1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

BILSTEIN CEE, a.s.

bilstein cee 16
Ďalší rast chcú zaistiť nákupom nových technológií

Akciová spoločnosť BILSTEIN CEE je tradičným českým výrobcom ocele valcovanej za studena, ktorej výroba sa začala v Kráľovom Dvore, medzi Prahou a Plzňou, ešte v roku 1938. Firma produkuje zhruba 50-tisíc ton pásov ročne s cieľom navýšiť produkciu až na 80-tisíc ton. K tomu ale bude potrebovať nové technologické zázemie, na ktorom už pomaličky pracuje. Firma so 170 zamestnancami je súčasťou nemeckej BILSTEIN GROUP, ktorá má zhruba tretinový podiel na celoeurópskom trhu predstavujúci asi 2,2 milióna ton ocele. Už vlani hlásil český závod z Kráľovho Dvora zvýšenie obratu.

ENERGON Dobříš, s.r.o.

Energon Dobris 19
20 let podnikáme s vědomím, že náš úspěch je dílem našich zaměstnanců

Dnes to zní jako fikce, ale i Energon Dobříš, stálice mezi českými elektromontážními firmami, přesně před 20 lety začínala od nuly. Bez sídla, kanceláří, výrobních hal, skladů, přesněji v garáži jednoho ze čtyř zakladatelů. První zakázky přicházely od stavebních firem a první příjmy putovaly na nákup nového vybavení. Postupně však firma rostla a během dvou desetiletí si vybudovala nejen stabilní pozici na českém trhu, ale dala vzniknout i ENERGON HOLDINGU, a.s., pod který v současnosti patří jako jedna z více než 10 dceřiných společností.

MIKROP ČEBÍN a.s.

Microp Cebin 19
Chceme si udržet pozici jedné z nejmodernějších „premixáren“ ve střední Evropě

Čebín u Brna je už tradičně spojený s krmivy, které se zde vyrábí od roku 1964. Nyní v moderním závodě MIKROP ČEBÍN a.s., vznikají vitaminové směsi nebo premixy, jež odebírají hlavně výrobci krmných směsí, velké, střední i malé zemědělské podniky, ale také rodinné farmy nebo zájmoví chovatelé. „Roční obrat naší firmy je už několik let stabilizovaný a pohybuje se kolem 700-tisíc korun.

Moravia Lacto, a.s.

Moravia Lacto 19
Automatizace je pro nás jedinou možnou cestou

Na spojení více než devadesátileté tradice s moderními technologiemi 21. století ve svém byznysu sází společnost Moravia Lacto. Její mléčné produkty pod značkou Moravia vyrábějí dvě samostatné mlékárny v Jihlavě a Olešnici. Především o jihlavské mlékárně, jejíž historie sahá až do roku 1928, jsme si povídali s jejím ředitelem Martinem Hudíkem.

Schäfer – Menk, s.r.o.

Shafer menk 16
Vyrábíme konstrukce pro autojeřáby na špičkové úrovni

V České republice má společnost Schäfer – Menk, s.r.o., hned dva závody. V obou zpracovává vysokopevnostní jemnozrnnou ocel a přetváří ji na konstrukce pro autojeřáby, zejména na spodní a vrchní rámy, patky a tubusy. Z těchto dílů, k nimž se přidávají další od ostatních dodavatelů, vznikají autojeřáby, jež se používají po celém světě. Firmě se v posledních letech daří.

Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě

Zdravotni ustav Ostrava 19
Snažíme se chovat jako běžná komerční firma

Ve Zdravotním ústavu se sídlem v Ostravě pracují se skvělým týmem 480 zaměstnanců, kteří poskytují špičkové služby pro ochranu zdraví a životního prostředí. Eduard Ježo, ředitel jedné z největších institucí svého druhu v Česku i ve střední Evropě, má radost, že se důležité státní příspěvkové organizaci daří, a to i navzdory ztížené situaci v oblasti financování. Většinu prostředků na svoji činnost si musí organizace sama vydělat podobně jako komerční firmy.

Iveco Czech Republic, a.s.

iveco 19
Výroba autobusů bude rekordně růst i letos

Výborné výsledky se v posledních letech staly pevnou součástí prezentace společnosti Iveco Czech Republic, která je díky výrobnímu závodu ve Vysokém Mýtě největším producentem autobusů v Česku. Za minulý rok jich vyrobila 4286, což byl rekord, který bude letos opět překonán. Ředitel výrobního závodu Karel Zamastil počítá s tím, že firma vyrobí o 276 autobusů více než v roce 2018.

Elektrárna Počerady, a.s.

