1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Podpora zelené elektřiny v Německu dosáhla loni rekordní výše

biogas station
Berlín - Německé domácnosti a malé podniky zaplatily loni za podporu obnovitelných zdrojů energie 21,8 miliardy eur (597 miliard Kč), což je nejvíc v historii.

Úspory energií nařízené EU si v ČR vyžádají 180 mld. Kč

Electricity-pylons 1
Praha - Asi 180 miliard korun budou podle ministerstva průmyslu a obchodu stát v ČR opatření nutná k úsporám energií nařízeným Evropskou unií.

Instalace nových solárních zdrojů v Německu loni klesla o 55 pct

solarne panely
Frankfurt nad Mohanem - Instalovaný výkon nových solárních zařízení v Německu v loňském roce klesl o 55 procent. Oznámilo to podle agentury Reuters sdružení provozovatelů solárních elektráren BSW.

Porsche ČR loni zvýšilo prodej o 5,5 pct na 26.971 vozů

Porsche logo 1
Praha - Největší tuzemský dovozce aut Porsche Česká republika loni dodal zákazníkům 26.971 vozů značek koncernu Volkswagen, což je o 5,5 procenta více, než v roce 2012. Letos firma plánuje další růst.

Automobilka Rolls-Royce loni opět prodala rekordní počet vozů

rolls-royce
Londýn - Výrobce superluxusních automobilů Rolls-Royce Motor Cars loni zvýšil prodej o 1,5 procenta na rekordních 3630 vozů. Zaznamenal tak již čtvrtý rekordní rok za sebou, informovala zpravodajská stanice BBC.

Česko se snaží přilákat amerického výrobce elektromobilů

tesla car logo
Praha - Americká automobilka Tesla Motors chce postavit továrnu v Evropě. Český stát má o investici zájem a posílá výrobci elektromobilů nabídku, uvádí Mladá fronta Dnes (MfD).

Německý provozovatel větrných parků Prokon stojí před bankrotem

wind turbine
Frankfurt - Německý provozovatel větrných parků Prokon bude zřejmě muset vyhlásit bankrot, pokud jeho investoři budou dál požadovat proplacení zakoupených cenných papírů firmy. Prokon to uvedl na své webové stránce.

Před 100 lety bylo objeveno v Gbelích první ložisko ropy v ČSR

Oil Well6
Gbely/Praha - Před 100 lety, 10. ledna 1914, bylo objeveno ve slovenských Gbelích první ložisko ropy na území Československa.

Ukrajina po dohodě s Ruskem zastavila dovoz plynu z Evropy

UkraineFlag
Kyjev - Ukrajina zastavila dovoz plynu z evropských zemí poté, co Moskva minulý měsíc souhlasila, že sníží cenu za dodávky ruského plynu na Ukrajiny o více než třetinu. Informovala o tom ukrajinská média.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...