1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V prunéřovské elektrárně se ojedinělým způsobem vyměňují kotle

metrostav logo
Prunéřov - V elektrárně Prunéřov II, která prochází nákladnou rekonstrukcí, ojedinělým způsobem vyměňují tři velkoobjemové kotle. Místo jeřábů k tomu stavbaři poprvé použili hydrauliku.

Stavebnictví se v říjnu meziročně propadlo o jedno procento

decline 1
Praha - Propad stavební výroby v Česku se mírně zpomalil. V říjnu klesla meziročně o jedno procento, po očištění o vliv počtu pracovních dnů se však nepatrně zvýšila o 0,2 procenta.

Modernizace D1 byla podle studie ČVUT nejvhodnější řešení

highway1
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo dobře, když rozhodlo o modernizaci dálnice D1. Vyplývá to z analýzy rizik, které pro ředitelství zpracovala dopravní fakulta ČVUT.

Gebrüder Weiss postaví u Brna nové logistické centrum

gebruder weiss logo
Modřice - Společnost Gebrüder Weiss, která poskytuje přepravní a logistické služby, chystá příští rok u Brna stavbu nového logistického centra s administrativním zázemím.

Firma postavila na letišti v Mošnově nový hangár za 30 milionů

hangar
Ostrava - Ostravská společnost Elmontex postavila na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku pro svou leteckou divizi Elmontex Air hangár s administrativní budovou za 30 milionů korun.

Metrostav podal žalobu na Prahu kvůli dlužným 2,155 mld. Kč

metrostav logo
Praha - Metrostav podal k rozhodčímu soudu žalobu na pražský magistrát. Požaduje proplacení 2,155 miliardy korun za výstavbu tunelu Blanka. ČTK to sdělil mluvčí společnosti František Polák.

ŘSD musí znovu vybrat dodavatele stavby dvou úseků dálnice D3

road construction 3
Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) musí znovu posoudit nabídky a vybrat dodavatele stavby dvou úseků dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi.

Stavební firmy chtějí prosadit vyšší dotace do zateplení budov

Polystyren
Jihlava - Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR se snaží prosadit navýšení dotací do renovací budov spojených se zateplováním.

Metrostav dokončil stavbu celního terminálu v Bělorusku

metrostav logo
Praha - Metrostav po dvou letech dokončil výstavbu celního a logistického terminálu ve Ščitomiriči u Minsku v Bělorusku za 22 milionů eur (zhruba 600 milionů korun). ČTK o tom informoval mluvčí společnosti František Polák.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...