1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Gazprom loni zvýšil vývoz plynu hlavně do západní Evropy

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom zvýšil v loňském roce v Evropě vývoz nejvíce do Itálie, Británie a Srbska a prudce rostl i jeho export do Německa, Švýcarska a na Slovensko. Vývoz na český trh zůstal téměř beze změny.

Těžební koncern Shell se možná zbaví majetku za miliardy dolarů

shell gas station 1
Londýn - Nadnárodní energetický koncern Royal Dutch Shell by v příštích dvou letech mohl prodat majetek v hodnotě 15 miliard dolarů (zhruba 300 miliard Kč), a to včetně několika ropných nalezišť v Severní moři.

Putin a Orbán se dohodli na rozšíření jaderné elektrárny Paks

nuclear power 3
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se domluvil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem na rozšíření maďarské jaderné elektrárny v Paksi o dva nové bloky.

Elektrárna v Kladně dokončila nový blok za 7,5 miliardy korun

alpiq logo
Kladno - Elektrárna v Kladně, kterou provozuje společnost Alpiq Generation (CZ), dokončila výstavbu nového bloku elektrárny za 7,5 miliardy korun.

V Anglii se chystá výstavba tří reaktorů Westinghouse

nuclear logo2
Pittsburgh/Praha - Japonská společnost Toshiba se dohodla, že koupí šedesátiprocentní podíl v projektu Moorside britské společnosti NuGeneration Limited (NuGen).

Italská Eni prý opouští polský sektor břidlicového plynu

eni-logo
Varšava - Italská energetická společnost Eni je další firmou, která odchází z průzkumu těžby plynu z břidlic v Polsku. Napsal to polský list Puls Biznesu. Důvodem odchodu je podle listu byrokracie a geologické podloží.

Obnovitelné zdroje mají rekordní podíl na výrobě proudu v Německu

windfarm full
Berlín - Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny v Německu loni vzrostl na rekordních 23,4 procenta. Oznámilo to německé Sdružení energetiky a vodárenství (BDEW), podle kterého rostl i podíl uhlí na výrobě proudu.

Ruský Lukoil loni zastavil pokles těžby ropy

Lukoil petrol station
Moskva - Ruské ropné skupině Lukoil se loni po třech letech podařilo zastavit pokles těžby ropy. Firmě, která je v Rusku druhým největším producentem ropy, těžba loni vzrostla o jedno procento na 90,8 milionu tun.

Entergeo připravuje výstavbu geotermální elektrárny v Tanvaldu

Geothermal Energy
Tanvald - Výstavbu geotermální elektrárny připravuje v Tanvaldu na Jablonecku společnost Entergeo.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...