1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Konsorcium kolem Strabagu postaví část dálnice D1 na Slovensku

strabag logo 1
Vídeň - Konsorcium zahrnující stavební firmy Strabag, Doprastav, Váhostav a Metrostav podepsalo kontrakt na výstavbu části slovenské dálnice D1. Celková hodnota kontraktu je 427 milionů eur (11,8 miliardy Kč).

CPI Group postaví v Karlíně kanceláře za čtvrt miliardy korun

Office Building
Praha - Investiční realitní skupina CPI Group postaví nové kanceláře v pražském Karlíně u stanice metra Křižíkova za 287 milionů korun. Informoval o tom mluvčí skupiny Jan Burian.

Průmyslovým počinem roku je kontrakt Panattoni – Faurecia, rozhodli ředitelé českých realitních firem

panattoni building
Nejlepším průmyslovým počinem roku 2013 v České republice je úspěšný kontrakt developera Panattoni na vybudování a následný dlouhodobý pronájem výrobní a skladové haly pro francouzskou společnost Faurecia.

Čtvrtina stavebních firem chystá v příštím roce propouštění

nezamestnanost1
Praha - Čtvrtina stavebních firem plánuje v roce 2014 propouštění, dalších 16 procent se ještě nerozhodlo. Může za to nedostatek zakázek, který způsobuje nedostatečné vytížení kapacit firem.

Orco potřebuje zvýšit kapitál o 100 mil. eur, tvrdí Vítek

orco group logo
Praha - Podnikatel Radovan Vítek, který je největším akcionářem skupiny Orco, tvrdí, že předlužená společnost potřebuje doplnit kapitál minimálně o 100 milionů eur (v přepočtu nyní zhruba 2,7 miliardy korun).

Koranda se stal členem představenstva Hochtief CZ

hochtief1
Praha - Stavební společnost Hochtief CZ má nového člena představenstva. Dozorčí rada jím k 1. prosinci jmenovala Tomáše Korandu (45), který se zároveň stal výkonným ředitelem firmy.

V prunéřovské elektrárně se ojedinělým způsobem vyměňují kotle

metrostav logo
Prunéřov - V elektrárně Prunéřov II, která prochází nákladnou rekonstrukcí, ojedinělým způsobem vyměňují tři velkoobjemové kotle. Místo jeřábů k tomu stavbaři poprvé použili hydrauliku.

Stavebnictví se v říjnu meziročně propadlo o jedno procento

decline 1
Praha - Propad stavební výroby v Česku se mírně zpomalil. V říjnu klesla meziročně o jedno procento, po očištění o vliv počtu pracovních dnů se však nepatrně zvýšila o 0,2 procenta.

Modernizace D1 byla podle studie ČVUT nejvhodnější řešení

highway1
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo dobře, když rozhodlo o modernizaci dálnice D1. Vyplývá to z analýzy rizik, které pro ředitelství zpracovala dopravní fakulta ČVUT.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...