1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Turecko je blízko dohodě s Čínou o výstavbě nové jaderné elektrárny

nuklearna elektraren
Ankara - Turecko je blízko dohodě s Čínou o výstavbě nové jaderné elektrárny, která by měla posílit snahy Turecka o snížení dovozu ropy a plynu. Předpokládá se, že rozhovory budou dokončeny v nejbližších měsících, uvedl turecký ministr energetiky Alparslan Bayraktar.

Teplárny Brno letos podruhé snižují cenu tepla, hlavně díky zlevnění plynu

teplaren 4
Brno - Teplárny Brno letos podruhé snižují cenu tepla. Brněnské domácnosti od října nově zaplatí jen 1199 korun za gigajoule (GJ) s DPH. Dosud to je 1485 korun, tedy o 286 korun více. Snížení ceny umožnil zejména vývoj ceny plynu na trhu, řekli novinářům zástupci městské společnosti.

Sokolovská uhelná získala americký grant na přípravu malých modulárních reaktorů

nuclear logo
Sokolov - Sokolovská uhelná a SUAS Group zadají zpracování studie možného umístění malých modulárních jaderných reaktorů (SMR) ve svých areálech. Umožní jim to dotace z programu Phoenix amerického ministerstva zahraničí. Program financuje studie proveditelnosti související s umístěním SMR v Evropě.

Čínská Gotion High-Tech má čtvrtinový podíl v slovenském výrobci baterií InoBat

chinese yuan money
Bratislava - Čínský výrobce baterií Gotion High-Tech získal pětadvacetiprocentní podíl ve slovenské firmě InoBat. Začínajícímu slovenskému výrobci baterií investice poskytne přístup k výzkumu a vývoji, surovinám a zkušenostem s recyklací čínské firmy a urychlí to jeho snahy o masovou výrobu baterií.

ČEZ od poloviny září zlevní ceníky elektřiny a plynu s fixací

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ od poloviny září zlevní ceníky energií s fixací. Cena elektřiny s jednoročním závazkem bude o více než pětinu nižší než stanovené vládní stropy. Plyn s roční fixací pak bude pod hodnotou cenových stropů o čtvrtinu. ČEZ zároveň zlevní ceníky dvouletých a tříletých produktů.

Novým šéfem Pražské plynárenské je Ludvík Baleka, nahradil Pacovského

gas fire2
Praha - Novým předsedou představenstva Pražské plynárenské je Ludvík Baleka. Ve firmách skupiny působí od roku 2018, v minulosti pracoval i v dalších energetických společnostech jako například ČEZ nebo MND. Ve funkci nahradil Martina Pacovského, kterého v pondělí odvolala dozorčí rada společnosti.

Vysoké Mýto si pořídí první fotovoltaické elektrárny na některé městské objekty

solar panel
Vysoké Mýto - Vysoké Mýto na Orlickoústecku si pořídí první fotovoltaické elektrárny na některé městské objekty. Podle energetického akčního plánu byly pro první etapu vybrány budova městského úřadu v Jiráskově ulici, domov mládeže v ulici generála Závady a areál technických služeb v Průmyslové ulici.

E.ON od září zlevní 140.000 klientů plyn, bude o čtvrtinu pod cenovým stropem

E on logo 1
Praha - Energetická společnost E.ON od září zlevní plyn všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Týkat by se to mělo přibližně 140.000 klientů. Oproti současnosti jim klesnou ceny o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak budou nižší až o čtvrtinu.

Vodohospodáři vybudovali u Chlebičova na Opavsku za čtyři miliony korun nový vrt

water tap 2
Chlebičov - Vodohospodáři vybudovali u Chlebičova na Opavsku za čtyři miliony korun nový vrt a nyní jej po potřebných testech a analýzách napojují do vodovodní sítě. Lidé jsou zásobováni vodou z místních podzemních zdrojů, protože obec není napojena na Ostravský oblastní vodovod, páteřní systém pro výrobu a distribuci pitné vody v regionu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...