1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vodní elektrárny ČEZ loni vyrobily o třetinu energie více

water energy
Praha - Vodní elektrárny společnosti ČEZ v Česku loni vyrobily 2399 gigawatthodin elektřiny, což bylo meziročně o třetinu více. ČTK to sdělil tiskový mluvčí ČEZ Martin Schreier.

Total potvrdil investici do těžby břidlicového plynu v Británii

total logo1
Paříž - Francouzský ropný koncern Total potvrdil, že koupil podíl 40 procent na dvou licencích na těžbu břidlicového plynu v Británii.

ČEZ na Liberecku dokončil výstavbu vedení za více než 100 mil. Kč

CEZ logo
Liberec - Výstavbu dvojitého vedení velmi vysokého napětí dokončila ČEZ distribuce na Liberecku. Jde o strategickou stavbu za více než 100 milionů korun, která umožní připojit nové zákazníky z Liberce a okolí i Frýdlantského výběžku.

Solární byznys v ČR čeká nejistý rok, výkon by opět mohl růst

solar-panels2
Praha - Solární byznys v Česku letos čeká nejistý rok, instalovaný výkon elektráren by ale mohl opět vzrůst o desítky MWp stejně jako loni, především díky podnikatelskému sektoru.

Teplárnám Brno kvůli mírné zimě patrně poklesnou tržby

teplaren3
Brno - Teplárnám Brno kvůli mírné zimě patrně poklesnou tržby. Zatím přišly na tržbách asi o 60 milionů korun. Celkový výsledek bude záležet na dalším vývoji počasí.

Loni otevřený plynovod Gazela zvyšuje energetickou bezpečnost ČR

gas pipeline
Praha - Zabezpečení spolehlivých dodávek zemního plynu patří mezi klíčové prvky energetické bezpečnosti Česka. K dosažení tohoto cíle přispívá mimo jiné 166 kilometrů dlouhý plynovod Gazela, jenž byl slavnostně otevřen loni 14. ledna.

Venezuela zastavila dodávky topného oleje pro americké chudé

oil terminal
New York/Caracas - Venezuela zastavila dodávky topného oleje do Spojených států, který od roku 2005 zdarma poskytovala chudým americkým rodinám.

Odvolací soud potvrdil urovnání v případě ropné katastrofy BP

BP-petrol-station
New Orleans - Federální odvolací soud potvrdil urovnání v řádu několika miliard dolarů mezi britskou ropnou společností BP PLC a právníky zastupujícími podnikatele a obyvatele z pobřeží Mexického zálivu,

Vodní elektrárna Želina loni nesplnila plán,od října je odstavená

water energy
Želina - Malá vodní elektrárna Želina na Chomutovsku vloni nesplnila plán výroby, kvůli výměně generátorů a převodovek je totiž od října odstavená.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...