1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Armáda plánuje nakoupit další Pandury, zakázku projedná vláda

obrneny transporter pandur
Praha - Armáda plánuje pořídit si dalších 20 nových obrněných vozidel Pandur. Zakázku na jejich nákup ve čtvrtek projedná vláda. Podrobnosti k zakázce chce ministerstvo obrany zveřejnit ve čtvrtek, sdělil ČTK Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva.

Aerolinky IndiGo potvrdily rekordní zakázku na 250 airbusů

Airbus a320
Paříž - Indická letecká společnost IndiGo koupí od evropské strojírenské firmy Airbus 250 letadel A320neo v katalogové hodnotě 26,55 miliardy dolarů (téměř 650 miliard Kč).

Německý výrobce tanků KFW se spojí s francouzským rivalem Nexter

tanks army
Paříž  - Zástupci Německa a Francie podepsali dohodu o spojení německého výrobce obrněných vozidel Krauss-Maffei Wegmann (KMW) s francouzským konkurentem Nexter Systems.

Turecko má prý stále zájem o nákup čínských raket

anti aircraft missiles
Ankara - Turecko má stále zájem o novou nabídku na odkup raketového obranného systému z Číny. Novinářům to před odletem do Asie řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Boeing získal od FedExu zakázku v hodnotě čtvrt bilionu Kč

boeing logo2
Seattle - Americká strojírenská společnost Boeing získala od zasilatelské firmy FedEx zakázku na 50 nákladních letadel Boeing 767-300F v katalogové hodnotě deset miliard dolarů (zhruba 250 miliard Kč).

Egyptskou armádu podpoří v boji proti islamistům i Francie

rafale fighter
Káhira - Do Káhiry dnes přiletěly první tři francouzské bojové letouny Rafale, kterých si Egypt objednal 24. Stroje mají posílit egyptskou armádu, která v regionu bojuje proti islamistům.

Aircraft Industries letos zatím do Ruska neprodala žádné letadlo

aircraft-industries-let logo
Kunovice - Kunovická firma Aircraft Industries letos zatím prodala čtyři letadla z plánovaných devatenácti. Žádné z nich nešlo do Ruska, které je stěžejním trhem společnosti.

Česko pošle do Iráku zbytek munice pro boj s Islámským státem

soldier gun army
Praha - Česko pošle do Iráku zbytek munice, kterou darovalo už loni pro boj s ozbrojenci Islámského státu. Munici v hodnotě asi 16 milionů korun přepraví do Iráku Američané. Jde celkem o 260 tun materiálu.

Česko loni zvýšilo vývoz vojenského materiálu na 11,6 miliardy Kč

soldier gun army
Praha  - Česko loni zvýšilo vývoz vojenského materiálu na 11,6 miliardy korun. Proti roku 2013 jde o růst o téměř 3,75 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...