1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Orco potřebuje zvýšit kapitál o 100 mil. eur, tvrdí Vítek

orco group logo
Praha - Podnikatel Radovan Vítek, který je největším akcionářem skupiny Orco, tvrdí, že předlužená společnost potřebuje doplnit kapitál minimálně o 100 milionů eur (v přepočtu nyní zhruba 2,7 miliardy korun).

Koranda se stal členem představenstva Hochtief CZ

hochtief1
Praha - Stavební společnost Hochtief CZ má nového člena představenstva. Dozorčí rada jím k 1. prosinci jmenovala Tomáše Korandu (45), který se zároveň stal výkonným ředitelem firmy.

V prunéřovské elektrárně se ojedinělým způsobem vyměňují kotle

metrostav logo
Prunéřov - V elektrárně Prunéřov II, která prochází nákladnou rekonstrukcí, ojedinělým způsobem vyměňují tři velkoobjemové kotle. Místo jeřábů k tomu stavbaři poprvé použili hydrauliku.

Stavebnictví se v říjnu meziročně propadlo o jedno procento

decline 1
Praha - Propad stavební výroby v Česku se mírně zpomalil. V říjnu klesla meziročně o jedno procento, po očištění o vliv počtu pracovních dnů se však nepatrně zvýšila o 0,2 procenta.

Modernizace D1 byla podle studie ČVUT nejvhodnější řešení

highway1
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo dobře, když rozhodlo o modernizaci dálnice D1. Vyplývá to z analýzy rizik, které pro ředitelství zpracovala dopravní fakulta ČVUT.

Gebrüder Weiss postaví u Brna nové logistické centrum

gebruder weiss logo
Modřice - Společnost Gebrüder Weiss, která poskytuje přepravní a logistické služby, chystá příští rok u Brna stavbu nového logistického centra s administrativním zázemím.

Firma postavila na letišti v Mošnově nový hangár za 30 milionů

hangar
Ostrava - Ostravská společnost Elmontex postavila na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku pro svou leteckou divizi Elmontex Air hangár s administrativní budovou za 30 milionů korun.

Metrostav podal žalobu na Prahu kvůli dlužným 2,155 mld. Kč

metrostav logo
Praha - Metrostav podal k rozhodčímu soudu žalobu na pražský magistrát. Požaduje proplacení 2,155 miliardy korun za výstavbu tunelu Blanka. ČTK to sdělil mluvčí společnosti František Polák.

ŘSD musí znovu vybrat dodavatele stavby dvou úseků dálnice D3

road construction 3
Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) musí znovu posoudit nabídky a vybrat dodavatele stavby dvou úseků dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Českými Budějovicemi.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...