1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

První lokomotiva zpětně vybavená ETCS může do ostrého komerčního provozu. ČD - Telematika úspěšně dokončila retrofit vozidla řady 362 WTB Českých drah

ceske drahy logo
Sdružení dodavatelů ČD - Telematika a AŽD Praha úspěšně dokončilo certifikaci evropského vlakového zabezpečovače ETCS u prototypového vozidla řady 362 WTB pro České dráhy a získalo od Drážního úřadu konečné povolení typu vozidla a jeho uvedení na trh.

Letiště Praha snížilo uhlíkovou stopu o 72 procent

Airport 1
Letiště Praha v loňském roce snížilo emise CO2 o 72 procent oproti roku 2009. Zároveň letos opět obhájilo certifikaci managementu uhlíkové stopy v programu Airport Carbon Accreditation (ACA).

VUZ se podílí na výběrů tratí vhodných pro provoz vodík

rails
Výzkumný Ústav Železniční, a.s., se v rámci projektu Regionální vodíkové vlaky na českých železnicích podílí na výběrů tratí vhodných pro provoz vodíkových vlaků v ČR.

Tahounem roku 2021 byly v PST CLC zejména celní služby

PST CLC 20
Loňský rok byl pro mnohé poskytovatele logistických služeb velmi dobrý, protože logistika v době koronaviru nabývala na významu. „I přes zvyšující se personální náklady a citelný dopad inflace jsme zaznamenali pozitivní trend v oblasti tržeb.

Letecké a námořní přepravy trpí nedostatkem kapacit

PST CLC 20
Letecké přepravy trpí nedostatkem kapacit, zejména z důvodu chybějících takzvaných pasažérských letů. Největším problémem v letecké dopravě je nedostatečná kapacita, což se na trhu globálně projevuje v růstu cen přeprav.

Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů

road 1
Začátkem listopadu byla zahájena sezóna zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat v rámci SSÚD ŘSD  770  našich zaměstnanců.  Do připravených směn je zařazeno celkem 648  řidičů a 122  dispečerů.

Přibude 475 bezbariérových spojů, lidé na vozíku budou mít snazší cestování

ceske drahy logo
Celkem 5 385 bezbariérových spojů nabídnou České dráhy v roce 2022. Je to nejvíce bezbariérových spojů od jejich zavedení v roce 1991. Proti stávajícímu jízdnímu řádu se počet vlaků bez bariér zvýší o 475.

Michal Kubíček novým členem představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL

PKP Cargo train
Dne 29. září 2021 byl Michal Kubíček jmenován novým členem představenstva společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL. Michal Kubíček bude zároveň nadále odpovědný za řízení části Provozního úseku.

Zimní letový řád přináší přímé spojení z Prahy do téměř stovky destinací a častější frekvenci letů

letiste praha 16
Od neděle 31. října vstupuje v platnost zimní letový řád. Nabídne přímá spojení z Letiště Václava Havla Praha do 92 destinací,

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...