1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

SAKO Brno, a.s.

SAKO BRNO 21
Děláme maximá pro účelné využívání odpadu

Odpadu rok od roku přibývá. Češi už dobře třídí plasty a papír, velký potenciál má bioodpad a kuchyňský odpad. Právě na něj se nyní více soustředí v Brně, kde se o svoz popelnic a zpracování jejich obsahu stará společnost SAKO Brno, a.s. Loni podnik rozjel velkou investici do vůbec první automatické linky na dotřiďování. Nejen o tomto projektu jsme si povídali s předsedou představenstva SAKO Brno, a.s., Filipem Lederem.

Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.

Fyzialni ustav cr15
Český výskum prináša riešenia pre svetovú budúcnosť

Špičková veda, revolučné objavy, inovácie v oblasti fyziky. Poslaním Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky (FZÚ) je hľadať riešenia na aktuálne vedecké a technické výzvy súčasnej spoločnosti, a to aj cestou rôznorodej spolupráce s priemyslom. Viac nám o tejto téme porozprával Ing. Alexandr Dejneka, Ph.D., vedúci Sekcie optiky FZÚ a vedúci Oddelenia optických a biofyzikálnych systémov MATCA.

LIKO-S, a.s.

liko 20
Expandujeme na německy mluvící trhy i do Indie

Specialitou české společnosti LIKO-S, a.s., jsou interiérové systémy pro komerční budovy – například příčky do kanceláří. Kvůli potížím v dodavatelském řetězci firma posiluje výrobu a současně expanduje na zahraniční trhy, například do Indie. Své síly soustředí také na inovace.

AVL Moravia, s.r.o.

AVL moravia 21
Chopit se příležitosti

Společnost AVL Moravia, s.r.o., byla založena v dubnu 1996 jako společný podnik a je součástí globální skupiny společností AVL, největší nezávislé světové společnosti pro vývoj, simulaci a testování systémů hnacích ústrojí, jejich integraci do vozidel a také nové obory, jako je např. ADAS/AD nebo Data Intelligence.

Chládek & Tintěra, a.s.

Chladek Tintera 22
Neomezujme volnou soutěž

Stavební firmy se musí vyrovnat se zdražováním vstupů, s rušením některých zakázek i nejistotou na stavebním trhu do budoucna. Obstát v takovém prostředí je náročné. České společnosti Chládek & Tintěra, a.s., se to ale daří. O aktuální situaci jsme si v otevřeném rozhovoru povídali s jejím obchodním ředitelem Ing. Pavlem Stoulilem.

Heberger CZ s.r.o.

Heberger 20
Trh průmyslových staveb je stabilní

I přes náročnou situaci ve stavebnictví se společnosti Heberger CZ, s.r.o., která se zaměřuje na výstavbu průmyslových objektů, poměrně daří. Nedávno získala hned několik zajímavých zakázek, do nichž se promítají aktuální trendy, jako jsou úspory energií. Více v rozhovoru prozradil jednatel společnosti Ing. Miroslav Verner.

TOS VARNSDORF a.s.

TOS Varnsdorf
TOScontrol – brána do světa konektivity

Snahou každého výrobce obráběcích strojů je uspět na trhu, ve kterém se pohybuje celá řada konkurentů. Všechny obráběcí stroje jsou svázány obecně platnými fyzikálními zákony, a proto se základní technické parametry obráběcích strojů různých výrobců v poslední době srovnávají – otáčky, posuvy, výkony... Co tedy navíc nabídnout zákazníkovi, aby se rozhodnul právě pro nás? V čem tkví vyšší přidaná hodnota našeho stroje oproti konkurenci?

ESSELTE, s.r.o.

ESSELTE 22
Nástup hybridního způsobu práce nás nepřekvapil

Výrobce kancelářského vybavení, společnost ESSELTE, s.r.o., která patří do koncernu ACCO Brands, má jednoduchý recept na úspěch: znát dlouhodobé trendy, být flexibilní a kreativní. I proto ji nepřekvapil turbulentní vývoj v posledních dvou letech, který zvýšil poptávku po vybavení domácích pracoven a menších kanceláří. „Zrychlili jsme výrazně vývoj a uvádění výrobků na trh,“ říká v rozhovoru Ing. Martin Kůla, Vice President Marketing & Analytics, ACCO Brands EMEA.

SAPELI, a.s.

SAPELI 22
Největší český výrobce dveří slaví třicítku

Řemeslně zpracované dveře vyrábí už od dob první republiky, letos pak jihlavská společnost SAPELI, a.s., oslavila 30 let od svého založení v roce 1992. Od samého počátku je rodinnou firmou, která sází na kvalitu českých výrobků. Proto si materiály a komponenty, z nichž dveře vyrábí, vybírá hlavně od tuzemských dodavatelů. Za poslední tři dekády společnost dodala téměř 5 milionů dveří, které nezůstaly jen v Česku, ale slouží zákazníkům ve 20 zemí po celém světě.

SIAD Czech spol. s r.o. SIAD Slovakia spol. s r.o.

SIAD 19
Budoucnost vidíme v oxidu uhličitém

Plynárenství nyní prochází náročným obdobím a své o tom ví společnost SIAD Czech spol. s r.o., která se musí vypořádat se zdražováním vstupů i s omezením obchodů s východní Evropou. Ani v náročné situaci ale neztrácí optimismus.

KS-Europe, s.r.o.

KS Europe 22
Klíčem k novým zakázkám byla změna myšlení

Pod vedením nových jednatelů Vladimíra Dvořáka a Aloise Pokorného se od konce loňského roku rozvíjí podnikání společnosti KS-Europe, která se v posledním období začala stále více zaměřovat na oblast marketingové logistiky a zpracování vrácených zásilek. Na její rapidně rostoucí výkonnosti mají zásadní podíl jak již provedené organizační a procesní změny, tak i další faktory, jako je zejména pokračující boom internetových obchodů nebo aktivity německého vlastníka, kterým je skupina Hermes Fulfilment z Hamburku.

Prefa Brno a.s.

Prefa Brno 20
Výrobky z betonu rádi inovujeme

Specialitou společnosti Prefa Brno a.s., jsou produkty z betonu, železobetonu a předpjatého betonu. Kromě výroby má svoji projekci, nebojí se inovací a pro své zákazníky dokáže vymyslet a zrealizovat i netradiční řešení. „Samozřejmě, že i my čelíme zdražování vstupů, hlavně cementu. Proti narůstajícím cenám energií bojujeme instalací tepelných čerpadel a fotovoltaiky,“ říká v rozhovoru technický ředitel Ing. Michal Ševčík.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...