1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Armáda nakoupí vyprošťovací vozidla pro Pandury za 191 milionů

obrneny transporter pandur
Praha - Armáda si plánuje pořídit vyprošťovací vozidla, která by pomáhala třeba při nehodách obrněnců Pandur. Zakázka, kterou ministerstvo obrany vypsalo na konci září, má předpokládanou hodnotu 191 milionů korun.

Německo chce prý oživit projekt bezpilotních letounů Euro Hawk

pilotless aircraft
Berlín - Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová chce oživit armádní projekt bezpilotních průzkumných letounů Euro Hawk. Uvádí to německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS).

LOM Praha se obává, že kvůli sankcím vůči Rusku přijde o zakázky

Plane engine1
Přerov - Nové sankce Evropské unie vůči Rusku mohou výrazně zkomplikovat fungování státního podniku LOM Praha, který se specializuje na opravy a modernizaci ruských vrtulníků.

Jižní Korea koupí 40 stíhaček F-35 za sedm miliard dolarů

f-35 plane
Soul - Jižní Korea oznámila, že se rozhodla koupit čtyřicet stíhaček F-35 od americké firmy Lockheed Martin za sedm miliard dolarů.

Rusko se chystá prodat zbraně Egyptu za miliardy dolarů

tanks army
Moskva - Rusko a Egypt dosáhly předběžné dohody o prodeji zbraní za 3,5 miliardy dolarů (74,3 miliard Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na vyjádření šéfa státní agentury vyvážející zbraně Alexandra Fomina.

Airbus prodá vedlejší aktivity v obranné a kosmické divizi

airbus logo1
Berlín/Paříž - Evropská letecká skupina Airbus Group prodá vedlejší aktivity ve své kosmické a obranné divizi, kde celkové roční příjmy přesahují dvě miliardy eur (55,1 miliardy Kč).

Armáda chce koupit letištní radary za 666 milionů korun

Plane JAS-39 Gripen
Praha - Česká armáda chce koupit letištní radary za 666 milionů korun, současné jsou prý zastaralé. Ministerstvo obrany proto připravuje vypsání zakázky na dodání čtyř kompletů radiolokátorů, které budou umístěny na vojenských letištích.

Ukrajinské fabriky stále vyvážejí vojenskou produkci do Ruska

helicopter army
Kyjev/Varšava - Přestože na východě Ukrajiny pokračuje ozbrojený konflikt s proruskými separatisty, ukrajinské továrny stále vyrábějí vojenskou techniku, například lodní a letecké motory či tankové díly, pro ruskou armádu.

První letadla L-159 by do Iráku mohla jít v řádu týdnů

aero vodochody logo
Odolena Voda - První letadla L-159, o které má zájem Irák, by mu mohla být vydána v řádu týdnů. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) to řekl na návštěvě Aera Vodochody.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...