1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Správa a údržba silnic Pardubického kraje

sprava udrzba pardubice 20
Dve dekády najlepšej starostlivosti o cesty

V úvode mája tohto roka si Správa a údržba silnic Pardubického kraje (SÚSPK) pripomenula významné jubileum – 20 rokov od svojho vzniku. Krajská samospráva ju založila presne 6. mája 2002 ako príspevkovú organizáciu, ktorá nahradila štyri okresné podniky údržby ciest patriace dovtedy štátu. Pre spresnenie, organizácia vznikla ako nástupkyňa Správy a údržby ciest Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí a Litomyšl, nakoľko štát v októbri 2001 previedol cesty II. a III. triedy na kraje.

SOMA, spol. s r. o.

Soma cr 18
Producent flexotlačových technológií vstúpil na trh USA

Spoločnosť SOMA, výrobca flexotlačových strojov z Lanškrouna, len pred niekoľkými týždňami ukončila výstavbu nového výrobného závodu, otvorila technologické centrum v USA a oslávila 30 rokov existencie. Napriek tomu, že posledné dva roky ekonomiku negatívne ovplyvnila celosvetová pandémia a vojna v Európe, 100-% českej firme sa darí zvyšovať obrat a predaj.

Krnovské opravny a strojírny s.r.o.

Krnovske strojirny 19
Opravárenské kapacity máme plné na letošní i příští rok

Krnovské opravny a strojírny se dlouhodobě specializují na opravu techniky, například nákladních kolejových vozidel nebo na modernizaci tramvají. V poslední době nemají o zakázky zájem, právě naopak. Například proto, že dopady konfliktu na Ukrajině navýšily poptávku po opravách nákladních vozů na přepravu uhlí a obilovin. „Kapacity máme plné na letošní i příští rok. Problém je, že dodací termíny jsou dlouhé, na některé komponenty čekáme až 8 měsíců,“ říká v rozhovoru jednatel společnosti Ondřej Bezruč.

Mendelova univerzitě v Brně

mendelova univ 17
Inovování technologií je pro nás velice podstatné

Na Mendelově univerzitě v Brně, která byla zřízena jako nejstarší zemědělská univerzita v Československu již v roce 1919, vzdělávají budoucí generace odborníků v zemědělství, lesnictví, ekonomii, zahradnictví, regionálním rozvoji a řadě dalších oborů. Od poloviny 90. let univerzita hrdě nese jméno zakladatele genetiky a jednoho z nejvýznamnějších světových vědců Gregora Johanna Mendela, od jehož narození letos uplyne 200 let. „Mendel je pro nás všechny velkou inspirací.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Chceme rozvíjet excelentní výzkum i spolupráci s průmyslem

Od února letošního roku stojí v čele Vysokého učení technického v Brně (VUT) nový rektor Ladislav Janíček. Díky více než 20 letům zkušeností s řízením a managementem vysokých škol věří, že během čtyřletého funkčního období dokáže naplnit cíle, které si stanovil ve svém volebním programu. Chce se zaměřit mimo jiné na to, aby všechny univerzitní fakulty a ústavy měly profesionální podmínky a dostatek finančních prostředků pro dosahování co nejlepších výsledků v oblastech vzdělávání i výzkumu.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 16
Prioritně řešíme zajištění financí na další rozvoj

Ambicí současného managementu Českých drah (ČD) je finančně společnost stabilizovat, motivovat zákazníky k rychlému návratu do vlaků a díky synergiím v rámci skupiny být ještě efektivnější.

ALSTOM Czech Republic a.s.

ALSTOM CR 22
Jsme připraveni (nejen) na vodíkovou budoucnost

S řadou plánů, které se týkají prodejů výrobků, výrobního závodu v České Lípě či prezentací nových technologií, vstoupila do letošního roku společnost ALSTOM Czech Republic.

ZVVZ-Enven Engineering, a.s.

ZVVZ Enven engineering
Naší prioritou je vyvíjet nová řešení pro budoucnost

„Dál pracujeme hlavně na tom, abychom s našimi výrobky a službami dokázali zákazníky zaujmout,“ otevírá náš rozhovor Bohumila Chrappová, místopředsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti ZVVZ-Enven Engineering, která je již od roku 2006 součástí tradiční strojírenské skupiny ZVVZ GROUP z Milevska.

ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje, a.s.

Udrzba silnic dalnic Kralovehradeckeho kraje 22
Jsme aktivní i při zavádění nových technologií

Silničním hospodářstvím na silnicích II. a III. třídy, které jsou v majetku Královéhradeckého kraje, se od roku 2007 zabývá společnost ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje. Svůj současný název používá od roku 2017, kdy se symbolicky i prakticky odlišila od příspěvkové organizace Správa silnic Královéhradeckého kraje, se kterou byla trvale zaměňována.

BLOCK a.s.

Block 21
V Ruské federaci končíme, otevírá se nám africký trh

Vyrábí a dodává investiční celky, zařízení a moderní technologie pro zdravotnictví. Svá řešení dodává z České republiky do celého světa. Před pár lety společnost BLOCK a.s., investovala na Ukrajině, kde rozvoj dalšího podnikání zkomplikovala ruská invaze. Trh v Ruské federaci byl pro ni zásadní, ale odchází z něho.

TOS VARNSDORF a.s.

TOS Varnsdorf 16
Posilujeme oblast servisu a vylepšujeme dálkovou diagnostiku

Přednímu strojírenskému podniku se daří na českém i zahraničním trhu. Zakázek má tolik, že již plní tržby na příští rok. TOS VARNSDORF a.s., se dlouhodobě zaměřuje na automatizaci, digitalizaci a robotizaci. V této oblasti chystá další investice a posiluje i svoji konkurenceschopnost v oblasti servisu a dálkové diagnostiky. „Zákazník musí mít okamžitě k dispozici náhradní díly a rychle reagující servisní tým,“ říká v rozhovoru obchodní ředitel Miloš Holakovský.

Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nemocnice Ceske Budejovice 21
Rekordně investujeme do zaměstnanců, areálu i do nákupu nových přístrojů

Českobudějovická nemocnice se řadí mezi špičková pracoviště. Už několik let za sebou tu nakupují nové přístroje a modernizují zázemí. Investice neustaly ani v době covidu, kdy zdravotníci měli plné ruce práce s ošetřováním pacientů a neustanou ani nyní, kdy se všichni vyrovnáváme se zdražováním vstupů. „Loni jsme proinvestovali rekordní částku a pokračujeme i letos, abychom dokončili rekonstrukci horního areálu nemocnice,“ říká v rozhovoru generální ředitel MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...