1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.

Dop.Pod.Praha 20
V metropoli budou jezdit trolejbusy a naroste počet elektrobusů

Poslední měsíce veřejnou dopravou dost zamávaly. V Praze ubylo cestujících, i tak jezdí téměř pořád stejný počet tramvají, autobusů nebo vozů metra. Lidé vyžadují bezpečnost a nechtějí se v prostředcích mačkat, Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s., jim vychází vstříc. Současně pokračuje v rozsáhlých investicích. Modernizuje vozy metra i stanice, rozšiřuje flotilu elektrobusů a projektuje trolejbusové tratě. „Doprava bude ekologičtější a komfortnější, sníží se emise i hluk,“ říká v rozhovoru předseda představenstva a generální ředitel Ing. Petr Witowski.

Interplex Precision Engineering Czech Republic s.r.o.

interplex 18
Máme plné ruce práce

Automobilový trh, především výroba elektromobilů a hybridů, zažívá v posledních měsících obrovský růst. Těží z toho i dodavatelé do automotive, například písecká společnost Interplex Precision Engineering Czech Republic s.r.o., která se specializuje na precizní lisování a robotické svařování. „V posledním období nemáme o zakázky nouzi. Právě naopak. V elektromobilech a hybridech se totiž používá více lisovaných komponentů než v automobilech na klasický pohon, což je pro nás velká výhoda.

Walmark a.s.

Walmark 19
Jedna plus jedna musí být víc než dva

Na středoevropském trhu je Walmark a.s., jednou z nejrychleji rostoucích firem. Před více než rokem se stala součástí mezinárodního koncernu STADA, který tak rozšířil své portfolio volně prodejných léčiv. Teď se sloučená firma v České republice soustředí na investice a inovace.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21
V elektronizaci a ekologizaci MHD jsme na špičce

„Z hlediska dlouhodobých záměrů a velkých projektů se první polovina roku vydařila podle plánů,“ říká Miloš Havránek, generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku města Brna (DPMB).

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 17
Cestující se do vlaků vrací pomalu, i tak nakupujeme nové vozy

Během jara byly vlaky poloprázdné, protože lidé zůstávali na home office a studenti se učili doma. Českým dráhám, a.s., tak přirozeně klesly tržby. Ani po rozvolnění není situace úplně růžová, navíc chybí zahraniční turisté, kteří vlakem jezdili na výlety. I tak největší železniční dopravce v zemi pokračuje v investicích, nakupuje nové vagony a lokomotivy.

Contipro a.s.

Contipro 18
Objevujeme nový potenciál pro naši kyselinu hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je jednou z nejžádanějších látek ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Dlouhodobě se na ni specializuje česká biotechnologická společnost Contipro a.s., založená v roce 1990 vědcem docentem Vladimírem Velebným. Firma dnes patří mezi světové lídry ve výrobě a výzkumu kyseliny hyaluronové.

Auto-Kabel Krupka, s.r.o.

Auto Kabel Krupka 21
Stabilitu máme zajištěnou díky novým projektům

Skvělý přístup všech zaměstnanců byl klíčovým důvodem, proč se společnosti Auto-Kabel Krupka, která se od roku 2005 zabývá výrobou kabelových svazků pro světové automobilky, podařilo zvládnout velice náročný průběh minulého roku.

Nemocnice České Budějovice, a.s.

Nemocnice Ceske Budejovice 21
Umíme se úspěšně vypořádat s jakoukoli výzvou

Přestože byl chod velké části průmyslu i celé společnosti v roce 2020 paralyzován, Nemocnici České Budějovice se z řady úhlů pohledu vedlo lépe než kdy dřív. A to i navzdory tomu, že musela za cenu mimořádného fyzického a psychického vypětí všech zaměstnanců obstát v boji s pandemií COVID-19.

T.RAD Czech, s.r.o.

T.rad 21
Umíme chladit budoucnost

Před 17 lety v Česku začínali s výrobou komponentů pro klimatizace. Dnes se ve společnosti T.RAD Czech, která je součástí japonské globální korporace T.RAD, věnují výhradně různým typům chladičů pro automobilový průmysl.

CONTEG, spol. s r.o.

CONTEG 19
Komplexní řešení pro datová centra jsou stále žádanější

Společnost CONTEG, spol. s r.o., se i v letech poznamenaných pandemií může pochlubit růstem svých hospodářských výsledků. Na domácím i mezinárodních trzích získává řadu nových zakázek a neustále pracuje na zkvalitňování a rozšiřování svého produktového portfolia, jež zahrnuje ICT datové rozvaděče, venkovní a průmyslové rozvaděče, chladicí systémy, monitorovací systémy, systémy pro vedení a ukládání kabeláže a další široké spektrum příslušenství.

PRAKAB Pražská kabelovna, s.r.o.

Prakab 16
Stoletá historie firmy zrcadlí vývoj elektroprůmyslu

Společnost PRAKAB už 100 let spoluvytváří dějiny českého i světového elektroprůmyslu. Od založení v roce 1921 nebyl v jejích areálech přerušen či pozastaven provoz a firma se rozvíjela v souladu s aktuálními trendy a novými poznatky v oboru.

Wienerberger s.r.o.

Jsme optimisté a počítáme s dalším rozvojem

Před dvěma roky se dva významní hráči na poli stavebních materiálů, společnosti Wienerberger a Tondach, sloučili a jejich právním nástupcem se stala firma Wienerberger s.r.o. Smyslem tohoto kroku bylo vytvořit jeden stabilní a silný podnikatelský subjekt, který bude lídrem ve svém oboru. Povedlo se.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...