1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Likvidaci Dolu ČSM na Karvinsku po skončení těžby provede OKD, rozhodla vláda

okd mine logo
Stonava - Technickou likvidaci černouhelného Dolu ČSM na Karvinsku poté, co tam skončí těžba, udělá těžební společnost OKD. Rozhodla o tom svým usnesením vláda. Náklady se odhadují na 4,7 miliardy korun. ČTK sdělila mluvčí OKD Barbora Černá Dvořáková.

Stát dá tři miliardy Kč na stavbu větrných elektráren, MPO vypsalo dotační výzvu

wind farm3
Praha - Stát poskytne tři miliardy korun na výstavbu větrných elektráren. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) k tomu vypsalo novou dotační výzvu, v níž může jeden projekt získat až 750 milionů korun. Žádosti o dotaci bude ministerstvo přijímat až do konce října příštího roku. Informovalo o tom MPO.

Město Zlín a jeho organizace vytvořily energetické společenství, chtějí ušetřit

energeticke forum
Zlín - Statutární město Zlín a osm jeho organizací v čele s Teplem Zlín vytvořily energetické společenství (ESZ). Cílem je zajistit členům cenové výhody pro nákup i prodej elektrické energie, v praxi to znamená sdílení elektrické energie z nově vybudovaných i současných fotovoltaických elektráren (FVE), sdělil ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Americký Venture Global dodá LNG na Ukrajinu, dohodl se s firmou DTEK

LNG Terminal
Arlington - Americký distributor zkapalněného zemního plynu (LNG) Venture Global se domluvil s ukrajinskou energetickou skupinou DTEK na dodávkách LNG pro Ukrajinu a východní Evropu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde pro Ukrajinu o první významnou dohodu na dovoz LNG.

ČR bude čistým dovozcem elektřiny asi v roce 2027, při kritickém vývoji za rok

electricity pylon 3
Praha - Česká republika se v příštích letech v případě útlumu uhelných elektráren stane čistým dovozcem elektřiny. Podle kritického scénáře ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) by se tak mohlo stát v příštím roce, pravděpodobnější je podle úřadu rok 2027.

MPO připravilo opatření na zajištění energií pro případ rychlého útlumu uhlí

mine vagon
Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo soubor opatření pro zajištění bezpečnosti dodávek energií i pro případ rychlého útlumu uhelných zdrojů. Podle úřadu zajistí bezpečnost dodávek elektřiny a tepla i v případě nejrizikovějších scénářů vývoje energetiky v Česku.

Současný jaderný tendr umožňuje s rozhodnutím o počtu bloků počkat

nuclear power 3
Praha - Stávající nastavení tendru na výstavbu nových jaderných bloků v Česku umožňuje vládě nejprve vybrat jeho vítěze a o počtu budovaných bloků rozhodnout později. Klíčovým parametrem pro rozhodnutí o počtu reaktorů v takovém případě může být další vývoj ceny elektřiny, která se může měnit. Tvrdí to analytici oslovení ČTK.

Pardubickým vodárnám se se loni snížil zisk po zdanění na 24,134 milionu korun

water tap 2
Pardubice - Společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice se minulý rok snížil zisk po zdanění na 24,134 milionu korun. Rok předtím činil více než 30 milionů korun. ČTK to zjistila z podkladů pro valnou hromadu, která se uskuteční 13. června.

Senegal začal těžit ropu, z projektu Sangomar chce mít až 100.000 barelů denně

Oil Well6
Dakar - Africký stát Senegal v úterý začal těžit ropu, příbřežní projekt Sangomar se chce postupně dostat na 100.000 barelů denně. V tiskové zprávě o tom informovala australská společnost Woodside Energy, která je provozovatelem projektu. Nová senegalská vláda se snaží získat více peněz právě z prodeje nerostných surovin.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...