1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŘSD staví v Plzni tunel pod modernizovanou železniční tratí na České Budějovice

tunel 1
Plzeň - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví v Plzni-Božkově tunel pod modernizovanou železniční tratí ve směru na České Budějovice. Nejprve vybuduje takzvaný tunelový zárodek, který bude mít dva tubusy dlouhé asi 180 metrů a přijde zhruba na miliardu korun. Dosud se prostavěla polovina.

Začala oprava mostu na silnici I/45 v Nových Heřminovech na Bruntálsku

construction machinery
Nové Heřminovy - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo opravu mostu přes řeku Opavu na silnici I/45 v Nových Heřminovech na Bruntálsku.

Při dostavbě D4 bude využito kamenivo z uranových hald u Příbrami

mini buldozer
Příbram - Stavbaři využijí při dostavbě dálnice D4 kamenivo z hald v bývalém příbramském uranovém revíru. Půjde o odvaly šachet číslo 11 a 19, naopak odval šachty číslo 15 se těžit nebude.

Stavba tunelu pod českobudějovickým nádražím by mohla začít v roce 2025

tunel 1
České Budějovice - Stavba automobilového tunelu pod českobudějovickým nádražím by mohla začít v roce 2025. Jihočeský kraj chce projekt zahájit s výstavbou nádražního podchodu, kterou připravuje Správ železnic. Novinářům to řekl jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS).

Teplárna Trmice už je čistá, Elektrárna Tušimice za polovinou očisty

metrostav logo
V době energetické a bezpečnostní krize se bude moci Česko opřít o ekologizované uhelné zdroje na severu země. Největší česká stavební společnost Metrostav letos na jaře dokončila ekologické projekty v Teplárně Trmice a první etapu ekologizace Elektrárny Tušimice.

Stavební výroba v Libereckém kraji překročila loni navzdory covidu čtyři mld.Kč

Building in progress
Liberec - Stavební výroba v Libereckém kraji vzrostla loni navzdory koronavirové pandemii bezmála o třetinu, to je nejvyšší nárůst v rámci Česka. Podle údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) odvedly stavební firmy v kraji loni práci za 4,082 miliardy korun, což bylo nejvíc za posledních deset let.

V Dobříši končí rozsáhlá rekonstrukce hlavního průtahu městem

road 1
Dobříš - V Dobříši na Příbramsku končí rozsáhlá rekonstrukce hlavního průtahu městem, práce by měly být hotové do konce května. Po zimní přestávce je potřeba dodělat ještě jednu křižovatku, část chodníků a vysadit zeleň, řekl ČTK starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš).

Do dvou let se u Dětřichova nejspíš začne stavět nejdelší tunel v ČR

tunel 1
Dětřichov - Do dvou let se nejspíš začne u Dětřichova na Svitavsku stavět nejdelší silniční tunel v České republice. Bude součástí dálnice D35. Téměř čtyřkilometrovým tunelem motoristé poprvé projedou patrně v roce 2028, uvedlo dnes sdružení stavebních firem v tiskové zprávě.

Tramvajový tunel v Brně-Žabovřeskách se zasypává, stavbaři položí koleje

Tram rails
Brno - Hrubá stavba tramvajového tunelu v Brně-Žabovřeskách je dokončená a jeho odkrytou část nyní stavbaři zasypávají zeminou. Podle ředitele stavební firmy Eurovia Ludvíka Šumbery je potřeba nasypat asi dvoumetrovou vrstvu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...