 3
Rijád - Saúdská Arábie o měsíc prodlouží rozhodnutí denně těžit o milion barelů ropy méně. Opatření tak bude platit až do konce září. Rijád přitom nevylučuje ani další prodloužení a prohloubení škrtů. S odvoláním na oficiální zdroj z ministerstva energetiky o tom informovala saúdskoarabská státní tisková agentura SPA.

Dukovanská elektrárna vyrobila za 38 let 500.000 gigawatthodin energie

nuclear power plant1
Dukovany - Jaderná elektrárna v Dukovanech na Třebíčsku už vyrobila 500.000 gigawatthodin energie. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je to nejvyšší výroba jednoho zdroje elektráren společnosti ČEZ. Dukovany na to potřebovaly 38 let.

Spotřeba energie v Německu v pololetí klesla o sedm procent

german flag1
Berlín - Spotřeba energie v Německu se v letošním prvním pololetí meziročně snížila o 7,1 procenta. Za poklesem stojí vysoké ceny energie a slabý hospodářský vývoj. V dnešní zprávě to uvedla německá organizace AGEB, která sleduje statistické údaje o energetickém sektoru.

MND snížila proti začátku roku cenu plynu o 38 pct a elektřiny o 45 pct

MND LOGO
Brno - Těžební a energetická firma MND z Hodonína letos podruhé zlevňuje ceny plynu a elektřiny u základních ceníků. Od srpna snížila proti začátku roku cenu u plynu o 38 procent a u elektřiny o 45 procent. Důvodem je stabilizování situace na energetickém trhu a pokles cen, uvedla v tiskové zprávě mluvčí společnosti Dana Dvořáková.

EU by měla zastavit plýtvání solární energií, uvádějí organizace z odvětví

solar panels2
Brusel - Evropská unie by měla přijmout opatření k zastavení plýtvání solární energií a omezit záporné ceny, aby podpořila investice. V dopise zaslaném evropské komisařce pro energetiku Kadri Simsonové to uvedlo 17 organizací zabývajících se obnovitelnými zdroji energie.

PRE od září sníží většině klientů cenu elektřiny o 20 pct a plynu o 30 pct

electricity pylon 3
Praha - Pražská energetika (PRE) zlevní od 1. září elektřinu a plyn pod úroveň vládního cenového stropu, a to v případě elektřiny zhruba o 20 procent a u plynu asi o 30 procent. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Zlevnění se podle něj bude týkat velké většiny zákazníků firmy.

Solární elektrárny na moři mají být dalším průlomem čisté energie

Solar panels1
Peking - Dva kruhové plováky s úhlednými řadami solárních panelů umístěné v čínských vodách Žlutého moře, kterými zmítají vlny vysoké až deset metrů, začaly koncem loňského roku vyrábět elektřinu.

V jaderné elektrárně Dukovany skončila plánovaná odstávka druhého bloku

nuclear power 3
Dukovany - V jaderné elektrárně Dukovany na Třebíčsku skončila plánovaná odstávka druhého bloku. Krátce po půlnoci začal blok vyrábět elektřinu. Odstávka trvala tři týdny. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Nadále pokračuje odstávka prvního dukovanského bloku, kterou elektrárna zahájila 2. června a skončí příští měsíc.

Německo má zásobníky zemního plynu naplněné takřka z 85 procent

german flag1
Berlín - Německé zásobníky zemního plynu jsou naplněny takřka z 85 procent. Německu se tak i bez ruských dodávek této suroviny daří plyn ukládat pro nadcházející zimu. Spolková agentura pro sítě, která má roli síťového regulátora, nicméně varuje, že stejně jako minulou zimu bude nezbytná i při té nadcházející úsporná spotřeba.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...