1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Farmak Moravia chce v Olomouci výrazně zvýšit výrobu dezinfekcí

skumavky
Olomouc - Společnost Farmak Moravia, která se specializuje na výrobu dezinfekčních prostředků, plánuje v areálu chemicko-farmaceutické továrny Farmak na kraji Olomouce postavit novou výrobní halu.

Výrobce léků Actavis koupí laboratoře Forest za 25 miliard dolarů

farmaceutika2
New York - Přední světový výrobce generických léků Actavis koupí konkurenční americké laboratoře Forest Laboratories. Hodnota transakce je zhruba 25 miliard dolarů (498,8 miliardy Kč).

Chemičce Synhesia loni vzrostly tržby i zisk

chemicke skumavky
Pardubice - Chemičce Synthesia meziročně vzrostl zisk z téměř 252 milionů korun na 322 milionů korun. Loňské tržby pardubického podniku se mírně zvýšily o 50 milionů na 3,36 miliardy korun.

Zisk farmaceutické firmy Teva ve čtvrtletí vzrostl o šest procent

teva pharmaceuticals logo
Tel Aviv - Izraelské farmaceutické skupině Teva Pharmaceutical Industries, která působí i v České republice, vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o šest procent na 1,2 miliardy USD (24,3 miliardy Kč).

Zisk GlaxoSmithKline prudce stoupl, rostly i tržby

GlaxoSmithKline1
Londýn - Zisk britské farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl na téměř trojnásobek, zejména díky jednorázovým ziskům z prodeje některých aktivit.

Novartis hodlá zrušit či přesunout až 4000 pracovních míst

Novartis
Curych - Švýcarský výrobce léků Novartis plánuje zrušit nebo přesunout až 4000 pracovních míst, což odpovídá zhruba šesti procentům jeho celkové pracovní síly ve farmaceutických aktivitách.

Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinerské na 67,5 procenta

Unipetrol rpa logo
Praha - Unipetrol navýšil svůj podíl v České rafinérské z 51,2 na 67,5 procenta, když za 27,2 milionu dolarů (554 mil. Kč) koupil podíl společnosti Shell Overseas Investments.

Baxter ukončí výrobu vakcín v závodě u Jevan, propustí 275 lidí

ockovanie
Jevany - Mezinárodní farmaceutická společnost Baxter ukončí výrobu vakcín v závodě v Bohumile nedaleko Jevan u Prahy. Uzavřením závodu přijde o práci 275 zaměstnanců.

Farmacetickému Pfizeru klesl zisk, tržby překonaly odhady

pfizer logo
New York - Světová farmaceutická jednička Pfizer hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí se ziskem 2,57 miliardy dolarů (51,8 miliardy Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...