1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zisk výrobce letadel Airbus stoupl o polovinu

Airbus A380 tail
Amsterodam - Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group zvýšil v prvním pololetí čistý zisk o 50 procent na 1,135 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Oznámila to firma.

Výrobce letadel Boeing zvýšil čtvrtletní zisk o polovinu

boeing logo1
Chicago - Čistý zisk amerického výrobce letadel Boeing ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o více než polovinu na 1,65 miliardy dolarů (33,6 miliardy Kč) díky růstu dodávek zákazníkům. Zároveň zlepšila odhad celoročního zisku.

Zisk zbrojovky Lockheed Martin vzrostl o 3,5 procenta

lockheed martin logo
New York - Americké zbrojovce Lockheed Martin vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 3,5 procenta na 889 milionů USD. Růst způsobily hlavně změny v penzijním systému pro část zaměstnanců, kteří nejsou členy odborů.

Japonsko schválilo vývoz zbrojních komponentů do USA

mitsubishi heavy industries logo
Tokio - Japonsko schválilo vývoz komponentů systému protiraketové obrany do USA. Tokio se také dohodlo na spolupráci s Londýnem v oblasti senzorových technologií pro stíhací letouny.

Airbus získal na aerosalonu zakázky dvojnásobně vyšší než Boeing

airbus logo1
Farnborough - Evropský výrobce letadel Airbus získal tento týden na aerosalonu ve Farnborough u Londýna zakázky v téměř dvojnásobné hodnotě než jeho americký konkurent Boeing.

Sobotka a Fico otevřeli na Slovensku závod na výrobu zbraní

naboje
Nováky - Česká zbrojovka bude spolu se slovenským partnerem MSM Martin vyrábět na Slovensku ruční zbraně. Jejich společný podnik CZ-Slovensko v Novákách otevřeli premiéři Česka a Slovenska Bohuslav Sobotka a Robert Fico.

Airbus získal od japonské SMBC zakázku na 115 letadel

Airbus a320
Farnborough - Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od japonské společnosti SMBC Aviation Capital zakázku na 110 letadel A320neo a pět letadel A320ceo v katalogové hodnotě kolem 11,8 miliardy dolarů (238 miliard korun).

Výrobce turbovrtulových letadel ATR získal rekordní počet zakázek

atr plane
Farnborough - Italsko-francouzský výrobce turbovrtulových letadel ATR získal za první pololetí závazné zakázky na rekordních 144 letounů v ceníkové hodnotě 3,5 miliardy dolarů.

Airbus zahájil aerosalon plány modernizace klíčového letounu A330

airbus logo1
Farnborough - Evropský výrobce letadel Airbus představil plány na vylepšení svého klíčového letounu na delší vzdálenosti A330, který konkuruje stroji 787 Dreamliner od amerického Boeingu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...