1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rakouská OMV prodá podíl v německých rafineriích Bayernoil

omv petrol station 1
Vídeň - Rakouská ropná a petrochemická skupina OMV prodá svých 45 procent v síti německých rafinerií Bayernoil společnému podniku Varo mezi švýcarským ropným obchodníkem Vitol a americkou investiční společností Carlyle Group.

Unipetrol si půjčí čtyři miliardy Kč od majoritního vlastníka PKN

Unipetrol rpa logo
Praha - Český petrochemický holding Unipetrol se dohodl na střednědobém úvěru v objemu čtyři miliardy korun od polské společnosti PKN Orlen, která je jeho majoritním vlastníkem. Oznámila to česká firma.

Levný plyn v USA podkopává evropskou petrochemii

gas pipe mechanic
Londýn - Břidlicová revoluce, která ve Spojených státech prudce snížila ceny zemního plynu, nyní podkopává konkurenceschopnost evropského petrochemického průmyslu.

Kanadská firma Potash propustí 18 procent zaměstnanců

potash corp
Toronto - Kanadská společnost Potash Corp., která je největším výrobcem umělých hnojiv na světě a podle kapacity výroby také největším výrobcem potaše na světě, propustí více než 1000 zaměstnanců,

Ruský Uralchem kupuje pětinu v největším světovém výrobci potaše

uralkali logo
Moskva - Miliardář Dzmitryj Mazepin pocházející z Běloruska koupí prostřednictvím své společnosti Uralchem pětinový podíl v největším světovém výrobci potaše firmě Uralkalij. Informovala o tom agentura Reuters.

Synthesia investuje miliardu korun do své teplárny

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia investuje miliardu korun do ekologizace teplárny. Jde o nejdražší projekt v desetiletí firmy. Firma musí od roku 2016 splnit přísnější ekologické limity. Vypouštěné emise do ovzduší se sníží o desítky procent.

Unipetrol RPA vyprodukoval za 38 let 5 milionů tun polypropylenu

Unipetrol rpa logo
Litvínov - Litvínovská chemička Unipetrol RPA vyrobila od roku 1975 již více než pět milionů tun polypropylenu. Pětimilionovou hranici překročila na konci listopadu, informovala mluvčí společnosti Jitka Němečková.

Těžba ropného kartelu OPEC klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v listopadu pokračovala v poklesu a již druhý měsíc za sebou byla pod hranicí 30 milionů barelů denně, tedy pod těžební stropem, který vstoupil v platnost loni v lednu.

O likvidaci syrských chemických zbraní má zájem přes 20 firem

chemicke skumavky
Amsterodam - Zájem o účast na likvidaci syrských chemických zbraní projevily více než dvě desítky firem.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...