1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Jaguar Land Rover kvůli nedostatku čipů snižuje výrobu v britských závodech

Jaguar Land Rover
Londýn - Automobilka Jaguar Land Rover kvůli přetrvávajícímu nedostatku čipů snižuje výrobu ve svých továrnách v britských městech Solihull a Halewood. Předpokládá se, že toto opatření bude pouze dočasné, uvedla dnes BBC. Závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitře na Slovensku se opatření podle ní netýká.

Automobilka Renault se kvůli zlepšení ziskovosti rozdělí na pět podniků

Renault logo1
Paříž - Francouzský výrobce automobilů Renault představil velkou reorganizaci svého podnikání, která má podpořit schopnost firmy vytvářet zisk.

Nedostatek čipů bude omezovat výrobu aut přinejmenším do roku 2024

cars parking2
Mnichov - Automobilový průmysl se bude s omezováním výroby v důsledku nedostatku čipů potýkat přinejmenším do roku 2024. Předpovídá to podle agentury DPA studie poradenské společnosti Alix Partners.

General Motors zvýšil čtvrtletní zisk o 37 procent, hlavně díky Severní Americe

general motors logo company
Detroit - Americká automobilka General Motors ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 36,6 procenta na 3,31 miliardy USD (82,2 miliardy Kč). Přispěla k tomu zejména Severní Amerika, firmě pomáhá především zájem o ziskovější sportovně-užitkové vozy (SUV) a pick-upy.

Jihokorejské automobilce Hyundai ve čtvrtletí klesl zisk, zlepšila ale výhled

hyunday i 10
Soul - Jihokorejské automobilce Hyundai Motor ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 5,1 procenta na 1,41 bilionu wonů (24,3 miliardy Kč). Přispěla k tomu jednorázová rezerva 1,36 bilionu wonů, kterou si firma dala stranou na úhradu nákladů souvisejících s problémy s kvalitou motorů. Automobilka o tom informovala ve zprávě o svém hospodaření.

Gotion a ONE otevřou v USA dva závody na baterie do elektroaut za čtyři mld. USD

cars parking2
Detroit - Čínská společnost Gotion High Tech a michiganský start-up Our Next Energy (ONE) otevřou v americkém státě Michigan nové závody na výrobu baterií pro elektromobily, úhrnem za čtyři miliardy dolarů (99,2 miliardy Kč). S odvoláním na oznámení guvernérky Gretchen Whitmerové o tom informovala agentura Reuters.

Mercedes si kvůli možnému přidělování plynu vyrábí součástky do zásoby

Mercedes Benz logo1
Stuttgart - Německý výrobce luxusních automobilů Mercedes-Benz si díly, při jejichž produkci je nezbytný zemní plyn, vyrábí do zásoby. Chce se tak pojistit proti případnému dodávání plynu na příděl. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Japonská automobilka Toyota se rozhodla uzavřít svou továrnu v Rusku

toyota logo2
Moskva - Největší japonská automobilka Toyota Motor se rozhodla definitivně uzavřít svou továrnu v Rusku. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo průmyslu a obchodu. Toyota výrobu ve své petrohradské továrně už v březnu přerušila kvůli výpadkům v dodavatelském řetězci. Zastavila rovněž dovoz automobilů do Ruska, informovala agentura Reuters.

Škoda Auto si nechala registrovat dvě nová jména pro své modely

skoda octavia
Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat dvě nová jména pro své modely. Jde o jména Sharyaq a Prediaq. Vyplývá to z vyhledávacího formuláře ochranných známek úřadu, nové názvy lze nalézt pod čísly přihlášek 581093 a 581094.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...