1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Karlovarská krajská nemocnice a.s.

Karlovarska nem 19
Naše týmy se semkly a pracovaly na hranici možností

Karlovarský kraj patřil během jarní covidové vlny k nejpostiženějším regionům v České republice. V nemocnicích v Chebu a v Karlových Varech tak zdravotníci museli zvládnout obrovský nápor pacientů s těžkým průběhem nemoci. Nebylo by to možné bez velkého nasazení lékařů, zdravotních sester i ostatního personálu. „Oporou byly jednoznačně jednotlivé pracovní týmy, které se semkly a měsíce odváděly skvělou práci na hranici svých možností,“ říká v rozhovoru MUDr. Josef März, generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice a.s.

AVX Czech Republic, s.r.o.

AVX 21
Kondenzátory létají z Lanškrouna až na Mars

Americký koncern z Jižní Karolíny AVX má v České republice tři závody. Jeden z nich našel v 90. letech své zázemí v Lanškrouně, kde vyrábí tantalové elektrolytické kondenzátory. Tyto produkty nacházejí své uplatnění v běžných pozemských aplikacích, ale občas se podívají i do vesmíru.

České vysoké učení technické v Praze

cvut 20
Do boje s pandemií zapojilo ČVUT také roboty

Uplynul rok, kdy rektor Českého vysokého učení technického v Praze šel osobním příkladem a na sociálních sítích zveřejnil svoji fotografii ve vlastnoručně vyrobené, funkční ochranné masce z PET láhve. Stal se tak jednou z tváří boje vědců proti pandemii. Od té doby je ČVUT významným centrem řady inovací a výrobnou nových ochranných pomůcek pro zdravotníky. Nejen o tom budeme hovořit s doc. RNDr. Vojtěchem Petráčkem, CSc.

Dura-Line CT, s.r.o.

DuraLINE 21
Rosteme s novými produkty a jejich přidanou hodnotou

Tlumačovská společnost Dura-Line CT, s.r.o., vyrábí mikrotrubičky a svazky, které slouží například v optických vláknech. Umí rychle reagovat na měnící se požadavky trhy a v současné situaci, kdy je třeba rychlé a funkční internetové připojení, spatřuje příležitost.

Krnovské opravny a strojírny, s.r.o.

Krnovske strojirny 19
Predikovat vývoj je složité, ale zakázek máme dost

„Plán jsme si opět nastavili ambiciózně,“ říká Ondřej Bezruč, generální ředitel společnosti Krnovské opravny a strojírny, mezi jejíž tradiční obory patří zejména výroba a opravy osobních i nákladních kolejových vozidel.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf 15
Kladné reference otevírají cestu k novým zákazníkům

Společnost TOS VARNSDORF, a.s., která se dnes řadí k předním světovým výrobcům obráběcích strojů, byla založena již v roce 1903. Od té doby si úspěšně razí cestu na mezinárodních trzích a vytrvale překonává nelehká období celosvětových krizí.

CZ LOKO, a.s.

czloko 20
I na železnici je zájem o hybridní technologie

Na mimořádně úspěšný rok 2020 chce letos navázat společnost CZ LOKO, které se loni povedlo dosáhnout historických výsledků – obratu ve výši 2,8 miliardy korun a zisku přes 100 milionů. Bezesporu cenné je, že se tak stalo v roce globálně ovlivněném nejrůznějšími dopady koronavirové pandemie, která ovšem průmyslu rozhodně nepřinesla jen ztráty, ale ukázala i řadu nových cest.

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.

Fyzialni ustav cr15
Cestu nám ukazují výsledky výzkumů a příroda

Výzkum se ani přes obtížnou situaci posledních měsíců nezastavil. Kdo může, pracuje z domova, a vědci se odborných konferencí účastní on-line. Ve Fyzikálním ústavu AV ČR toho stihli za poslední rok hodně – třeba vyvinout robota, který odhalí virus ze slin. Ten se nyní zapojil do testování v pražské hromadné dopravě.

Edgewell / Personna International CZ s.r.o.

Edgewell21
V létě zabalíme až 2 miliony holítek denně

V Krupce – Nových Modlanech na Teplicku stojí závod, v němž se každý den vyrobí a zabalí miliony holítek a holicích strojků. Společnost s 884 zaměstnanci a obratem téměř 4 miliardy korun má vlastní areál na ploše 15-tisíc m². V halách pracují nejmodernější stroje, automaty a roboti.

Vitesco Technologies Czech Republic, s.r.o.

Vitesco 21
Věříme v elektromobilitu a budoucnost čisté dopravy

Divize Powertain skupiny Continental se v roce 2019 přeměnila na společnost Vitesco Technologies, aby se mohla více soustředit na elektrické pohony a inteligentní technologie pro čistou a udržitelnou dopravu. Vitesco Technologies má v plánu se v druhé polovině roku 2021 vyčlenit ze společnosti Continental a pokračovat jako samostatná společnost. Vitesco Technologies má lokality po celém světě a součástí jsou i dva české výrobní závody ve Frenštátě a v Trutnově, a vývojové centrum v Ostravě. „Orientujeme se na rostoucí trh elektroniky a elektrifikace.

SMP CZ, a.s.

Do inovací zapojujeme co nejvíce našich kolegyň a kolegů

Společnost SMP CZ, a.s., už řadu let pomáhá propojovat města v České republice a přinášet do nich život na povrchu i pod ním. Firma se zaměřuje na pozemní, dopravní, průmyslové i vodohospodářské stavby a při jejich realizaci respektuje i zlepšuje životní podmínky obyvatel a biologickou rozmanitost prostředí. O historii, ale i aktuální struktuře společnosti jsme si povídali s jejím generálním ředitelem Ing. Martinem Doksanským.

AVL Moravia, s.r.o.

AVL moravia 21
Pomáháme vytvářet lepší svět

Globální skupina AVL je největší nezávislá korporace na světě zabývající se vývojem, simulacemi a testováním všech typů pohonných systémů (hybridních, spalovacích motorů, převodovek, elektrických pohonů, baterií, palivových článků a řídících technologií), jejich začleněním do vozidel. V poslední době se v čím dál větší míře zaměřuje také na nové úkoly v oblasti asistovaného a autonomního řízení a automatizace zpracování dat.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...