1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Elektrárny Orlík a Kamýk už dodaly elektřiny, že by domácnostem stačila 1,5 roku

electricity pylon 3
Praha - Vodní elektrárny Orlík a Kamýk vyrobily za 60 let provozu tolik elektřiny, že by to pokrylo spotřebu všech současných českých domácností na půldruhého roku. Konkrétně tyto dvě elektrárny, které jsou součástí Vltavské kaskády, vyrobily za uvedenou dobu 24,5 miliardy kilowatthodin (kWh) elektřiny.

Belgie definitivně odpojila ze sítě jeden ze svých sedmi jaderných reaktorů

nuclear logo
Brusel - Belgie definitivně odpojila ze sítě jeden ze svých sedmi jaderných reaktorů. Je to první krok odklonu od výroby elektřiny z jaderných zdrojů, který by měl být završen v roce 2025, napsala agentura DPA.

Polská PGNiG se dohodla na dodávkách plynu s norským Equinorem

gas fire 3
Varšava - Polský plynárenský gigant PGNiG podepsal dohodu o dodávkách plynu s norskou společností Equinor. Polská firma má díky kontraktu v příštích deseti letech získat ročně 2,4 miliardy metrů krychlových norského plynu, oznámila PGNiG. Dohoda vstupuje v platnost 1. ledna 2023.

České LNG začalo z terminálu v Nizozemsku proudit do plynárenské soustavy

LNG Terminal
Praha/Eemshaven - Tanker s první dodávkou zkapalněného zemního plynu (LNG) pro Českou republiku dokončil přečerpávání LNG do terminálu v nizozemském přístavu Eemshaven. Nyní se LNG přeměňuje zpět do plynného skupenství.

Stavbu vodovodu v lokalitě Horní Paseky v Rožnově podpoří dotace 75,5 mil.Kč

water tap 2
Rožnov pod Radhoštěm - Stavbu vodovodu v lokalitě Horní Paseky v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku podpoří dotace 75,5 milionu korun z programu ministerstva zemědělství. ČTK to dnes sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Celkové náklady jsou téměř 108 milionů korun. Výstavba by mohla začít ještě letos.

Loňská spotřeba elektřiny v Plzeňském kraji se zvýšila o 6,2 procenta

Electricity pylons 1
Plzeň - Firmy, instituce a obyvatelé v Plzeňském kraji loni spotřebovali 3130 gigawatthodin elektřiny, meziročně o 6,2 procenta víc. V předchozích dvou letech přitom klesala o 2,8 procenta, respektive o 1,5 procenta. Podíl regionu na spotřebě ČR činil loni 5,2 procenta, byl pátý nejnižší mezi kraji.

Elektrárna Chvaletice měla vloni zisk po zdanění 241 milionů korun

ceske koruny
Chvaletice - Elektrárna Chvaletice měla loni zisk po zdanění 241 milionů korun. V roce 2020 skončila ve ztrátě téměř 190 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb dosáhly loni 3,962 miliardy korun, což je o 36 procent více než rok předtím. Uvádí to výroční zpráva zveřejněná ve Sbírce listin.

ŠKODA JS dokončila montáž reaktoru na 3. bloku slovenské elektrárny Mochovce

nuklearna elektraren
Plzeň - Plzeňská ŠKODA JS, dodavatel zařízení a řešení pro jaderné elektrárny, dokončila pro Slovenské elektrárny montáž reaktoru v třetím bloku jaderné elektrárny Mochovce (JEMO). Na elektrárně pokračuje spouštění bloku, řekl ČTK mluvčí firmy Jan Stolár.

Nigérie a Maroko postaví plynovod, který propojí 13 afrických zemí

gas pipeline1
Rabat - Maroko a Nigérie podepsaly společně s Hospodářským společenstvím západoafrických států (ECOWAS) dohodu o stavbě plynovodu z jihovýchodní Nigérie napříč Saharou, který má propojit 13 afrických států. Smlouvu podepsali zástupci zemí ve čtvrtek v Rabatu, napsal dnes web stanice BBC.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...