Elektrarna Pocerady
Přípravy na nové emisní limity právě vrcholí

Elektrárna Počerady se rozprostírá v severozápadní části České republiky, přibližně uprostřed trojúhelníku tvořeného Louny, Žatcem a Mostem. V posledních pěti letech prošla největší česká uhelná elektrárna další vlnou ekologizace, která snížila tvorbu emisí oxidů dusíku. V současné době probíhají investice do ekologických opatření, aby zdroj splnil přísné limity BAT neboli Best Available Techniques, které začnou v Evropské unii platit v průběhu roku 2021.

Crystalex CZ, s.r.o.

crystalex 19
Harmónia funkčnosti a krásy

Spoločnosť Crystalex CZ, s.r.o., nadväzuje svojím povestným nápojovým sklom na bohatú históriu českého sklárstva, ktorá siaha až do druhej polovice 13. storočia. Od 17. storočia české sklárske rody významne ovplyvňovali európsky technologický vývoj a umelecké štýly. 20. storočie, a hlavne začiatok 21. storočia, kedy svetová kríza pochovala viaceré tradičné odbory, boli aj pre český sklársky priemysel búrlivé. Crystalex CZ tento rok oslavuje 10 rokov svojej existencie. Je nástupcom pôvodnej spoločnosti Crystalex, ktorá vznikla v roku 1967 a ukončila svoju činnosť v turbulentnej dobe svetovej krízy rokov 2008 až 2009.

DAIDO METAL CZECH, s.r.o.

Daido metal 18
Naše kluzná ložiska slouží v každém druhém automobilu na světě

Japonská preciznost a čistota nejsou pro společnost DAIDO METAL CZECH prázdnými pojmy. Zaměstnanci je v podniku zohledňují znovu každý den, když vyrábí kluzná ložiska pro automobily. Že je firma úspěšná, ukazuje prostá statistika: její kluzná ložiska slouží v každém druhém automobilu na světě. Společnost spadá do holdingu japonské společnosti Daido Metal Co., Ltd., která se řadí k největším výrobcům kluzných ložisek na světě. Tradici v oboru rozvíjí od roku 1939.

EVROmat a.s.

evromat19
Máme tisíce menších zákazníků, odlišujeme se úrovní služeb

Největší tuzemský výrobce klempířských systémů a prodejce střešních materiálů je na trhu od roku 1992. Loni společnost EVROmat a.s., generovala obrat 935 milionů korun, letos bude vyšší. „Když jsme před třemi roky zvažovali nákup společnosti, kromě majetkové struktury se nám líbilo, že firma prodává jen malým zákazníkům. Máme jich kolem 5-tisíc, v tom je skryta naše síla. Do budoucna se zaměříme na to, aby se naše služby a náš vztah k zákazníkovi odlišily od ostatních hráčů na trhu,“ říká generální ředitel společnosti Vít Hroch.

Masarykův onkologický ústav

masarykuv onkol ustav 17
Najlepším liekom proti rakovine je prevencia

Masarykův onkologický ústav na Žlutém kopci v Brne sa od svojho vzniku v roku 1935 zaoberá len onkologickými ochoreniami. Ústav dlhodobo patrí k najlepšie hodnoteným zdravotníckym zariadeniam v Českej republike. Špecializované onkologické centrum má dva certifikáty kvality – certifikát Českej spoločnosti pre akreditáciu v zdravotníctve a ako jediný v Českej republike aj certifikát európskej akreditácie Clinical Cancer Center OECI.

E.ON Česká republika s.r.o.

E ON Ceska republika 16
Řidičům elektromobilů zjednodušujeme život

Jedna z největších energetických firem masivně investuje do chytrých a zelených technologií, elektromobilitu nevyjímaje. Aktuální výzvou v tomto segmentu je vybudovat kvalitní infrastrukturu a vytvořit smysluplnou síť dobíjecích stanic. „Zároveň je třeba přesvědčit podnikatele a firmy, že řešení v podobě elektromobilů jim může podstatně snížit provozní náklady a zvýšit efektivitu.

Contipro, a.s.

Contipro 18
Náš úspěch stojí na vědeckých základech

Kuchyňský robot a výroba výživových doplňků, takový byl v roce 1990 start podnikání Vladimíra Velebného, spoluzakladatele a současného generálního ředitele úspěšné biotechnologické společnosti Contipro, která se věnuje především inovacím v biofarmacii, kosmetice a medicíně. Doslova osudovým produktem se mu stala kyselina hyaluronová, které již v 80. letech jako pracovník Lékařské fakulty prorokoval mimořádnou budoucnost.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...