1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČR bude čistým dovozcem elektřiny asi v roce 2027, při kritickém vývoji za rok

electricity pylon 3
Praha - Česká republika se v příštích letech v případě útlumu uhelných elektráren stane čistým dovozcem elektřiny. Podle kritického scénáře ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) by se tak mohlo stát v příštím roce, pravděpodobnější je podle úřadu rok 2027.

MPO připravilo opatření na zajištění energií pro případ rychlého útlumu uhlí

mine vagon
Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo soubor opatření pro zajištění bezpečnosti dodávek energií i pro případ rychlého útlumu uhelných zdrojů. Podle úřadu zajistí bezpečnost dodávek elektřiny a tepla i v případě nejrizikovějších scénářů vývoje energetiky v Česku.

Současný jaderný tendr umožňuje s rozhodnutím o počtu bloků počkat

nuclear power 3
Praha - Stávající nastavení tendru na výstavbu nových jaderných bloků v Česku umožňuje vládě nejprve vybrat jeho vítěze a o počtu budovaných bloků rozhodnout později. Klíčovým parametrem pro rozhodnutí o počtu reaktorů v takovém případě může být další vývoj ceny elektřiny, která se může měnit. Tvrdí to analytici oslovení ČTK.

Pardubickým vodárnám se se loni snížil zisk po zdanění na 24,134 milionu korun

water tap 2
Pardubice - Společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice se minulý rok snížil zisk po zdanění na 24,134 milionu korun. Rok předtím činil více než 30 milionů korun. ČTK to zjistila z podkladů pro valnou hromadu, která se uskuteční 13. června.

Senegal začal těžit ropu, z projektu Sangomar chce mít až 100.000 barelů denně

Oil Well6
Dakar - Africký stát Senegal v úterý začal těžit ropu, příbřežní projekt Sangomar se chce postupně dostat na 100.000 barelů denně. V tiskové zprávě o tom informovala australská společnost Woodside Energy, která je provozovatelem projektu. Nová senegalská vláda se snaží získat více peněz právě z prodeje nerostných surovin.

Elektrárna Počerady loni v 1. pololetí vykázala díky přecenění zisk 4,66 mld. Kč

Teplaren4
Počerady - Uhelná elektrárna Počerady na Lounsku v prvním pololetí loňského roku vykázala čistý zisk 4,66 miliardy korun. Výše zisku souvisí zejména s přeceněním pohledávek před rozdělením společnosti ve výši 4,55 miliardy korun.

Na Vysočině investují do vodovodů i vesnice po zkušenostech se suchem

water tap 2
Jihlava - Na Vysočině investují s pomocí dotací do veřejných vodovodů i malé obce. Vlachovice ve Žďárských vrších se 139 stálými obyvateli zatím vodovod nemají, jeho stavbu obec chystá kvůli obavám, že nebude dost vody v místních studních.

Saúdové by z prodeje akcií Aramca měli získat 11,2 miliardy dolarů

Saudi aramco logo
Rijád - Saúdská Arábie by ze sekundárního prodeje akcií ropného giganta Saudi Aramco měla získat více než 11,2 miliardy dolarů (255 miliard Kč). Cena akcií byla stanovena na spodní hranici očekávání, uvedla firma podle agentury Reuters. Je to největší podobná transakce na světě za poslední tři roky, napsala agentura Bloomberg.

Slováckým vodárnám a kanalizacím loni vzrostly zisk i výnosy

water tap 2
Uherské Hradiště - Slováckým vodárnám a kanalizacím (SVAK), které provozují sítě pro veřejnou potřebu ve městech a obcích na Uherskohradišťsku, loni vzrostl zisk meziročně o 2,3 milionu korun na téměř 19,8 milionu. Podnik meziročně navýšil také výnosy, a to z předloňských zhruba 464,5 milionu korun na loňských 537,6 milionu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...