1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

USA obvinily divizi automobilky Stellantis kvůli podvodům s emisemi

usa map flag
Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti v rámci několikaletého vyšetřování emisních podvodů vozů s naftovým motorem obvinilo americkou divizi společnosti Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ze zločinného spolčení.

Výrobce automobilových zámků Kiekert-CS loni snížil zisk na 217 milionů korun

Kiekert 20
Přelouč - Společnost Kiekert-CS, která v Přelouči na Pardubicku vyrábí zámky a zámkové systémy pro automobily, vloni vytvořila zisk po zdanění téměř 217 milionů korun. Výsledek je asi o 17 milionů korun nižší než v roce 2020.

Hyundai plánuje v USA investovat pět miliard USD do moderních technologií

hyunday i 10
New York/Soul - Jihokorejský výrobce aut Hyundai Motor Group plánuje investovat ve Spojených státech pět miliard USD (166,5 miliardy Kč), aby posílil spolupráci s americkými firmami v oblasti technologií, jako je robotika, městská letecká mobilita, autonomní řízení a umělá inteligence.

Jihočeská firma, jež předělává auta postiženým, cílí na elektromobily

cars parking
Slapy u Tábora - Firma API CZ, která na Táborsku upravuje auta pro lidi s tělesným postižením, vyvinula sklopnou desku do elektroaut. Chce se ucházet o zakázky na vozy pro veřejnou dopravu či taxislužbu některých evropských měst. Kvůli odstávkám automobilek i chybějícím zaměstnancům teď vyrábí na 50 procent.

V Srbsku ukončí výrobu Fiatu 500 L, továrna přejde na elektromobily

Fiat logo2
Bělehrad - Automobilka Stellantis v Srbsku ukončí léta klesající výrobu modelu Fiat 500 L. Majitel továrny ve městě Kragujevac se ji chystá přestavět a od roku 2024 v ní vyrábět elektromobily. S odkazem na srbská média o tom informovala agentura APA.

TATRA TRUCKS vyrobila již 10 tisíc vozů pod českými vlastníky

tatra logo
TATRA TRUCKS ve středu 27. dubna slavnostně představila hostům a zástupcům médií desetitisící vůz značky TATRA, který vyrobila od doby, kdy značku a továrnu TATRA i vše s nimi související převzali současní čeští vlastníci – majitelé skupin Czechoslovak Group a Promet Group.

Provozní zisk automobilky Volvo Cars klesl v prvním čtvrtletí o 28 procent

volvo logo1
Stockholm - Provozní zisk švédského výrobce osobních aut Volvo v prvním čtvrtletí klesl o 28 procent na šest miliard švédských korun (SEK; 14,3 miliardy Kč). Jedním z důvodů je růst nákladů a nižší zisk ze společných podniků. Nedostatek čipů také omezil výrobu na konci prvního čtvrtletí, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Volkswagen na Slovensku nepatrně snížil výrobu a ukončil produkci dvou modelů

vw
Bratislava - Slovenská divize německé automobilky Volkswagen loni nepatrně snížila výrobu vozidel a také ukončila montáž elektrických modelů Škoda Citigo a Seat Mii. Oznámila to společnost. Bratislavská továrna Volkswagenu i letos opakovaně přerušovala montáž automobilů kvůli výpadkům v dodávkách součástek.

Automobilka Mercedes-Benz ve čtvrtletí zvýšila provozní zisk o 11 procent

Mercedes Benz logo1
Stuttgart (Německo) - Německý výrobce luxusních aut Mercedes-Benz v prvním čtvrtletí zvýšil zisk před úroky a zdaněním o 11 procent na 5,2 miliardy eur (127,5 miliardy Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...