1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bruntál připravuje rekonstrukci několika ulic za 15 milionů korun

road construction 3
Bruntál - Bruntálská radnice se chystá na rekonstrukci několika ulic. Ještě letos podél nich vznikne 73 nových parkovacích míst. Náklady na opravu přesáhnou 15 milionů korun. ČTK to řekl mluvčí města Jiří Ondrášek. Bruntál v letošním roce hospodaří s rozpočtem 598 milionů korun.

Veleň a další obce ze severovýchodu u Prahy chtějí Pražský okruh vedoucí tunelem

road construction
Veleň - Obce Veleň, Radonice a Přezletice, které leží na severovýchod od Prahy, chtějí, aby Pražský okruh vedl tunelem. Příprava projektu bude také řešit problémy s vyšší hladinou spodní vody a s nárazovými povodněmi na toku Mratínského a Třeboradického potoka, dokumentace tak zahrne i vznik zádržných nádrží i další opatření.

ŘSD letos do oprav silnic a dálnic v Olomouckém kraji investuje 600 mil. Kč

highway
Olomouc - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje letos v Olomouckém kraji investovat do oprav silniční sítě zhruba 600 milionů korun. Na začátku loňského roku ohlášené opravy na rok 2023 obnášely 755 milionů korun.

Skupina Redstone plánuje ve Velké Bystřici stavbu logistického areálu

Logistic Park2
Olomouc - Logistický areál se dvěma jednopodlažními skladovacími halami plánuje, že postaví na pozemcích v okrajové části Velké Bystřice na Olomoucku developerská skupina Redstone podnikatele Richarda Morávka.

Č. Krumlov připravuje severní obchvat, hotový bude nejdřív za deset let

road construction
Český Krumlov - Český Krumlov připravuje severní obchvat. Bude hotový nejdřív za deset let, řekli radní. Zastupitelé schválili to, že město uzavře smlouvu o spolupráci na obchvatu tahu I/39 s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Obchvat bude v tunelu.

Rozpočet Správy železnic příští rok klesne o sedm miliard na 57,5 miliardy korun

rails
Praha - Rozpočet Správy železnic příští rok klesne o téměř sedm miliard korun na 57,5 miliardy Kč. Na investice půjde až 37,5 miliardy a na opravy a údržbu stejně jako letos zhruba 20 miliard korun.

Špatně splavné Labe zdrželo lodě s nadměrnými náklady o čtyři měsíce

boat on suez
Praha - Čtyři měsíce musely lodě s nadměrnými náklady v tuzemských přístavech čekat na to, až bude dostatečně splavné Labe, aby se mohly dopravit do zahraničí. Stejné komplikaci musely čelit také lodě směřující do Česka.

V Dašicích na Pardubicích vznikla skladovací hala, patří k největším v kraji

Logistic Park1
Dašice - V Dašicích na Pardubicku po roce stavebních prací vznikl sklad o rozloze 21.350 metrů čtverečních. Stál půl milionu korun a patří k největším v kraji. Sklad zaměstná několik desítek lidí, uvedli při otevření skladu zástupci investora.

Elektrifikace železniční tratě na východě Slovenska oproti plánu zdraží

Railway 1
Bratislava - Elektrifikace zhruba 20 kilometrů železniční tratě na východě Slovenska, kterou má na starosti konsorcium pod vedením firmy Eltra z české skupiny EP Industries, zdraží oproti původnímu plánu o téměř desetinu na zhruba 64,3 milionu eur (1,58 miliardy korun) bez daně z přidané hodnoty (DPH),

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...