1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Boeing zahájil výrobu úsporné verze nejrozšířenějšího letounu 737

boeing logo1
Seattle - Americká společnost Boeing začala v úterý přesně podle původního harmonogramu vyrábět nový letoun 737 MAX, úspornější verzi nejrozšířenějšího dopravního letadla na světě.

Rusko se prý domluvilo s Íránem na dodávce raket S-300

s 300
Moskva - Moskva a Teherán se domluvily na dodávce ruských raket protivzdušné obrany S-300 do Íránu, která by se měla uskutečnit brzy. Oznámil to náměstek íránského ministra zahraničí Husejn Amír Abdullahjan při návštěvě Moskvy. 

Česká zbrojovka se dostala do užšího výběru v Indii

ceska zbrojovka logo
Brno - Česká zbrojovka z Uherského Brodu se dostala do užšího výběru v tendru na dodávku až 240.000 útočných pušek na přezbrojení indické armády. Naopak z velkého tendru ve Francii byla vyřazena.

Tržby Meopty-optika byly loni kolem dvou miliard korun

meopta optik logo
Brno - Tržby přerovské společnosti Meopta-optika se loni pohybovaly stejně jako o rok dříve kolem dvou miliard korun. Firma byla opět v zisku, který byl v řádu desítek milionů korun.

Zrušení dodávky Mistralů prý nepoškodí vztahy Ruska s Francií

Warship1
Moskva - Zrušení kontraktu na dodání dvou francouzských válečných lodí třídy Mistral by podle Kremlu nemělo poškodit vztahy mezi Ruskem a Francií.

Excalibur Army uzavře partnerství s izraelskou zbrojní firmou

excalibur army logo
Praha - Česká zbrojařská společnost Excalibur Army Jaroslava Strnada uzavře strategické partnerství s izraelskou Rafael Advanced Defence Systems, která vyvíjí, vyrábí a prodává pokročilé obranné systémy pro pozemní síly a námořnictvo.

Francie možná zničí lodě Mistral, které vyrobila pro Rusko

Warship1
Moskva - Dvě vrtulníkové lodě Mistral, které měla Rusku dodat Francie, budou možná zničeny. S odvoláním na francouzské armádní zdroje to píše ruský tisk. Paříž loni dodávku zablokovala kvůli ruské intervenci na Ukrajině.

Katar od Francouzů nakoupí 24 stíhaček Rafale

rafale fighter
Paříž - Katar hodlá od Francouzů nakoupit 24 stíhaček Rafale, oznámila francouzská vláda. Celková hodnota transakce činí 6,3 miliardy eur (173 miliard Kč).

Čtvrtletní zisk Airbusu klesl kvůli nižším dodávkám letadel

airbus logo1
Paříž - Provozní zisk evropského výrobce letecké techniky Airbus Group se meziročně snížil o sedm procent na 651 milionů eur (zhruba 18 miliard Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...