1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skupina Orlen, do které patří Unipetrol, téměř zdvojnásobila čtvrtletní zisk

PKN Orlen logo
Plock - Polská petrochemická skupina Orlen, která v České republice vlastní firmu Unipetrol, v loňském čtvrtém čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na 8,1 miliardy zlotých (zhruba 40 miliard Kč). Orlen to oznámil v tiskové zprávě. Za celý rok se zisk také téměř zdvojnásobil, a to na 21,4 miliardy zlotých (zhruba 107 miliard Kč).

Photon Energy zprovoznila svou první fotovoltaickou elektrárnu v Rumunsku

Solar panels1
Praha - Mezinárodní solární skupina s českými kořeny Photon Energy zprovoznila svou první fotovoltaickou elektrárnu v Rumunsku. Elektrárna poblíž města Siria má ročně vyrobit asi 8,7 gigawatthodiny elektřiny, což by mělo společnosti zajistit příjem kolem 33,2 milionu korun za rok.

V dubnu začne stavba štěpkového kotle pro Teplárny Brno za 2,48 miliardy

Teplaren4
Brno - Konsorcium firem Škoda Praha a OHLA ŽS začne v dubnu stavět kotel na biomasu pro Teplárny Brno v jejich provozu Brno-sever. Zástupci firem podepsali smlouvu s Brnem i vedením Tepláren Brno. Generální ředitel tepláren Petr Fajmon po podpisu smlouvy oznámil, že se teplárnám podařilo získat dotaci 1,67 miliardy korun.

Češi si loni pořídili přes 60.000 tepelných čerpadel, meziročně dvakrát více

Czech Flag
Praha - České domácnosti si loni pořídily podle předběžných výsledků přes 60.000 tepelných čerpadel. Počet instalací tak v loňském roce stoupl meziročně až na dvojnásobek. Více než čtyřnásobně pak vzrostl instalovaný výkon zařízení, který činil 289 kilowattů (kW).

Italská ropná a plynárenská společnost Eni vloni dosáhla rekordního zisku

eni logo
Řím - Italská ropná a plynárenská společnost Eni vloni více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 13,8 miliardy eur (zhruba 327 miliard Kč). Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Eni podobně jako její rivalové částečně těží z výrazného růstu cen energií v souvislosti s útokem ruských vojsk na Ukrajinu.

Výroba pelet v ČR loni stoupla o dvě pct na 538.000 tun, výrazněji rostl zájem

biomass
Praha - Objem výroby dřevěných pelet v Česku v loňském roce stoupl meziročně o dvě procenta na 538.000 tun. Výrazněji v souvislosti s energetickou krizí stoupla poptávka, na domácím trhu až trojnásobně. Spolu s tím rostla během roku až na dvojnásobek i jejich cena, nyní ovšem opět klesá.

SmVaK Ostrava loni v malých vodních elektrárnách vyrobily 4,86 GWh elektřiny

water energy
Ostrava - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK), která patří mezi největší tuzemské vodárenské firmy, loni ve svých sedmi malých vodních elektrárnách v areálech centrálních úpraven vody a čtyř významných vodojemů vyrobila 4,86 gigawatthodiny elektřiny, tedy zhruba stejně jako před rokem.

Dovoz plynu z Ruska do Česka v lednu klesl na nulu, uvedl Síkela

gas meter
Praha - Dovoz plynu z Ruska do České republiky klesl během ledna na nulu. Ruský plyn stát nahradil dovozem plynu z Norska a zkapalněným plynem LNG z Nizozemska a Belgie. K omezení závislosti na Rusku pomohly i úspory ve spotřebě. Na twitteru to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

EDF má rekordní ztrátu 17,9 miliardy eur, přispěly k tomu odstávky reaktorů

edf energy logo
Paříž - Francouzská elektrárenská společnost EDF má za loňský rok rekordní čistou ztrátu 17,9 miliardy eur (424,6 miliardy Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...