1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Jihoafrický Comair si objednal 8 letadel Boeing 737 MAX

boeing logo2
Johannesburg - Jihoafrické aerolinky Comair Ltd. koupí od amerického výrobce letadel Boeing osm nových letounů 737 MAX. Katalogová cena objednávky činí 830 milionů USD (16,4 miliardy Kč).

Čína prý jedná o koupi nejméně 150 letadel Airbus

airbus logo1
Peking - Čína jedná s evropským výrobcem letecké techniky Airbus o koupi minimálně 150 letadel, hodnota zakázky by se mohla pohybovat kolem 20 miliard dolarů (téměř 400 miliard Kč).

Aero Vodochody odeslalo část trupu letounu do Brazílie

aero vodochody logo
Odolena Voda - Aero Vodochody odeslalo první zadní část trupu pro Embraer KC-390,což je největší vojenský letecký program s českou účastí.

Boeing získal v Indii zakázku na 42 letadel za 4,4 miliardy USD

boeing logo1
Dillí - Americká společnost Boeing získala od indické letecké společnosti SpiceJet zakázku na 42 letadel 37 MAX v katalogové hodnotě kolem 4,4 miliardy dolarů (87 miliard Kč). Oznámila to firma.

Boeing objevil závadu při výrobě letounů 787 Dreamliner

boeing 787 dreamliner
New York - Letadla 787 Dreamliner amerického výrobce Boeing mají další problém. Firma objevila u některých letadel, která jsou nyní ve výrobě, vlasové trhlinky v křídlech. U letadel, která jsou nyní v provozu, by se závada vyskytovat neměla.

Brněnský podnik Frentech Aerospace loni mírně navýšil obrat

frentech aerospace building
Brno - Brněnský podnik Frentech Aerospace, který podniká mimo jiné ve vesmírném průmyslu, loni mírně navýšil obrat na 154 milionů korun. Společnost vydělala 20 milionů korun. ČTK to řekl ředitel společnosti Pavel Sobotka.

Airbus získal v Číně zakázku na 70 letadel za 6,4 miliardy dolarů

boeing logo1
Peking - Evropský výrobce letecké techniky Airbus obdržel od čínské společnosti China Eastern Airlines zakázku na 70 letadel A320neo v hodnotě 6,4 miliardy dolarů (127 miliard korun).

Polská armáda si chce opatřit 70 vrtulníků

helicopter army
Varšava - Polská armáda letos vybere dodavatele 70 vojenských vrtulníků, určených pro přepravní a podpůrné úlohy.

Meoptě-optika loni vzrostly tržby o čtyři pct na 1,97 mld Kč

meopta optik logo
Přerov - Přerovské společnosti Meopta-optika loni díky mírnému oživení poptávky na zahraničních trzích vzrostly tržby meziročně o čtyři procenta na 1,973 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...