1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Novou šéfkou americké automobilky GM se stane Mary Barraová

Mary Barra
Detroit - Výkonnou šéfkou největší americké automobilky General Motors (GM) se stane příští měsíc Mary Barraová (51), a bude tak ve firmě první ženou v této funkci.

Volkswagen v listopadu zvýšil prodej vozů se značkou VW

volkswagen logo1
Berlín - Německý automobilový koncern Volkswagen v listopadu meziročně zvýšil prodej své vlajkové značky VW o 3,4 procenta na 522.100 vozů. K růstu přispěla poptávka po nové generaci modelu Golf.

Automobilka BMW v listopadu dodala rekordní počet vozů

BMW Logo1
Mnichov - Německá automobilka BMW v listopadu zvýšila dodávky zákazníkům téměř o tři procenta na rekordních 174.996 vozů. Uvedla to firma na svých internetových stránkách. Dodala, že počítá s příznivým vývojem také v příštích měsících.

Prodej motorových vozidel v Číně v listopadu stoupl o 14 procent

chinese flag1
Peking - Prodej nových motorových vozidel v Číně v listopadu meziročně stoupl o více než 14 procent. Oznámilo to Čínské sdružení automobilových výrobců (CAAM). Od začátku roku se prodej zvýšil o 13,5 procenta.

Vláda USA prodala poslední část akcií General Motors

general-motors-logo company
Washington - Americká vláda prodala zbytek akcií automobilové firmy General Motors. Na záchraně největší automobilky v zemi prodělala 10,5 miliardy dolarů (přes 210 miliard korun).

Prezidentem Sdružení autoprůmyslu bude další dva roky opět Jahn

martin jahn
Praha - Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu bude další dva roky opět exministr Martin Jahn. Rozhodla o tom valná hromada. Jahn působí v dozorčí radě Škody Auto a jako ředitel pro firemní flotily automobilky Volkswagen.

Novým šéfem prodeje Škody Auto v ČR bude Luboš Vlček

Skoda logo2
M. Boleslav - Novým šéfem prodeje Škody Auto v České republice bude od ledna příštího roku Luboš Vlček, který nahradí Petra Pečenku.

Automobilky táhnou českou ekonomiku dál od recese

car factory big
Praha - Tuzemské automobilky táhnou českou ekonomiku ze dna, vyplývá z komentářů analytiků k údajům o růstu průmyslu. Produkce výrobců aut v říjnu meziročně stoupla o téměř desetinu.

Automobilka Audi již překonala loňské dodávky aut

audi logo1
Ingolstadt - Německý výrobce luxusních automobilů Audi již letos dodal zákazníkům více aut než za celý loňský rok. Uvedl to šéf prodeje společnosti Luca de Meo. Firma těží ze silné poptávky v Číně a Severní Americe.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...