1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nissan: japonská automobilka se proslavila i pod značkou Datsun

Nissan Logo1
Tokio/Praha - Nissan je druhou největší automobilkou za svým japonským rivalem Toyotou. Přestože pod tímto názvem byla firma založena před 80 lety, 26. prosince 1933, její kořeny sahají ještě o několik let dále.

Výrobci automobilů v Británii počítají se zvyšováním produkce

car factory big
Londýn - Výroba osobních automobilů v Británii letos poprvé za šest let překročí 1,5 milionu vozů. Napřesrok bude pokračovat v růstu a do roku 2017 by měla dosáhnout dvou milionů vozů ročně.

Kubánci k nákupu nových aut prý nebudou potřebovat souhlas vlády

cuba-flag
Havana - Poprvé od revoluce z roku 1959 si Kubánci budou moci koupit nový vůz bez povolení vlády. Informoval o tom list vládnoucí komunistické strany Granma.

Hyundai letos vyrobí v Nošovicích více než 3000 aut nad plán

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai letos vyrobí ve svém závodě v Nošovicích na Frýdecko-Místecku více než 3000 automobilů nad plán.

Automobilka Tesla začala nabízet svůj Model S v Číně

tesla car logo
Šanghaj - Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motors začal nabízet svůj sedan Model S v Číně. Kvůli sporu o obchodní značku však automobilka zatím nedala tomuto vozu čínský název. Jistá není ani jeho cena pro tamní trh.

Daimler koupí v Aston Martinu pět procent akcií, dodá mu motory

Daimler logo1
Frankfurt - Německá automobilka Daimler koupí v britské Aston Martin pět procent akcií. Napsal to britský list Financial Times.

Slovenský závod Kia plně využívá kapacit, vyrobí přes 300.000 aut

KIA-logo big
Bratislava - Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors letos poprvé ve své sedmileté historii naplno využívá své výrobní kapacity.

Daimler letos opět počítá s rekordní výrobou mercedesů

Daimler logo1
Stuttgart - Německý automobilový koncern Daimler v letošním roce opět počítá s rekordní výrobou luxusních vozů Mercedes-Benz.

Renault podepsal dohodu o společném podniku s čínskou Dongfeng

Renault logo1
Peking/Paříž - Francouzský výrobce automobilů Renault dnes podepsal dohodu o vytvoření společného podniku s čínskou společností Dongfeng Motor Group v hodnotě 1,3 miliardy dolarů (26 miliard Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...