1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stát chce motivovat k úspornému vytápění,změní systém rozúčtování tepla v bytech

teplaren1
Praha - Stát chce více motivovat obyvatele bytů v centrálně vytápěných domech k úspornějšímu chování při vytápění. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) proto připravilo nová pravidla pro rozúčtování tepla v bytových domech.

Slovensko více elektřiny vyrobilo než spotřebovalo, dříve soběstačné nebylo

Electricity pylons 1
Bratislava - Slovensko v prvním letošním pololetí vyrobilo více elektrické energie, než kolik jí spotřebovalo. Země se tak poprvé nejméně od roku 2014 stala soběstačnou při výrobě elektřiny. Vyplývá to z údajů provozovatele přenosové soustavy SEPS.

Písecké teplárně klesl zisk o třetinu, prodala meziročně i méně tepla

Tepelne rozvody
Písek - Písecké teplárně klesl loni zisk po zdanění o třetinu na 11,7 milionu korun. Výnosy vzrostly o osm procent na 237,8 milionu. Firma loni prodala 297 terajoulů (TJ) tepla, meziročně o 10,6 procenta méně.

Zájem o baterie k obnovitelných zdrojům roste, u velkých zařízení však chybí

Solar panels1
Praha - S rozvojem solární energie stoupá také zájem o akumulaci energie. V prvním pololetí letošního roku byly k fotovoltaikám a dalším obnovitelným zdrojům energie připojeny baterie o celkové kapacitě 428,6 megawatthodiny (MWh). Je to o pětinu více než za celý loňský rok.

Strakonická teplárna změnila chlazení vodou, ročně ušetří dva miliony m3 vody

teplaren 4
Strakonice - Strakonická teplárna změnila chlazení vodou a ročně ušetří asi dva miliony metrů krychlových vody, v penězích asi 5,8 milionu Kč za rok. Firma uzavřela svůj chladicí okruh turbíny TG2, přestala čerpat chladnou a vypouštět oteplenou vodu zpět do řeky Otavy. Místo toho využívá chlazení v nové chladicí věži.

ČEZ dosud vyplatil přes 90 pct dividendy z loňského zisku, peníze dostal i stát

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ zatím vyplatila přes 90 procent z celkové hodnoty dividendy z loňského zisku 78 miliard korun. Mezi akcionáři, kteří už dostali svou část dividendy, je i stát, který jako většinový vlastník dostal 54 miliard korun.

Polský provozovatel ropovodů zjistil netěsnost na ropovodu Družba

oil pipeline transneft
Varšava - Polský provozovatel ropovodů PERN zjistil netěsnost v potrubí ropovodu Družba, kterým se přepravuje ropa z Ruska do Evropy. Firma zastavila čerpání ropy tímto potrubím. Později uvedla, že již zahájila opravy poškozeného úseku a očekává, že tok ropy bude obnoven v úterý ráno, uvedla agentura PAP.

Rozhodnutí těžit o milion barelů ropy za den méně Saúdové prodlouží o měsíc

Oil well 3
Rijád - Saúdská Arábie o měsíc prodlouží rozhodnutí denně těžit o milion barelů ropy méně. Opatření tak bude platit až do konce září. Rijád přitom nevylučuje ani další prodloužení a prohloubení škrtů. S odvoláním na oficiální zdroj z ministerstva energetiky o tom informovala saúdskoarabská státní tisková agentura SPA.

Dukovanská elektrárna vyrobila za 38 let 500.000 gigawatthodin energie

nuclear power plant1
Dukovany - Jaderná elektrárna v Dukovanech na Třebíčsku už vyrobila 500.000 gigawatthodin energie. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je to nejvyšší výroba jednoho zdroje elektráren společnosti ČEZ. Dukovany na to potřebovaly 38 let.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...