1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Orco prodá varšavský projekt za zhruba 1,75 miliardy Kč

orco group logo
Praha - Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group se dohodla na prodeji svého varšavského projektu Zlota 44 za 63 milionů eur (zhruba 1,75 miliardy Kč).

Trať mezi Skleným a Ostrovem nad Oslavou zrekonstruuje OHL ŽS

ohl-zs logo
Praha - Železniční trať mezi Skleným nad Oslavou a Ostrovem nad Oslavou zrekonstruuje stavební společnost OHL ŽS. Rekonstrukce zhruba osmi kilometrů kolejí, zabezpečovacího řízení a úprava zastávek vyjde na zhruba 682 milionů korun.

Výrobce Ytongu byl loni opět v zisku, tržby činily 678 mil. Kč

Ytong tehla
Brno - Výrobce stavebního pórobetonu Ytong, firma Xella CZ z Hrušovan u Brna loni od ledna do konce září dosáhla tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb ve výši 678 milionů korun.

Developeři chtějí v Praze postavit tisíce bytů za miliardy korun

Panelak3
Praha - Největší developerské společnosti plánují postavit v Praze v nejbližších letech tisíce nových bytů za miliardy korun. Po okrajových částech chtějí expandovat více do centra, vyplývá z prohlášení developerů.

Výstavba domů v USA v červenci prudce oživila z poklesu

house construction1
Washington - Zahajovaná výstavba obytných domů ve Spojených státech v červenci prudce oživila a rostla nejrychlejším tempem za osm měsíců. Výrazně se zvýšil také počet stavebních povolení.

Wienerberger letos čeká slušné výsledky, v ČR prý bude rok těžký

wienerberger-tehla
Vídeň - Rakouský dodavatel stavebních materiálů Wienerberger hodlá do roku 2016 získat 100 milionů eur (skoro 2,8 miliardy Kč) prodejem nemovitostí, které nesouvisí s jeho podnikáním.

Stavebnictví se v červnu vrátilo k růstu a polepšilo si o 5,1 pct

growth chart 1
Praha - Stavební výroba se po květnové stagnaci v červnu vrátila k růstu a meziročně si polepšila o 5,1 procenta. Rozbíhá se zejména výstavba bytů, kterých se v červnu začalo stavět o 45 procent více než loni.

Začala stavba obchvatu Třince, stát bude 2,75 miliardy

geodezia meranie
Třinec - Začala několik let odkládaná stavba obchvatu Třince na Frýdecko-Místecku. Výrazně má odlehčit dopravou zatíženému městu.

Stavební firmy potrestané v SR za kartel opět mohou do tendrů

Zeriav1
Bratislava - Šest stavebních firem, včetně firem Strabag a Skanska registrovaných v Česku, které na Slovensku dostaly kvůli účasti na kartelové dohodě pokutu a byly vyloučeny z tendrů na budování dálnic a rychlostních silnic,

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...