1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bioveta chce letos dosáhnout na miliardové tržby

Bioveta logo
Ivanovice na H. - Výrobce farmaceutických a biologicko-veterinárních přípravků Bioveta z Ivanovic na Hané chce letos poprvé v historii dosáhnout miliardového obratu.

Vedení rafinérie Paramo chce podnik vyvést ze ztráty

paramo refinery logo
Pardubice - Rafinérie Paramo nadále zůstane součástí skupiny Unipetrol. Od zvažovaného prodeje ztrátové společnosti stoprocentní vlastník již upustil.

Výrobce léků Bayer loni díky rekordním tržbám zvýšil zisk

bayer
Berlín - Německá farmaceutická společnost Bayer v loňském roce díky rekordním tržbám zvýšila čistý zisk téměř o třetinu na 3,19 miliardy eur (87 miliard korun). Tržby jí vzrostly zhruba o procento na více než 40 miliard eur, což je rekord.

Bayer získá za 2,9 miliardy dolarů norskou firmu Algeta

bayer
Frankfurt - Německá farmaceutická společnost Bayer získá za 2,9 miliardy dolarů (57,7 miliardy Kč) norského výrobce léků na rakovinu Algeta. Bayer oznámil, že se mu úspěšně podařilo dokončit tendr na odkup akcií Algety.

Chorvatskou chemičku chce Babišův Agrofert, Rakušané a Maďaři

petrokemija kutina
Záhřeb - O polostátní chorvatskou chemičku Petrokemija Kutina má vedle skupiny Agrofert zájem také rakouská společnost Borealis a maďarský Nitrogénművek.

Chemoproject Nitrogen získal v Rusku kontrakt za 3 mld. korun

Laboratory-Chemicals
Praha - Společnost Chemoproject Nitrogen získala v Rusku kontrakt na výstavbu dvou továren na výrobu čpavku. Tato česká firma bude jediným subdodavatelem italského koncernu Maire Tecnimont Group.

Farmak Moravia chce v Olomouci výrazně zvýšit výrobu dezinfekcí

skumavky
Olomouc - Společnost Farmak Moravia, která se specializuje na výrobu dezinfekčních prostředků, plánuje v areálu chemicko-farmaceutické továrny Farmak na kraji Olomouce postavit novou výrobní halu.

Výrobce léků Actavis koupí laboratoře Forest za 25 miliard dolarů

farmaceutika2
New York - Přední světový výrobce generických léků Actavis koupí konkurenční americké laboratoře Forest Laboratories. Hodnota transakce je zhruba 25 miliard dolarů (498,8 miliardy Kč).

Chemičce Synhesia loni vzrostly tržby i zisk

chemicke skumavky
Pardubice - Chemičce Synthesia meziročně vzrostl zisk z téměř 252 milionů korun na 322 milionů korun. Loňské tržby pardubického podniku se mírně zvýšily o 50 milionů na 3,36 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...