1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bezpilotní stroje už kupují i chudší země a firmy

pilotless aircraft
Londýn - Klesající ceny bezpilotních letounů, vděčící pokroku v miniaturizaci, vedou k mnohem častějšímu využívání těchto zařízení ve vojenském i civilním sektoru.

Tržby výrobců zbraní předloni opět klesly,u ruských firem stouply

naboje
Stockholm - Globální tržby soukromých výrobců zbraní v roce 2012 klesly druhý rok po sobě. Prodej zbraní ale výrazně zvýšily ruské zbrojovky, jimž k tomu dopomohl ruský vládní program vyzbrojování.

Čtvrtletní zisk Boeingu silně vzrostl a překonal odhady

boeing logo1
Chicago - Zisk amerického výrobce letadel Boeing v posledním loňském čtvrtletí vzrostl o více než čtvrtinu a výrazně překonal očekávání.

Spolehlivost letounů Dreamliner je stále nedostatečná

boeing 787 dreamliner
Oslo - Spolehlivost letounů Boeing 787 Dreamliner se zlepšuje, stále však není dostatečná. Uvedl to viceprezident americké společnosti Boeing Mike Fleming.

Kanadský výrobce letadel Bombardier propustí 1700 zaměstnanců

bombardier logo
Toronto - Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier plánuje propustit 1700 zaměstnanců své letecké divize, to znamená asi pět procent celkové pracovní síly. Firma to podle agentur AP a Reuters oznámila v sdělení zaměstnancům.

Bítešská PBS rozšířila halu na výrobu letecké techniky

Plane engine1
Velká Bíteš - První brněnská strojírna (PBS) ve Velké Bíteši kvůli rostoucím zakázkám rozšířila halu pro výrobu letecké techniky. Přístavbu, která stála 16 milionů korun, dnes požehnal kardinál Dominik Duka.

Francie prodá jednoprocentní podíl v Airbusu

airbus logo1
Paříž - Francie prodá zhruba jednoprocentní podíl v evropském výrobci letecké techniky Airbus Group. Oznámila to francouzská vláda, která se v poslední době snaží prodejem státního majetku zlepšit stav veřejných financí.

Airbus loni zaznamenal rekord v objednávkách i dodávkách

Airbus A380
Toulouse - Evropský výrobce letadel Airbus loni zaznamenal rekord v počtu dodaných letadel i v počtu objednávek.

Airbus bude mít nového ředitele své americké divize

airbus logo1
Washington - Ředitel americké divize evropského výrobce letecké techniky Airbus Group Sean O'Keefe (57) ze zdravotních důvodů odstoupí.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...