1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Letový provoz za první pololetí stagnoval

plane
Státní podnik ŘLP ČR zaznamenal za první pololetí roku 2019 v českém vzdušném prostoru celkem 427 255 letových pohybů.

Aero opraví 16 letounů L-159 pro českou armádu za 1,6 miliardy

aero vodochody logo
Aero Vodochody a Ministerstvo obrany ČR na veletrhu IDET v Brně oznámily, že firma pro českou armádu během čtyř let opraví 16 letounů L-159 v rámci takzvaných PP16, tedy periodických prací po šestnácti letech provozu.

L-39NG zůstává prioritou Aera

aero vodochody logo
Nové vedení Aera představilo své první kroky a strategii pro budoucnost firmy. V polovině března se novým generálním ředitelem a prezidentem Aera stal Dieter John.

Aero Vodochody slaví 100 let

aero vodochody logo
Historie Aera začala zapsáním do obchodního rejstříku 25. února 1919, jen několik měsíců po vzniku samostatného Československa. Během deseti dekád vyrobilo Aero kolem 11 tisíc letadel.

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky podepsal kontrakt na výcvik řídících letového provozu se společností Avinor

atr plane
Státní podnik Řízení letového provozu České republiky zvítězil  v tendru norského provozovatele civilních letišť společnosti Avinor a po dobu následujících tří let bude prostřednictvím svého výcvikového centra CANI zajišťovat pro norské řídící letového provozu vstupní výcvik.

Upgrade CZ 527

ceska zbrojovka logo
Jedna z nejdokonalejších lehkých kulovnic všech dob, legendární „minimauserovka“ CZ 527, má za sebou dlouhou historii, jejíž kořeny lze vysledovat až do roku 1948. Těžko hledat lepší důkaz mimořádných kvalit tohoto modelu.

Evektor dodal zadní část trupu na montážní linku letounu L-39NG

evektor logo
Společnost Evektor-Aerotechnik dodala zadní část trupu s kýlem nového cvičného bojového letounu L-39NG na montážní linku v Aero Vodochody Aerospace.

Servisní smlouva na opravy tanků

VOP cz logo
Šenov u Nového Jičína - V závěru loňského roku podepsali zástupci státního podniku VOP CZ a Ministerstva obrany České republiky rámcovou dohodu na opravy a udržování provozuschopnosti tanků T-72M4 CZ.

Sériová výroba L 410 NG byla zahájena

aircraft industries let logo
Sériová výroba inovovaného letounu L 410 NG (New Generation) byla zahájena na základě vydání typového certifikátu Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví (EASA) společnosti Aircraft Industries, a.s.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...