1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Těžba ropy v Rusku stoupla v listopadu na nový rekord

Oil Well6
Moskva - Těžba ropy v Rusku se v listopadu zvýšila na nové postsovětské maximum. Ruské ministerstvo energetiky oznámilo, že těžba se zvýšila na 10,61 milionu barelů denně z říjnových 10,59 milionu barelů denně.

ČEZ utratí téměř 750 mil. za úpravu elektrárny v Mělníku

CEZ logo
Mělník - Energetická společnost ČEZ investuje téměř 750 milionů korun do modernizace elektrárny v Mělníku, která by měla vést ke snížení emisí oxidů dusíku o 60 procent.

Centropol Energy sníží v roce 2014 cenu elektřiny až o 18 procent

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Společnost Centropol Energy, která dodává elektřinu a plyn, sníží v příštím roce ceny silové elektřiny až o 18 procent. Snížení cen se týká stávajících i nových zákazníků. Firma také klientům nabídne nový tarif.

V Dukovanech začíná poslední letošní odstávka jaderného bloku

nuclear power plant1
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany začíná poslední letošní odstávka. Blok číslo čtyři bude podle plánu stát do 1. ledna, tedy 32 dní. Energetici mimo jiné zkontrolují tlakovou nádobu jeho reaktoru a vymění část jaderného paliva za nové.

Břidlicový boom v EU by zvedl ekonomiku a zajistil miliony míst

bridlicovy plyn
Londýn - Rozvoj břidlicových ložisek plynu by v Evropské unii vytvořil miliony nových pracovních míst, posílil výkon ekonomiky, zlevnil energii a výrazně snížil závislost kontinentu na drahém dovozu.

Těžba ropného kartelu OPEC klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v listopadu pokračovala v poklesu a již druhý měsíc za sebou byla pod hranicí 30 milionů barelů denně, tedy pod těžební stropem, který vstoupil v platnost loni v lednu.

Snížení regulovaných cen elektřiny a plynu se čekalo

gas meter
Ostrava - Snížení regulovaných plateb pro elektřinu i plyn bylo dlouho avizováno, očekáváno a nakonec i splněno.

Na Olomoucku a Prostějovsku příští rok podraží voda

veolia logo
Olomouc - Cena vodného a stočného na Olomoucku příští rok vzroste o 2,2 procenta z letošních 78,53 koruny na 80,26 koruny za metr krychlový (včetně DPH).

Z peněz MUS ve Švýcarsku zatím nepůjde odškodné pro ČR

mine vagon
Bellinzona - Švýcarský soud dnes rozhodl, že ze zablokovaných peněz v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) neuvolní žádné odškodné pro Českou republiku ani pro společnost Czech Coal Services (CCS), která je nástupcem MUS.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...